Elizabeth Arden, Red Door Aura EDT

Elizabeth Arden, Red Door Aura EDT

Elizabeth Arden Red Door Aura to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet eleganckich i wyrafinowanych. Zapach pełen optymizmu, energii. Red Door Aura wydobywa kobiecy urok i kusi. Zapach z 2012 roku.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, malina i kwiat pomarańczy.
nuta serca: jaśmin i róża.
nuta podstawy: drzewo sandałowe, piżmo i ambra.

Piękne, nietypowe jak na Arden

Perfumy dostałam jako gratis do zakupów i przyznaję, że byłam mile zaskoczona, bo znam już trochę zapachy Elizabeth Arden i nie spodziewałam się TAKIEGO zapachu po tej kreatorce perfum. Są bardzo maślane, ekskluzywne, kojarzą się z wykończeniem Giorgia Armaniego czy Chanel, są po prostu z górnej półki, będąc przy tym tanim produktem.
Flakon piękny, sam zapach dosyć trwały.
Mocno, bardzo mocno kwiatowy, w zasadzie sądzę, że nie ma tutaj innych nut zapachowych, po prostu dostajemy bukiet kwiatów, ot co.
Kobiece, subtelne, ale dosyć intensywne, nie zginą w tłumie.
Czuję bergamotkę, jaśmin, mocną różę (ale nie dominującą). Po jakimś czasie, na sam koniec ujawnia się piżmo i ambra, ale nie jakoś nachalnie czy drażniąco. W ogóle perfumy te są bardzo bezpieczne, będą idealnym prezentem.
Kojarzą mi się z dziewczyną, która powoli zamienia się w kobietę, róż z jej szafy zamienia się w czerwień, a adidasy w szpilki.
Otwiera The Red Door.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

Koktail Czerwonego Kapturka

Czerwone Drzwi z grubego, złociście przejrzystego szkła, o głęboko czerwonych bokach... Jednocześnie solidne i nierzeczywiste, kuszą, by przejść na drugą stronę. Nie ma się przecież czego bać!
Tu jest tak orzeźwiająco, malinowo, różano; soczyste mandarynki, pomarańcze i cytryny wirują w musującym pieprznymi iskrami szampanie. Szum słodko kwaśnych bąbelków, chłód lodu i karminowy ogień przypraw - oto najnowszy koktail serwowany przez Czerwonego Kapturka. Prawie jak w bajce, tylko Kapturek ma trochę za mocno czerwone usta, i nieco bladą skórę, a za jego dyskretnym uśmiechem kryje się niejedna mroczna tajemnica... Nie wiadomo, dokąd Cię poprowadzi, otwierając Czerwone Drzwi. Idziesz?

Flakon piękny. Ogon długi, projekcja przyzwoita, trwałość ok 5 godzin. Na końcu potrafi być bardziej kwaśny, niż powinien, ale nie zawsze. Zauważalny i wysoko energetyczny. Mój :)

Ilość zużytych opakowań: 1 x 30 ml.