Te Tao Chinese Herbal Therapy, Body Scrub Wild Rice and Oatmeal (Peeling do ciała z drobinkami dzikiego ryżu i płatków owsianych)

Tak jak każdy produkt z tej serii, zawiera mieszankę najznakomitszych chińskich ziół, która chroni i pielęgnuje skórę. Peeling zawiera drobinki dzikiego ryżu i płatków owsianych; pomaga regenerować skórę, poprawia jej koloryt i ukrwienie.

maziasta

Kolejny kontrowersyjny produkt Te Tao. Spodziewałam się cudów - na ogół drobinki naturalne są ostrzejsze niż te syntetyczne, a dla mnie dobry peeling to ostry peeling.

Ten jest dziwny - cząsteczki ścierne są idealnie okrągłe, dosyć duże. I może byłoby czuć ich działanie, gdyby nie to coś, w czym są zawieszone. Jest to zielona maź. Jej główną cechą jest maziastość oczywiście, czyli nadawanie poślizgu. Nic, co się ślizga, dobrze peelingować nie może, niestety. Aczkolwiek muszę przyznać, że gdy przejadę wypeelingowaną (a nie spłukaną) częścią ciała (wiadomo jaką) po dnie wanny, to trze, że hej. Więc może ja po prostu nie mam siły w rękach? Albo powinnam jednak powydłubywać drobinki z tej mazi i stosować osobno?

Maź ma jeszcze jedną wadę - koszmarnie się spłukuje. To znaczy właściwie się nie spłukuje. Jest gorsza od każdej znanej mi maseczki (a przecież na spłukanie czeka znacznie większy obszar...); bez użycia gąbki, myjki, czy co tam kto lubi, sprawa jest z góry przegrana.

Waham się, waham, ale wydajność zaliczam mimo wszystko do zalet. Chyba najbardziej wydajny peeling z dotychczas przeze mnie wypróbowanych.

ilość zużytych opakowań: 1