Les Argiles du Soleil, Pate d`Argile Verte Illite de Provence (Maseczka z glinką zieloną)

100 % naturalna. Na bazie francuskiej glinki zielonej Montmorillonite. Glinka Montmorillonite to królowa wśród glinek! Ma dużą zawartość magnezu oraz innych niezbędnych mikroelementów. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia i toksyny ze skóry, remineralizuje, ma właściwości ściągające i napinające. Skóra po zastosowaniu tej maseczki jest wygładzona, ujędrniona i odświeżona. Pory stają się mniej widoczne, poprawia się koloryt cery. Glinka Montmorlillonite w paście rewelacyjnie sprawdza się przy wszystkich rodzajach cer, szczególnie mieszanej, tłustej i normalnej.

bardzo dobra

Mam cerę mieszaną, czasem pojawi się jakaś niespodzianka na twarzy, dlatego potrzebuję dobrego oczyszczenia. O zielonej glince słyszałam, że ma takie właściwości, dlatego poprosiłam o nią kiedy poszłam do sklepu z naturalnymi kosmetykami. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłam, że mogę kupić również gotową pastę, bez dodatkowej chemii, sama glinka i woda. Wcześniej nie używałam innych kosmetyków tego typu, więc ciężko jest mi porównać jej działanie, aczkolwiek u mnie zrobiła dużo dobrego. Używam jej od paru miesięcy, jest bardzo wydajna. Tubka o pojemności 100 gramów starcza naprawdę na długo przy regularnym stosowaniu. Ja starałam się systematycznie nakładać ją na oczyszczoną skórę twarzy na około 15 minut - 2 razy w tygodniu.

konsystencja:

- gęsta, ciężko wycisnąć ją z tubki
- na twarzy rozprowadza się bardzo dobrze, tworzy dość grubą maskę, którą jednak później bardzo łatwo zmyć
- szybko wysycha, więc dobrze mieć jakiś spryskiwacz, którym co jakiś czas by się nawilżało maseczkę, lub skropić nawilżonymi dłońmi

działanie:

* Na mojej problematycznej cerze sprawdziła się bardzo dobrze. Po zmyciu skóra była gładka i nawilżona, a o to ciężko jeśli chodzi o glinkę. Czuć, że skóra jest oczyszczona. Po jakimś czasie zauważyłam, że niedoskonałości pojawiają się rzadziej i minimalnie poprawił się koloryt skóry.

Podsumowując naprawdę polecam. Kosmetyk jest przeznaczony dla cery mieszanej i tłustej. Myślę jednak, że cerze suchej nie zrobiłby krzywdy, gdyż dodatkowo nie wysusza, co jest cechą glinek rosyjskich, które obecnie testuję.

Używam tego produktu od: paru miesięcy