Acnex, Krem do skóry trądzikowej

Acnex, Krem do skóry trądzikowej

Krem przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji cery trądzikowej i tłustej, z tendencją do powstawania niedoskonałości o charakterze zaskórników. Acnex krem swoją skuteczność w walce z trądzikiem zawdzięcza najnowszym odkryciom medycyny.
Laktoferyna - to multipotencjalne białko przeciwbakteryjne. Działa poprzez uszkadzanie ściany komórkowej oraz wiązanie atomów żelaza – pierwiastka niezbędnego do życia bakterii. Laktoferyna wspomaga mechanizmy odpornościowe, odznacza się efektem przeciwzapalnym oraz wzmacnia aktywność antybiotyków.
Bisabolol - jest głównym składnikiem olejku eterycznego z rumianku pospolitego. Poza działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym działa kojąco w obrębie zmian trądzikowych oraz ułatwia ich gojenie, zmniejszając ryzyko powstawania blizn.
Lekkie podłoże kremu zostało opracowane, tak by uniknąć efektu komedogenezy, czyli procesu powstawania pryszczy. Skwalan z oliwek reguluje konsystencję sebum, zmieniając proporcje lipidów w obrębie mieszka włosowego. Składniki kremu wpływają korzystnie na skórę z tendencją do trądziku, powodują, że staje się ona miękka, jędrna, odpowiednio nawilżona a przy tym matowa.

w tubce
<50ml
Struktura
lekkie
krem
uniwersalne

Dobry i tani

Chciałam spróbować czegoś innego i kupiłam w aptece za 8 zł ten krem, i jest dobry dla mojej cery, matuje, nawilża, jest lekki, ma estetyczne opakowanie, przede wszystkim działa, jest antybakteryjny. Polecam.