Sephora, Masque Boue Purifiant Matifiant (Błotna maseczka oczyszczająco - matująca)

Błotna maseczka z zawartością cynku i miedzi oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszczenia, oczyszcza pory i redukuje widoczne niedoskonałości. Maseczka natychmiastowo oczyszcza i matuje skórę. Pochłania nadmiar sebum, pozostawia skórę trwale czystą i matową bez wysuszania. Formuła na bazie cynku, miedzi i białej glinki.

klasyczne
antybakteryjne, matujące
w słoiku
Struktura
bogate
krem
50 – 100ml

Maska błotna w mojej pielęgnacji zmieniła dosłownie wszystko. Krótko mówiąc jest to dla mnie hit, odkrycie 2018 roku... Nie za darmo taki tytuł nadaję...

Na wstępie jestem posiadaczką mieszanej cery z tendencją do zapychania się porów, ekstremalnego świecenia się cery i jak by tego było mało walczę z trądzikiem w strefie brody. Mix exotic w temacie problemów skórnych.
Moja cera jest bardzo wymagająca. \Nie lada wyzwaniem jest aby wszelkie nieprawidłowości doprowadzić do stanu publicznej używalności... |O ile takie określenie jest stosowne w tej ocenie, no ale niech zostanie i oddaje moje 100% tego co chcę wyrazić w temacie mojego niezadowolenia z moich problemów skórnych.

Około 3-4 miesiące temu stwierdziłam, że zaopatrzę się w maskę glam glow- zanim zdecyduje się na zakup mam w zwyczaju dość dobrze zaznajomić się z opiniami wcześniejszych użytkowniczek. Takim oto sposobem trafiłam na filmik na you tube na temat tej maski, która to włośnie została porównana jako tańszy zamiennik tej droższej...
Hm... Cena 55 zamiast o ile dobrze pamiętam 229 robi wrażenie. Czytając opinie i obietnice producenta wpisałam na moją listę zakupową.
Jak wspomniałam było to już kilka msc temu. Obecnie zużyłam już moje pierwsze opakowanie a kolejne jest w zapasie. Co świadczy o jakości tego kosmetyku...

Jednak zacznę od opakowania standardowo.
Zdecydowałam się na większe opakowanie tego kosmetyku. Duży, masywny wykonany z grubego szkła słoiczek z masywną plastikową zakrętką. Wszystko zapakowane w kartonowe pudełeczko.
Ogólnie jak dla mnie w tym temacie zero zarzutu wszytko sprawdzało się w 100%. Łatwość wydobycia. Bardzo dobrze.

Kolejnym punktem jest efekt.
Jest to maska, która w składzie ma cynk i miedź, są to aktywne składniki przyczyniające się w wyraźny sposób w walce z wszelkiego rodzaju niedoskonałościami.
Podpisuję się obydwoma rękami i nogami pod obietnicami producenta.
Jest to jedyny kosmetyk, który pomógł mi pozbyć się czarnych plam na nosie- pory, moja świecąca cera została przywrócona w ryzy.
Na dodatek zaobserwowałam remisje moich problemów trądzikowych. Maska przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Polecam każdej osobie borykającej się z niedoskonałościami.

Początkowo używałam na całą twarz, jednak z czasem zaczęłam nakładać ją punktowo na problemowe strefy.
Producent zaleca stosowania 1-2 razy w tygodniu. Jednak ja mam w zwyczaju używanie kosmetyków takich których moja skóra potrzebuje. Początkowo faktycznie było to 2 razy w tygodniu jednak obecnie jest to ok jeden raz na tydzień lub dwa w zależności od potrzeb.

Bez rewelacji

Jak dla mnie bez rewelacji.
Kupiłam maseczkę w mniejszym opakowaniu, ponieważ chciałam się przekonać czy jest ona warta swojej ceny, niestety się zawiodłam.

Bardzo dobry produkt

Maseczka oczyszczająca do twarzy z cynkiem i miedzią w skuteczny sposób pomaga usunąć i poradzić sobie z niedoskonałościami na twarzy.

Jest dość mocna w działaniu dlatego uważała bym jeśli ktoś ma cerę wrażliwą.
Ja stosuje ją na strefę T - na policzki jak dla mnie jest zbyt intensywna w działaniu.

Nałożona na niedoskonałości sprawia, że szybciej się goją i stają się mniej widoczne i zaognione.

Zużyłam już całe opakowanie i zdecydowanie mogę stwierdzić, że jest to maseczka godna polecenia.

szare błotko :)

Kupiłam maseczkę w mniejszym słoiczku i był to strzał w 10 bo produkt jest bardzo wydajny. Maseczka dobrze oczyszcza skórę. nakładam ją punktowo lub na całą twarz. Pachnie średnio, jeszcze gorzej wygląda ;-) ma takie drobinki, które przy zmywaniu dodatkowo peelingują twarz.

Warto wypróbować

Jest to jedna z lepszych błotnych maseczek, które stosowałam.
Cena raczej wysoka bo za 60 ml płacimy 56 zł ale warto ją wypróbować.
Aplikacja jest prosta - nakładamy na twarz tyle ile potrzebujemy.
Podoba mi się też czas stosowania - według producenta 5-10 minut. Już po 2 minutach czuć jak wysycha nam na twarzy zabierając nadmiar sebum i zanieczyszczenia.
To fajna opcja rano przed wyjściem bo musimy tylko poświęcić 5 minut a cera się nie będzie tak błyszczała.
Uważam, że po użyciu kosmetyku skóra twarzy jest zdecydowanie dobrze oczyszczona i zmatowiona a pory trochę mniej widoczne.
Maseczkę można zmyć ciepłą wodą bez problemu.
Polecam bo jest wydajna, dobra jakościowo i nie odrzuca swoim zapachem.

Błotna maseczka oczyszczająco - matująca

Idealna błotna maseczka,najlepsza jaką używałam! Działa, działa i jeszcze raz działa. Dogłębnie oczyszcza skórę, wyciąga z niej wszystkie niepotrzebne 'brudy' pozostawiają ją nawilżoną i matową. Pięknie pachnie - jej ogromny atut.

Wykorzystała: kilka próbek

Niezła, ale nie kupię ponownie

Maseczka, jak na markę Sephora, ma niezły skład. Pachnie jakąś rośliną, zapach mi bardzo odpowiada. Maseczka na twarzy najpierw jest srebrzysto-szara, ale w krótkim czasie wysycha na jasno-szaro. Przez zawartość cynku maska bardzo dobrze oczyszcza i bardzo mocno ściąga skórę. Przez to ściąganie nie bardzo mam ochotę do powrotu do niej, chociaż wiem, że doskonale radzi sobie z oczyszczaniem!

błotko na ratunek

Ta maseczka ratuje mi życie. Świetnie działa punktowo pozostawiona na buzi przez noc, ale także jako typowa maseczka na cała buzia według zaleceń producenta. Czyni cuda, bo jako posiadaczka cery problematycznej wycisza, wysusza i po prostu pozbywa sie nieprzyjaciół z mojej buzi. Dodatkowo zostawia buzie gładką i matową. To jest jeden z tych produktów, który warto wprowadzić do swojej pielęgnacji jako dodatkowa pomoc.

Nie wiem czy kupię ponownie

Błotna maseczka z cynkiem i miedzią błyskawicznie oczyszcza skórę.

Jak działa?
Absorbuje nadmiar sebum, usuwa zanieczyszczenia, oczyszcza pory i redukuje widoczność niedoskonałości, aby pozostawić czystą, matową i niewysuszoną skórę.

Plusy:
- Formuła bogata w minerały poprawia komfort skóry (cynk, miedź, biała glinka).
- Jedwabista, błotna konsystencja nie powoduje zaskórników jest łatwa w aplikacji i bez trudu się spłukuje.

Jak używać?
Stosować 1 do 2 razy w tygodniu.

Skład : Cynk i miedź: Działanie oczyszczające (niedoskonałości, nadmiar sebum)
Biała glinka: Działanie zmiękczające, ponadto wzbogaca naskórek w niezbędne sole mineralne.

Błotna maseczka z Sephory był to mój pierwszy produkt tego typu.
Testowałam ją na wiele sposobów, nakładając na całą twarz jak również pozostawiając ją punktowo na noc.

Maseczka po założeniu bardzo szybko zastyga, ma typowy dla błotnych maseczek zapach. Na mojej mieszanej cerze sprawdziła się średnio. Faktycznie było widać efekt oczyszczenia skóry lecz niestety jak zapewnia producent nie matuje ona w takim stopniu jakim powinna.
Chwilę po nałożeniu możemy odczuć efekt pieczenia, który szybko znika.
Maseczka nie podrażnia skóry, nie przesusza jej i łatwo się zmywa.

Dostępna jest w dwóch pojemnościach : 30 ml (30 zł) i 60 ml (56 zł)

Świetnie wpływa na skórę!

Maseczka była w niedawnym czasie bardzo popularna i nie dziwię się dlaczego zyskała tak na popularności. Konsystencja jest gęsta z różnymi wielkościami grudkami. Nakłada się ją dość ciężko przez to, że jest bardzo gęstą. Zasycha na skorupę, która kruszy się przy każdym ruchu twarzy. Bardzo dobrze oczyszcza i wyrównuje strukturę twarzy. Matowi skórę, ale przy tym nie wysusza jej i nie podrażnia. Niweluje zaskórniki i zmniejsza podrażania. Jest to jedna z lepszych masek jakie stosowała i na pewno do niej wrócę. Plus jeszcze jej daje za solidne opakowanie i wieczko.

Sephora, good job!

Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam sprawdzić tę maseczkę na własnej skórze, wiedząc jednak, ze nie dla wszystkich się nadaje zainwestowałam w mniejszą wersję - 30ml za 30zł.

Zamknięta jest w słoiczku z grubego plastiku z wygodną zakrętką. Szeroki otwór umożliwia wygodne wyjmowanie produktu, nawet pod koniec używania.

Pachnie intensywnie, dla mnie jest to zapach mokrej gleby na której rośnie zroszona deszczem trawa. Mi się podoba ;)

Konsystencja jakby ktoś postanowił bawić się błotkiem, a później je lekko osuszyć ;) Gęsta i zbita z różnej wielkości grudkami. Kolor szary, po wyschnięciu biały z domieszką szarego.

Nakłada się dosyć ciężko, ze względu na gęstość. Jak używam do maseczek specjalnego pędzla, tak w tym wypadku zdecydowanie wolę to robić palcami, wtedy można ją równomiernie nałożyć.
Po paru minutach od nałożenia zasycha na skorupę, z której przy każdym zmarszczeniu twarzy sypie się zastygła maseczka.
Zmywam ją przy pomocy ściereczki do masek Glov, więc nie jest to dla mnie kłopotliwe, ale zakładam, że przy tradycyjnej metodzie (ręce), może to trwać dość sporo czasu.

Mam cerę mieszaną w kierunku suchej. Przy pierwszym użyciu nałożyłam maseczkę na całą twarz i to był błąd, na policzkach bardzo mnie piekło, a po zmyciu były podrażnione. No ale tam mam cerę bardzo suchą, więc w sumie na własne życzenie zgotowałam sobie taki los ;)
Od tego momentu zaczęłam ja nakładać tylko na strefę T i muszę przyznać, ze działa rewelacyjnie. Skóra po jej użyciu jest dogłębnie oczyszczona, wszystkie nierówności wyczuwalne pod palcem (u mnie na nosie czasem czuć wręcz tarkę) zniwelowane, wszelkie wypryski zmniejszone i znacznie szybciej znikają. Cera jest wyraźnie zmatowiona, choć to akurat działanie na krótką metę, ale nie jest podrażniona czy wysuszona.

Maseczka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, używam jej prawie 4 miesiąc, raz w tygodniu i jestem dopiero w połowie opakowania, a przypominam, ze kupiłam mniejszą wersję (30ml). Na pewno nie raz jeszcze u mnie zagości :)

Rewelacja

jedna z moich ulubionych maseczek. Stosuję regularnie 2-3 w tygodniu od dwóch miesięcy. Po tym czasie muszę przyznać, że można zauważyć efekty: zmniejszenie trądziku, pory są mniej rozszerzone i skóra się tak prędko nie przetłuszcza