Arkana, Matt Up Fluid (Matujący podkład do twarzy)

Arkana, Matt Up Fluid (Matujący podkład do twarzy)

Matujący i wyrównujący strukturę podkład dla cery mieszanej i tłustej. Specjalna formuła fluidu pochłania nadmiaru sebum, likwidując świecenie się skóry. Kwas hialuronowy zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Witaminy A, C, E, chronią przed wolnymi rodnikami i starzeniem, a panthenol łagodzi podrażnienia.

Naturalny wygląd twarzy

Nie wiem czy ponownie kupię, bo jest zdecydowanie zbyt drogi. Poza tym jest to naprawdę niezły produkt. nadaje skórze naturalny wygląd, ale nie należy przesadzać z ilością, gdyż jednak dobrze to nie będzie wyglądało. Zauważyłam, że stosując go przez dwa miesiące (czasem jednak z jednodniowymi przerwami) moja skóra jest lepiej nawilżona i mniej zmęczona, zapewne dzięki zawartym substancjom rewitalizującym. Wytrzymuje w niezmienionej formie na twarzy wystarczająco długo.

Ilość zużytych opakowań: 1op.

Produkt warty polecenia

Fluid jest bardzo dobry, ale ma swoje wady. Kupiłam go pod wpływem próbki, która mnie zachwyciła.

+bardzo dobrze maskuje niedoskonałości
+ładnie wyrównuje koloryt skóry
+efekt matu jest bardzo naturalny, nie jest zbyt mocny, czego nie znoszę
+nie zapycha
+używam go także jako korektora pod oczy bo dobrze maskuje cienie
+komfort noszenia w ciągu dnia, nie rozmazuje się jest naprawdę trwały

Największe wady, jakie mogę wyróżnić:
-podkreśla suche skórki
-lepiej nakładać go w niewielkiej ilości, aby nie uzyskać efektu maski
-cena trochę wysoka

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Najlepszy matujący podkład

Długo szukałam podkładu, który ładnie zmatowiłby moją cerę, miał naturalny wygląd i utrzymywał cały dzień, nie zapychając przy tym skóry. Przypadkiem trafiłam na ten produkt zachęcona opisem jego działania. Wcześniej świetnie sprawdził się u mnie krem z kwasem laktobionowym również z firmy Arkana i postanowiłam wypróbować fluid. Nie zawiodłam się. Produkt jest naprawdę trwały, nie waży się, nie ciemnieje, jest łagodny dla skóry.
Chodzę w makijażu na zumbę i po powrocie z niej stwierdzam, że podkład wciąż jest na swoim miejscu :)

Jeśli chodzi o konsystencję, to jest dość gęsty i trzeba go sprawnie nakładać, najlepiej dłonią szybkimi kolistymi ruchami, później można dopracować sobie pędzelkiem.
Ale to pewnie dzięki tej konsystencji jego trwałość jest taka dobra.

Jest bardzo wydajny. Na całą twarz używam jednego wyciśnięcia pompki. Buteleczka jest szklana, także widać zużycie produktu.

Jak każdy podkład ma również swoje wady, a w tym przypadku jest to zbyt mała gama kolorystyczna. Arkana ma w ofercie tylko 2 odcienie: Ivory i Natural. Oba są dla mnie zbyt ciemne. Dlatego czekam, aż producent poszerzy zakres kolorystyczny i wtedy z pewnością kupię go ponownie. Obecnie muszę jednak za to odjąć pół gwiazdki.

Ilość zużytych opakowań: Połowa buteleczki