Bielenda, Professional, Liftingująca maska kremowa na okolice oczu

Bielenda, Professional, Liftingująca maska kremowa na okolice oczu

Spowalnia procesy starzenia się skóry. Odżywia, regeneruje i pielęgnuje skórę. Wygładza i wypełnia zmarszczki „kurze łapki”. Poprawia gęstość, jędrność. Zapobiega wysuszeniu.
Składniki aktywne:

w butelce
krem
50 – 100ml

nie dla mnie

Do pielęgnacji skóry wokół uczu przywiązuję bardzo dużą uwagę. Na noc stosuję preparaty z kwasami lub retinaldehydem albo inne bardziej "zaawansowane" kosmetyki. Próbowałam aplkować na skórę wokół oczu retinoidy niestety nie wytrwałam w tym - moja skóra wyglądała coraz gorzej i się poddałam. W związku z intensywną pielęgnacją tych okolic na dzień potrzebuję gęstych, treściwych, tłustych wręcz kosmetyków, które bedą nie tylko bardzo dobrze nawilżać i odżywiać skórę ale dodatkowo będą współgrały z filtrem i makijażem.

Zakupu recenzowanej maski dokonałam w ciemno, przez internet. Wczesniej przekopałam chyba cały internet w poszukiwaniu składu. Niestety składy kosmetyków Bielendy to chroniony sekret.

Ostatnio spędzam bardzo dużo czasu przed komputerem, nie mam życia poza pracą i moja skóra pod oczami to czuje. Zdradziłam duet w postaci serum Caudalie Vinexpert+maść retinmax lub riche cream od YR i bardzo tego żałuję.

Maskę stosowałam w duecie z serum z tej serii.

Maska ma lekką konsystencję, nie odżywia, nie nawilża, nie wchłania się.
Nakładam ją zgodnie ze wskazówkami producenta czyli w miarę grubą warstwą i wykonuję masaż. Część maseczki się wchłania a część tworzy na powierzchni skóry taki suchy, tępy film. Skóra po zabiegu z tym kosmetykiem jest w gorszej kondycji niż wczesniej... bo jest sucha.
Nie jestem juz nastolatką i niestety chociaż cieżkim wysiłkiem udaje mi sie zapobiegac zmarszczkom to jakość mojej skóry jest już inna niż za studenckich czasów. Potrzebuje solidnego nawilzenia i odżywienia - niestety skończyły sie czasy, w których nakładałam żel flosleku i miałam idealną skórę. Teraz zaniedbania są widoczne w postaci przesuszonej skóry.

Makijaz na maseczce wygląda fatalnie. Stosuje rozświetlajacy korektor pod oczy który na tej masce jest widoczny i lubi się ważyć. Przy odpowiednich kosmetykach bazowy makijaż mojej twarzy czyli krem bb puder i korektor jest niewidoczny.

Skład określiłabym jako ładny:

Aqua, Rosa Damascena Flower Water, woda różana
Ethylhexyl Cocoate, tłusty emolient
Prunus Amygdalus Dulcis Oil, olej z migdałów
Glycerin, gliceryna
Sorbitan Sterate, emulgator
Sorbityl Laurate, emulgator
Glycerylstearate, tłusty emolient
Cetyl Phosphate, emulgator , stabilizuje emulsje
Palmitoyl Tripeptide-5, zwiększa produkcje kolagenu, wygładza skórę
Rhododendronferrugineum Leaf Cel Culture Extract, komórki macierzyste z róży alpejskiej- działają przeciwzmarszczkowo i wspomagają proces odnowy skóry Lactic Acid, kwas mlekowy, nawilża i reszta składu:
Hydroxyethylcellulose, Isomalt, Lecithin, Disodium Edta, Ethylhexylglycerin, Phenoxethanol, Sodium Benzonate

Jak widać składowi maseczki nic nie można zarzucić. Myślę, że osoby, które nie stosują w okolicy oczu retinoidów/kwasów/retinaldehudu/retinolu i innych takich nie powinny sie zrażac moją recenzją i mogą spokojnie prztestować na sobie ten kosmetyk. Jednak osoby, które wymagaja od kosmetyku więcej go mogą sobie podarować.
Resztę opakowania zużyję do rąk lub latem kiedy odstawię silne kosmetyki i moja skóra znów będzie niewymagajaca.

Używam tego produktu od: ponad miesiac