Sephora, Masque Boue Purifiant Matifiant (Błotna maseczka oczyszczająco - matująca)

Błotna maseczka z zawartością cynku i miedzi oczyszcza skórę, usuwa zanieczyszczenia, oczyszcza pory i redukuje widoczne niedoskonałości. Maseczka natychmiastowo oczyszcza i matuje skórę. Pochłania nadmiar sebum, pozostawia skórę trwale czystą i matową bez wysuszania. Formuła na bazie cynku, miedzi i białej glinki.

klasyczne
antybakteryjne, matujące
w słoiku
Struktura
bogate
krem
50 – 100ml

błotko na ratunek

Ta maseczka ratuje mi życie. Świetnie działa punktowo pozostawiona na buzi przez noc, ale także jako typowa maseczka na cała buzia według zaleceń producenta. Czyni cuda, bo jako posiadaczka cery problematycznej wycisza, wysusza i po prostu pozbywa sie nieprzyjaciół z mojej buzi. Dodatkowo zostawia buzie gładką i matową. To jest jeden z tych produktów, który warto wprowadzić do swojej pielęgnacji jako dodatkowa pomoc.

Nie wiem czy kupię ponownie

Błotna maseczka z cynkiem i miedzią błyskawicznie oczyszcza skórę.

Jak działa?
Absorbuje nadmiar sebum, usuwa zanieczyszczenia, oczyszcza pory i redukuje widoczność niedoskonałości, aby pozostawić czystą, matową i niewysuszoną skórę.

Plusy:
- Formuła bogata w minerały poprawia komfort skóry (cynk, miedź, biała glinka).
- Jedwabista, błotna konsystencja nie powoduje zaskórników jest łatwa w aplikacji i bez trudu się spłukuje.

Jak używać?
Stosować 1 do 2 razy w tygodniu.

Skład : Cynk i miedź: Działanie oczyszczające (niedoskonałości, nadmiar sebum)
Biała glinka: Działanie zmiękczające, ponadto wzbogaca naskórek w niezbędne sole mineralne.

Błotna maseczka z Sephory był to mój pierwszy produkt tego typu.
Testowałam ją na wiele sposobów, nakładając na całą twarz jak również pozostawiając ją punktowo na noc.

Maseczka po założeniu bardzo szybko zastyga, ma typowy dla błotnych maseczek zapach. Na mojej mieszanej cerze sprawdziła się średnio. Faktycznie było widać efekt oczyszczenia skóry lecz niestety jak zapewnia producent nie matuje ona w takim stopniu jakim powinna.
Chwilę po nałożeniu możemy odczuć efekt pieczenia, który szybko znika.
Maseczka nie podrażnia skóry, nie przesusza jej i łatwo się zmywa.

Dostępna jest w dwóch pojemnościach : 30 ml (30 zł) i 60 ml (56 zł)

Świetnie wpływa na skórę!

Maseczka była w niedawnym czasie bardzo popularna i nie dziwię się dlaczego zyskała tak na popularności. Konsystencja jest gęsta z różnymi wielkościami grudkami. Nakłada się ją dość ciężko przez to, że jest bardzo gęstą. Zasycha na skorupę, która kruszy się przy każdym ruchu twarzy. Bardzo dobrze oczyszcza i wyrównuje strukturę twarzy. Matowi skórę, ale przy tym nie wysusza jej i nie podrażnia. Niweluje zaskórniki i zmniejsza podrażania. Jest to jedna z lepszych masek jakie stosowała i na pewno do niej wrócę. Plus jeszcze jej daje za solidne opakowanie i wieczko.

Sephora, good job!

Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam sprawdzić tę maseczkę na własnej skórze, wiedząc jednak, ze nie dla wszystkich się nadaje zainwestowałam w mniejszą wersję - 30ml za 30zł.

Zamknięta jest w słoiczku z grubego plastiku z wygodną zakrętką. Szeroki otwór umożliwia wygodne wyjmowanie produktu, nawet pod koniec używania.

Pachnie intensywnie, dla mnie jest to zapach mokrej gleby na której rośnie zroszona deszczem trawa. Mi się podoba ;)

Konsystencja jakby ktoś postanowił bawić się błotkiem, a później je lekko osuszyć ;) Gęsta i zbita z różnej wielkości grudkami. Kolor szary, po wyschnięciu biały z domieszką szarego.

Nakłada się dosyć ciężko, ze względu na gęstość. Jak używam do maseczek specjalnego pędzla, tak w tym wypadku zdecydowanie wolę to robić palcami, wtedy można ją równomiernie nałożyć.
Po paru minutach od nałożenia zasycha na skorupę, z której przy każdym zmarszczeniu twarzy sypie się zastygła maseczka.
Zmywam ją przy pomocy ściereczki do masek Glov, więc nie jest to dla mnie kłopotliwe, ale zakładam, że przy tradycyjnej metodzie (ręce), może to trwać dość sporo czasu.

Mam cerę mieszaną w kierunku suchej. Przy pierwszym użyciu nałożyłam maseczkę na całą twarz i to był błąd, na policzkach bardzo mnie piekło, a po zmyciu były podrażnione. No ale tam mam cerę bardzo suchą, więc w sumie na własne życzenie zgotowałam sobie taki los ;)
Od tego momentu zaczęłam ja nakładać tylko na strefę T i muszę przyznać, ze działa rewelacyjnie. Skóra po jej użyciu jest dogłębnie oczyszczona, wszystkie nierówności wyczuwalne pod palcem (u mnie na nosie czasem czuć wręcz tarkę) zniwelowane, wszelkie wypryski zmniejszone i znacznie szybciej znikają. Cera jest wyraźnie zmatowiona, choć to akurat działanie na krótką metę, ale nie jest podrażniona czy wysuszona.

Maseczka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, używam jej prawie 4 miesiąc, raz w tygodniu i jestem dopiero w połowie opakowania, a przypominam, ze kupiłam mniejszą wersję (30ml). Na pewno nie raz jeszcze u mnie zagości :)

Rewelacja

jedna z moich ulubionych maseczek. Stosuję regularnie 2-3 w tygodniu od dwóch miesięcy. Po tym czasie muszę przyznać, że można zauważyć efekty: zmniejszenie trądziku, pory są mniej rozszerzone i skóra się tak prędko nie przetłuszcza

Perfekcyjnie oczyszcza

Maseczka dla skóry przetłuszczającej się, wiec idealna dla mnie. Ładnie oczyszcza i matuje twarz, zwłaszcza w „strefie T”, która najszybciej zaczyna się u mnie nieestetycznie świecić. Stosuję ją zawsze przed ważnym spotkaniem lub przyjęciem, makijaż trzyma się wtedy zdecydowanie dłużej i na dłużej zachowuje świeżość oraz mat. Bardzo dobry produkt.

jedna z ulubionych

jedna z moich ulubionych maseczek, świetne oczyszcza skórę. Zmniejszyła się ilość moich zaskórników i porow. no i skóra mniej się świeci, nie muszę sie pudrować co dwie godziny,podkład nie spływa ;D CUDO <3

Rewelacja!

Dopóki jej nie wypróbowałam nie wiedziałam, że tak bardzo jest mi potrzebna. Świetnie oczyszcza i matuje skórę. Gdy mam jakąś niefajną krostę zostawiam punktowo maseczkę na noc i działa cuda.

ulubiona

jest to jedna z moich ulubionych maseczek. Używam regularnie od kilku dobrych miesięcy i muszę przyznać, że przy regularnym stosowaniu efekty są świetne. Mianowicie, moja tłusta cera ograniczyła wydzielanie sebum. Makijaż utrzymuje się dużo dłużej, nie muszę co chwilę się pudrować ;) Pory zmniejszone, skóra oczyszczona, czego chcieć więcej ? :P

Dobra

To jest naprawdę dobra, bardzo mocno oczyszczająca i odtłuszczająca maseczka. Zawiera drobinki, więc można nią wykonać również peeling. Ma dość mocny zapach. Zdecydowanie należy uważać, jeśli posiada się delikatną, suchą czy naczynkową skórę. Maseczka zaogni każde podrażnienie. W moim przypadku doskonale sprawdza się na strefie T, ale już suchsze i delikatniejsze policzki okropnie podrażnia. Nie polecam też stosowania jej zbyt często. Generalnie bardzo dobry produkt, jesli używa się go ostrożnie.

Godna polecenia.

Jest to jedna z ulubionych maseczek, ponieważ doskonale widzę jej działanie - to silny produkt (dlatego nie polecam osobom z cerą wrażliwą!).
Posiadam skórę mieszaną, która przetłuszcza się głównie w strefie T, raczej brak u mnie problemów z wypryskami, ale zaskórniki to moja zmora.
Na początku wydawało mi się szaleństwem płacić za maskę do twarzy 50zł, jednak zachęcona pozytywnymi opiniami przyjaciółki spróbowałam.

Produkt zamknięty jest w solidnym, plastikowym słoiczku. Konsystencja jest zbita i gęsta, przy czym bardzo wydajna - spokojnie wystarczy na kilka użyć. Zapach dość przyjemny.
Tego typu maski zastygające zawsze lubię w trakcie noszenia zwilżyć wodą termalną, by nie dopuścić do całkowitego wyschnięcia, co też ułatwia późniejsze jej zmycie i nie powoduje ściągnięcia skóry.

Produkt doskonale oczyszcza i odświeża, w moim przypadku łagodzi wszelkie niespodzianki (zdarzało mi się nakładać ją nawet punktowo na noc). Pory są zmniejszone, a skóra matowa. Właśnie kiedy czuję, że moja buza jest zanieczyszczona lubię sięgać po tą maskę - przynosi ulgę.

Działa ale podrażnia

Maseczka o przyjemnej konsystencji, dobrze się nakłada i zmywa. Skóra rzeczywiście jest zmatowiona, jest wrażenie oczyszczenia. Niestety po nałożeniu maseczki skóra bardzo piecze, uczucie to przechodzi po paru chwilach, lecz po zmyciu skóra jest zaczerwieniona, podrażniona. Po kilku użyciach skóra stała się na stałe zaczerwieniona, wrażliwa, skłonna do rumieńców. Nie polecam osobom z wrażliwą skórą.