Etja, Olej rycynowy BIO

Etja, Olej rycynowy BIO

Tłoczny na zimno olej z nasion rącznika pospolitego (Rycyny).Posiada działanie na włosy, brwi, rzęsy i paznokcie. Odbudowuję strukturę włosa, zapobiega ich wypadaniu, rozdwajaniu oraz wysuszeniu. Przywraca im niezwykłą gęstość i naturalny blask. Okłady z oleju rycynowego są najczęściej polecanym środkiem na łupież. Doskonały do każdego rodzaju skóry.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety

olejek

• Ricinus Communis Seed Oil

Używam na wiele sposobów :)

Olejek rycynowy to zawsze mój obowiązkowy zakup! Kocham go za to, że tak cudownie błyszczy i jest gesty (lecz nie każdemu to odpowiada) Na samym początku używałam go tylko do rzęs. Po dwóch tygodniach... efekt Wow! Rzęsy o wiele dłuższe, ciemniejsze i miałam wrażenie że nawet troszkę się podkręcaja. Żadna drogeryjna odżywka do rzęs nie dała takiego efektu jak olej rycynowy. Do twarzy mieszam go z kilkoma kropelkami witaminy C, wcieram w skórę i zostawiam na noc. Efekt? Rano twarz jest promienna, gładka a niedoskonałości szybko przestają być problemem. Na skórę głowy, dodaję kilka kropel do maski drożdżowej agafi i wykonuje masaż. Boję się nakładać samego bo przyciemnia, a mam wrażenie że dodając kilka kropel do maski unikne tego efektu. Włosy są super! Miękkie, błyszczące! Skóra głowy odżywiona, mniej się przetłuszcza. Codziennie wieczorem wcieram też w paznokcie i skórki. Dzięki temu są twarde, nie rozdwajają się, po prostu są piękne! Jednak pamiętajcie, że trzeba czasu i systematyczności! :) polecam!

Przyśpiesza porost włosów, ale nie jest dla każdego

Używałam go na włosy jako wcierkę, na rzęsy i brwi nakładany pędzelkiem.
Rzeczywiście rosły szybciej, ale podstawową wadą było to, że mam jasne włosy i rycyna je przyciemnia (nieznacznie, ale zawsze).
Mam również wrażliwe oczy, noszę szkła kontaktowe i kończyło się na pieczeniu i puchnięciu.
Myślę, że jak sie ma ciemniejsze włosy i mniej wrażliwe oczy to bardzo fajny produkt na wzmocnienie włosów.

Obowiązkowo w kosmetyczce

Kto nie używał ten nie wie co stracił ale może odzyskać zaczynając go używać. Olejek rycynowy stosuje od ok 3 lat, chodź ostatnimi czasu używam go jeszcze częściej i więcej głównie ze względu na jego bogate zastosowanie w kosmetyce. Opakowanie nie przypadło mi do gustu, dlatego przelałam olejek do innego opakowania z pipetą bo jest mi łatwiej go nakładać. Stosuje go na rzęsy i brwi, dzięki czemu są ciemniejsze a rzęsy się wzmacniają i są dłuższe. Kilka razy w tygodniu nakładam go na płytkę paznokciową, przez co paznokcie są mocniejsze i twarde. Oraz ostatnie moje zastosowanie tego cuda :) wykorzystuje w połączeniu z olejkiem Sesa na włosy, sam olejek rycynowy ciężko mi się zmywa z włosów, dlatego daje go mało ok 5ml. Efekt błyszczące i sprężyste włosy oraz ich szybszy wzrost.

Nie podejrzewałam go o to

Olejek poleciła mi przyjaciółka jako rewelacyjną odżywkę do rzęs.
Postanowiłam zainwestować te parę złotych ( nie takimi kwotami się szastało jak miał być spektakularny efekt)
I sumiennie szczoteczką z tuszu do rzęs nakładałam specyfik przez parę tygodni
Efekt przeszedł moje oczekiwania i to najśmielsze
rzęsy się zagęściły i znacznie podrosły a nawet delikatnie same zakręcają
olejek nawet jak się dostanie do oczu powoduje tylko lekkie łzawienie
( w porównaniu od szkodliwości b. popularnej odżywki na porost rzęs )
teraz mam zamiar testować na włosach ;)

Cudny olejek

Od wielu lat jeszcze moja mama często używała olejku rycynowego do włosów oraz skóry głowy, a teraz robię to też ja. Jest on co prawda ciężki przez swoją konsystencję, ale zarówno dla mnie i mojej mamy jest idealny. Bardzo odżywczy i nawilżający. W naszym przypadku nawilża i łagodzi skórę głowy oraz stymuluje wzrost, często zostawiamy go na skórze głowy czy włosach natomiast warto uważać przy jego stosowaniu i najbezpieczniej stosować w niewielkich ilościach i miejscowo oraz spłukiwać tak jak inne olejki nakładanie czy na zimno czy na gorąco.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 4-5