Schwarzkopf Gliss Kur, Serum Deep - Repair, Odżywka do włosów ekstremalnie nadwyrężonych i szorstkich

Formuła z Amino - Protein Serum i płynną keratyną efektywnie rekonstruuje strukturę włosa aż do 10 warstw w ciągu 1 tygodnia. Efekt to jedwabiście miękkie włosy i doskonałe rozczesywanie.

Bezurzyteczna odżywka

Od pewnego czasu zaczęłam używać właśnie tej odżywki. Używałam jej po każdym myciu włosów. Efekt był taki, że byłam zmuszona myć codziennie włosy.
Odżywka nie spełniała moich oczekiwań ponad to strasznie przetłuszczała włosy. Po tygodniu użytkowania nie było widać efektu.

Używam prawie całej gamy z tej serii tzn szampon, odżywka, ekspresowa odżywka oraz maseczka już prawie miesiąc.
Odżywki używam 5 razy w tygodniu po każdym umyciu szamponem.
Włosy po tym zabiegu są pachnące, zadbane, miękkie w dotyku, zregenerowane oraz łatwo można je rozczesać. Bardzo dobry produkt. Zresztą jak cała gama z tej serii.

Dobra odżywka

Podobnie jak u poprzedniczek ta odżywka dla mnie też okazała się przypadkiem dobrym :) Miałam spray dwufazowy w starej wersji z olejkami oraz odżywkę z olejkiem arganowym i ta odżywka jest lepsza od ww. produktów.

Moje włosy:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety wykonana makabrycznie – za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią. Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem. Dodatkowo obecnie są ścięte na krótko - ze względu na problemy z skórą głowy i problemami z ich układaniem - nie są to podatne.

Stoi "na głowie" więc da się wycisnąć z niej wszystko do cna. Opakowanie jest z miękkiego plastiku więc wyciskanie nie jest problematyczne. Klapka wygodnie chodzi, a opakowanie dobrze leży w dłoni.

Konsystencja:
Kremowa. Nie ścieka z włosów, dobrze się wyciska.

Działanie:
Odżywka działa na poziomie dobrym. Sama w sobie nieźle nawilża włosy. Regeneruje je na poziomie dobrym - nie jest to efekt wow. Kreatyna w tej odżywce jest, ale moje włosy kochają ją z gliceryną, więc najlepiej jest jak dodam ją doi mojej maseczki - mieszanka gliceryny (gloria emulsja / maska), aloesu (potte\'s z aloesem lub żel gorvita) i kretyny to jest to. I do takiej mieszanki odżywka Gliss kur sprawdza się świetnie. Wtedy czuję odżywienie, wygładzenie, nawilżenie i regenerację. Sama w sobie też jest niezła choć efekt regeneracji nie jest aż tak dobry jak w mieszance. Nie obciąża ona zbytnio włosów. Moje włosy mają tendencję do efektu naleśnika i efektu Severus Snape z Harre\'go Pottera i to mi się podoba w niej. Także regeneruje, likwiduje puch, ale nie za cenę naleśnika. Nie zwiększa przetłuszczania się włosów. Dobre wieści dla tych co włosy (podobnie jak moje) lubią małe ilości sylikonów - ta odżywka zawiera tylko Quaternium i Dimethicone także gdy wasze włosy nie lubią ciężkich sylikonów ta odżywka jest dla was. Ma nawilżacze - alkohol tłuszczowy (Cetearyl Alcohol), antystatyki, jednak u mnie efekt z gliceryną jest ideałem.

Cena / dostępność / wydajność:
Cena jest ok, dostepność bardzo dobra (duże drogerie, wydajność w normie.

Podsumowanie:
Odżywka dobra dla osób nie lubiących mocnych sylilkonów. Gdy twoje włosy lubią kreatynę ta odżywka jest dla ciebie. Jeśli chcesz może się stać składnikiem kuracji nawilżająco - odżywczej - dodaj glicerynę (emulsja / maska gloria lub hergron z różowym/ fioletowym korkiem) i już ją masz. Nie chcesz efektu przyklapu przy regeneracji? Ta odżywka jest dla ciebie.

U mnie ocena dobra - nie jest to wow, ale dobrze jest. Kupować ją zamierzam - kolejna dobra pozycja w dziale odżywek / masek z kreatyną.

Używam tego produktu od: 1 mies

bardzo dobra odzywka

Odzywke Serum Deep kupilam po wyprobowaniu szamponu z tej linii, ktory okazal sie byc na tyle udany, ze postanowilam dokupic odzywke.

Moje wlosy sa od kilku miesiecy troszke przesuszone i oslabione. Zdecydowanie potrzebuja wzmocnienia.

Odzywka jest jak na moje preferencje bardzo dobra. Nawilza wlosy, lekko wygladza, ulatwia rozczesanie.

Poprawa w kondycji wlosow jest krotkotrwala, jak z reszta po kazdej odzywce, gdyz tak naprawde to zadanie masek do wlosow i ewentualnych odzywek bez splukiwania, zeby rzeczywiscie odbudowywac i naprawiac wlosy.
Wlosy sa dzieki niej odrobine mocniejsze, aczkolwiek to z pewnoscia zasluga calej pielegnacji.

Zuzylam dwa cale opakowania w dosc krotkim czasie (jedno starcza mi na okolo 2 tygodnie, myje wlosy prawie codziennie). Cenowo wypada przecietnie, u mnie kosztuje 1,95 euro. Biorac pod uwage wydajnosc, moglaby byc o 25% tansza ;).

Zdecydowanie polecam, wydaje mi sie, ze to najlepsza odzywka tej marki, jaka dotychczas przetestowalam.

Używam tego produktu od: okolo 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 3 opakowania

dobra odżywka

Odżywka jest jedną z lepszych jeśli chodzi o markę Gliss Kur.

Faktycznie są zauważalne efekty jeśli chodzi o stan włosów, poprawił się.

Włosy są miękkie, łatwo się rozczesują, błyszczą i są jedwabiste.

Ładny zapach, który utrzymuje się na włosach.

Wydajna, wystarczy tylko na końcówki nałożyć.

Włosy się po niej mniej rozdwajają.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca