Pharmaceris, F, Nawilżający fluid antyoksydacyjny z sylimaryną SPF20

Pharmaceris, F, Nawilżający fluid antyoksydacyjny z sylimaryną SPF20

Fluid nawilża głębsze warstwy naskórka, zapewniając efekt 10-godzinnego, naturalnego makijażu. Kompozycja pigmentów wyrównuje koloryt skóry, maskuje niedoskonałości cery nie powodując efektu maski. Formuła antyoksydacyjna na bazie sylimaryny i tioproliny neutralizuje wolne rodniki i zabezpiecza skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, chroniąc ją przed procesem starzenia zewnątrzpochodnego. Sprawia, że skóra jest gładka i mniej podatna na podrażnienia oraz przesuszenie. Lekka konsystencja oparta na technologii SoFT-Base nie obciąża skóry oraz nie zatyka porów pozwalając jej oddychać. Zawartość filtrów UVA i UVB zapewnia ochronę przed skutkami promieniowania słonecznego.

super wybór na zimę

Mam cerę suchą, wrażliwą, łatwo ulegającą zapychaniu. Ostatnimi czasy dodatkowo odwodnioną. Ten podkład kupiłam na zimę, kiedy to kremy BB zazwyczaj są za lekkie.
Absolutnie się nie zawiodłam. Podkład ma idealną konsystencję. Łatwo jest rozprowadzić go palcami, czy wklepać gąbką. Ja ostatnio najbardziej preferuję palce. Podkład ma wtedy krycie raczej średnie. Nie tworzy smug, bardzo łatwo jest go równomiernie rozprowadzić. Nie tworzy efektu maski, to taka druga skóra. Coś pomiędzy matem, a satyną, bardzo twarzowo. Co najważniejsze nie ściera się w ciągu dnia, nie odbija na telefonie czy kołnierzyku, a i potarty chusteczką nos od razu nie traci koloru.
Co do koloru mój nr1 jest raczej jasny, jednak dla wyjątkowo bladych cer wciąż za ciemny. Pamiętać też trzeba o różnej kolorystyce w podkładach Pharmaceris. Nawilżająca 1 jest ciemniejsza od numeru 1 w wersji kryjącej i zdecydowanie jaśniejsza od 1 w podkładzie ochronnym z SPF50. Sama mam obecnie wersję z filtrem w kolorze 1 i mam wrażenie, że kolor będzie za ciemny nawet latem, tak duża jest między nimi różnica.
Opakowanie airless to moja ulubiona opcja w kosmetykach, jest higienicznie i wiemy, że zużyliśmy wszystko do samego końca.
Cena ok 45zł za 30ml wg mnie jest bardzo w porządku.
Zdecydowanie polecam na zimniejsze miesiące, na cieplejsze pory roku wg mnie może być jednak za ciężki.

Dużo lepszy niż wersja kryjąca, choć też nie idealny

Markę Pharmaceris lubię, nie tylko dlatego, że jest to polska marka, ale i ze względu na wysoką jakość ich produktów. Można ją dostać w aptekach lub w drogerii Super-Pharm. Jestem zdania, że kosmetyki pielęgnacyjne wychodzą im dużo lepiej niż kolorówka, choć podkład nawilżający spisał się u mnie znacznie lepiej niż ten w wersji kryjącej.

Oceniam odcień 01 Ivory - w przeciwieństwie do pozostałych wersji, tę na szczęście udało mi się dostać w najjaśniejszym odcieniu. W internecie tylko zauważyłam, że fluid nawilżający jest dostępny także w opakowaniu z pompką - to bardzo dobrze, jeśli przyjdzie mi kiedyś kupić go ponownie to na pewno wybiorę tę bardziej wygodną i higieniczną formę opakowania. Mój kosmetyk był w miękkiej tubce 30ml.

Podkład ma bardziej bogatą formułę, ale mimo to wygodnie rozprowadza się na twarzy i nie tworzy efektu maski. Powiedziałabym, że ma krycie średnie i wygląda na twarzy całkiem naturalnie. Podkłady nawilżające mają to do siebie, że dają efekt wilgotnej skóry i mi osobiście bardzo się to podoba, bo dzięki temu cera wygląda na zdrową.

Czy nosi się 10h? Na pewno nie w całości jaką zaaplikowałam rano. W ciągu dnia wyciera się trochę, ale każdy podkład nieco znika, wystarczy wytrzeć nos chusteczką a częściowo zejdzie z nosa i jest to normalne. Nie określałabym jednak czasu noszenia, bo jeśli Producent wypuszcza produkt nadający się do każdego typu cery (tak jest przynajmniej na opakowaniu), to każdy z nich będzie nosił inny czas.. może dużej a może i krócej (choć rozumiem wykorzystywanie technik marketingowych, aby zachęcić klienta do zakupu). U mnie trzyma się nieźle, ale musi zostać porządnie przypudrowany.

Zgodzę się, że podkład jest lekki i nie obciąża skóry. Ma przy tym ładny, żółtawy odcień. Duży plus za ochronę SPF20. Według mnie większość podkładów stosowanych na co dzień powinna mieć ochronę przed promieniowaniem UV. To z myślą o leniuszkach, którzy nie chcą używać dodatkowych filtrów ochronnych.

Cery mieszane i tłuste - polecam przypudrować twarz pudrem sypkim zwilżoną gąbką, wtedy zbyt szybko nie pojawi się efekt świecenia strefy T (a przynajmniej moja mieszana nie wyświeca się przedwcześnie).

Plusem jest to, że produkt faktycznie ma działanie nawilżające, w ciągu dnia nie odczuwam dyskomfortu skóry czy uczucia ściągnięcia na policzkach. No ale.. jest plus to musi być i minus. Minus za dostępność kolorów - z tego co wiem dostępne są tylko 3 odcienie tego produktu.

Ostatnia kwestia to ryzyko alergii. Mimo wszystko mam większe zaufanie do marek aptecznych, bo większość z nich jest bezzapachowa lub bardzo delikatnie perfumowana, aby ryzyko alergii było jak najmniejsze, często są pozbawione innych ,,ulepszaczy" i część z nich jest produkowana na bazie wody termalnej (np La Roche Posay, Uriage), dodatkowo przechodzą bardziej restrykcyjne testy dermatologiczne, alergologiczne, czy nawet okulistyczne.

Troszkę za ciężki, ale ok

Podkład bardzo przyzwoity, jak dla mnie trochę zbyt ciężki i zbyt kryjący, ale może być. Dla skóry suchej powinien być w porządku. Przy mojej mieszanej cerze bardzo przetłuszcza strefę T.

najlepszy

Polecam dla osób z AZS. Posiadam jakies 10 podkładów, ale używam właśnie tego jakieś 90% czasu. Świetnie nawilża, co prawda błyszczy się, ale z moją naturalnie strasznie suchą skórą nie jest to żaden problem, można ewentualnie przypudrować. Można się tylko przyczepić do tego, że nie jest bardzo trwały, ale to chyba niemożliwe, skoro ma nawilżać i zawiera tłuste składniki. Poza tym mogliby rozszerzyć gamę kolorystyczną, bo 3 opcje to naprawdę nie dużo, najjaśniejszy wcale nie jest taki jasny moim zdaniem.

Dobry

Fajny apteczny produkt- zdecydowanie lepszy niż np Vichy, które u mnie dały ciała.
Plusy:
+krycie
+nawilżanie
+trwałość
+spory filtr przeciwsłoneczny

Minusy:
-troszkę za ciemny najjaśniejszy odcień

Lekki podkład na lato

Fluid dobrze sprawdził się na mojej skórze latem, kiedy inne podkłady ważyły mi się na twarzy. Jest to produkt, którym bardzo trudno zrobić sobie krzywdę, bo zawsze będzie wyglądał naturalnie ze względu na dobry kolor i słabe krycie. Porównałabym go bardziej do kremu BB niż do podkładu. Duży plus za obecność filtra oraz za faktyczne nawilżenie. Jednak minus za minimalne krycie. Zimą na pewno odcień 01 będzie dla mnie za ciemny i za ciepły, lepsze kolory są w serii kryjącej. Dobre, ekonomiczne i higieniczne opakowanie.

Nawilżą i tyle

Z pewnością nawilża :) Nie potrzeba go wiele, idealny dla osób z suchą skórą na lato:)
Plusy:
-niewielka ilość potrzebna do aplikacji
-nawilża
-stapia się ze skórą
Minusy:
-nie kryje
-nagle się skończył (ostatnia pompka i finito :D)
-na zaczerwienione partie skóry jest potrzebny korektor
Podkład dobry ze względu na fakt nawilżenia cery, minus za brak krycia - krem BB w cenie podkładu?

Ilość zużytych opakowań: 1 standart