Zrób sobie krem, Olej konopny organiczny

Zrób sobie krem, Olej konopny organiczny

Otrzymywany w wyniku tłoczenia nasion Konopii siewnej (Cannabis sativa). Produkt posiada Certyfikat organizacji Soil Association. Olej ma charakterystyczny zapach i kolor zielony do ciemnozielonego. Olej roślinny zawiera wyważony stosunek cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) i naturalnych antyoksydantów, nie wywołuje alergii i bardzo dobrze penetruje w głąb skóry. Dobrze się rozprowadza i dosyć szybko wchłania. Wzmacnia odporność skóry wygładza ją, nadaje miękkość i sprężystość. Polecany dla skóry tłustej z trądzikiem, przy zapaleniach skórnych oraz stosowany w preparatach do skóry dojrzałej, kremów odżywczych, pielęgnacyjnych ale także do kosmetyków dla niemowląt i dzieci.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety

w butelce
Struktura
lekkie
olejek
>100ml
olejki

• Cannabis sativa (Hemp) Seed Oil

Nie tłuści i dobrze nawilża

Lubię ten olej bo bardzo fajnie się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy na skórze. Lubię go dodawać do kremów żeby je wzbogacić bo nie powoduje że kremy stają się tłuste i ciężkie.
Lubię go też za to że skóra po nim jest miękka i sprężysta.

Idealny dla alergicznej skóry

Jestem alergikiem, a moja skóra ma skłonność do przesuszeń i podrażnień. W momentach, gdy zawodzą kremy sięgam po oleje, m.in. po olej konopny.

Sprawdza się genialnie pod względem łagodzenia miejscowych zmian skórnych, nawet tych o charakterze atopowym. Nałożony na skórę twarzy nie zatyka porów, ani nie przetłuszcza twarzy - wręcz przeciwnie gwarantuje optymalne nawilżenie. Wszelkie zmiany schodzą o wiele szybciej po regularnym nakładaniu oleju np na noc.

Nadaje się również na skórę głowy i włosy - nie zaburza naturalnej regulacji sebum, używam go często również w tym celu i nigdy nie spotkały mnie żadne dokuczliwości.

Przyjemny jest też fakt, że w przeciwieństwie do niektórych olejów o właściwościach leczniczych zapach oleju konopnego jest delikatny i nie jest uciążliwy nawet na dłuższą metę.

Świetny do cery mieszanej

Mam cere mieszaną , stosuje go solo albo mieszkam z kwasem hialuronowym 1% lub żelem aloesowym.

+ szybko sie wchłania
+ przyczynia sie do znikania niedoskonałości , zaskornikow cera wygląda ładnie , jest gładsza , napięta
+ nie zapycha
+ nawilża
+ nie podrażnia
+ tani , 30 ml kosztuje około 6/7 zł
+ bardzo wydajny, wystarczą 3/4 kropelki do buzi
+ produkt naturalny , bez chemii

Sprawdza się lepiej niż inne , droższe drogeryjne kremy :)

Polecam :)

Zamiast kremu na noc? - czemu nie :)

Stosuję olejek jako dodatek do maseczek i samodzielnie na noc.

Sprawdza się bardzo dobrze na mojej tłustej cerze, ze względu na dość lekką jak na olej konsystencję. Dobrze wchłania się w skórę, jednak zostawia nieznaczny film na twarzy.

Ma delikatny - lekko "orzechowy" zapach - nie drażni nosa.

Ma działanie łagodzące na zaczerwienienia, a także łagodzi swędzenie (niektórzy stosują ten olej na ukąszenia komarów, aczkolwiek nie testowałam na sobie ;) )

Jest bardzo wydajny - wystarczy kilka kropli, by nawilżyć całą twarz

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej buteleczki