Giorgio Armani, Eau D`Aromes EDT

Giorgio Armani, Eau D`Aromes EDT

Zapach Giorgio Armani `Eau D`Aromes pour Homme` to najnowsza propozycja od ekskluzywnego projektanta, zaprezentowana na początku 2014 roku. Jej twórcą jest słynny perfumiarz Oliver Polge, który skomponował wiele popularnych męskich zapachów, takich jak `Dior Homme` i Paco Rabanne `Invictus`.
`Eau D`Aromes pour Homme` jest mieszanką nut drzewno - korzennych, łączących świeżość z ciepłem głębi. Odprężająca kompozycja na początku wybucha świeżością bergamoty i mandarynki, w sercu dominują otulające zmysły przyprawy, a nuty bazy nadają zapachowi męskiego charakteru. To zapach luksusu i wyrafinowanej elegancji, który z pewnością spodoba się każdemu dżentelmenowi.

Kategoria: drzewno - korzenna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamota, mandarynka, imbir
nuta serca: szałwia, kardamon, chilli
nuta bazy: paczula, wetyweria, ambra

Przyprawowy kuzyn Eau Pour Homme

Eau d\'Aromes jest mi znane od dnia premiery, którą miał w polskich perfumeriach.

Hm... Zapach jest... Dziwny. Na pewno czuć w nim głębokie korzenie klasycznego Eau Pour Homme. Ale to nie wszystko. Nie zagłębiałem się zbytnio w skład, szczerze powiedziawszy, nawet go nie pamietam, ale z całą pewnością są tu: papryka, trochę kardamonu, szczypta gałki muszkatołowej i być może odrobinka goździków. Całość pachnie mi... Jakbym miał określić to jednym słowem, zdecydowanie powiedziałbym "przyprawowo".
Trwałość wynosi 6-8 h, projekcja jest słaba. Pora roku - wydaje mi się, że najlepiej pasuje do niego wiosna, ew. jesień.
Jeśli ktoś lubi pikantne, przyprawowe zapachy, może to być dla niego dobra propozycja.