Dermofarm, Sensilis, Glacier Essence, Deep Hydrating Gel Cream (Żel - krem głęboko nawilżający do skóry normalnej i mieszanej)

Zabieg nawilżający, który przyciąga, dynamizuje i zatrzymuję wodę w naskórku zapewniając doskonałe nawilżenie skóry przez 24 godziny. Krystalicznie czysta woda z lodowca, bogata w sole mineralne, oligoelementy, zapewnia nadzwyczajną witalność. Zawartość ekstraktów z białego i błękitnego lotosu gwarantuje silne działanie odczulające, nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Posiada żelowo -kremową konsystencję. Stosować rano i wieczorem. Żelowo-kremowa konsystencja przeznaczona jest do skóry normalnej i mieszanej. Nałożyć krem na twarz i wmasować aż do całkowitego wchłonięcia.

porażka

Krem zakupiłam w parze z drugim produktem z tej serii, czyli kremem nawilżającym do skóry suchej, gdyż nie byłam pewna który z nich będzie dla mnie dobry. Mam skórę mieszaną i niestety oba kremy nie do końca się w jej przypadku sprawdziły, lecz o ile krem do skóry suchej okazał się odrobinę za tłusty, w przypadku jego żelowego odpowiednika do skóry mieszanej to jest już całkowita porażka. Krem potwornie ROLUJE SIĘ! Próbowałam nałożyć go więcej/mniej, wcierać, zostawiać dłużej/krócej do weschnięcia... gdzie tam - nic nie pomaga! Jak rolował się, tak się roluje. Zastanawiam się, czy to kwestia mojej skóry czy ten krem po prostu nie nadaje się do użytku. A czy nawilża - wg mnie bardzo słabo, to chyba bardziej krem matujący, niż nawilżający (o ile komuś warstwa kremu się prędzej nie "zroluje" z twarzy).

Wydajność średnia, starczy na jakieś 3 tygodnie, ale to chyba norma w przypadku żeli. Opakowanie ładne, zapach też całkiem fajny, ale co do działania - bardzo wielkie rozczarowanie.

Dobry

Bardzo dobrze nawilża
Nie zapycha porów
Nadaje się spokojnie pod makijaż (bardzo fajnie wspólgra z róznymi podkładami które posiadam)
Nie przetłuszcza skóre
Sprawia ze skóra jest milutka w dotyku i dobrze zregnererowana
Wyleczył mnie problemów trądzikowych

Używam tego produktu od: 5 msc

Nie wart takiej ceny

Krem kupiłam w okresie, gdy moja skóra reagowała alergicznie praktycznie na wszystko, nawet na wodę w kranie. Udałam się więc do apteki i za namową pani farmaceutki kupiłam to cuda za ponad 100 zł. Akurat nie było wersji do cery suchej, ale na mojej buzi też coś czasem wyskoczy, więc kupiłam bez wahania.

Moje odczucia:
Krem zdecydowanie ukoił wszelkie podrażnienia, uspokoił cerę. Przez długi czas wiele miesięcy po stosowaniu tego kremu nie przytrafiły mi się żadne alergie, czy to na kosmetyki czy inne rzeczy. Naprawdę odczułam na sobie ten obiecywany przez producenta efekt odczulający. Za to ogromny plus a nawet podwójny plus :) Bardzo dobrze również nawilżał.

Jednak dla mnie kłopotliwa była konsystencja. O ile lubię takie kremy w formie żelu, które szybko się wchłaniają, to jednak ta mi nie spasowała. Krem kompletnie nie nadawał się pod makijaż. Rolował się, mimo że wydawało się, że się już dobrze wchłonął. Na noc spisywał się lepiej, ale jednak miałam wrażenie, ze jest troszkę za słaby na wieczorne nawilżenie.

Ogólnie krem poza nie uczulaniem nie zrobił nic. Nie poprawił wyglądu skóry. Był taki zwykły. Teraz udało mi się znaleźć kremy w o wiele niższej cenie, które zdecydowanie lepiej sobie radzą i dają efekt wow.

Ja na pewno nie kupie ponownie i raczej nie polecam. To po prostu zwykły krem nawilżający, a taki można mieć za dużo mniejsze pieniądze.

Daję dwa plusy za to, że ukoił moją skórę, jednak teraz w tym celu kupiłabym inne kremy.

Ilość zużytych opakowań: jedno, całe

świetny nawilżacz!

Zacznę od tego, że bardzo długo zastanawiałam się jakie sa moje odczucia w stosunku do tego kremu. Posiadam oczywiście wersję do cery mieszanej, która zaskoczyła mnie konsystencją. Żel-krem w kolorze jasno niebieskim, jest tu bardziej galaretowaty, mam wrażenie, że za chwilę się rozwarstwi (oczywiscie nic takiego nie miało miejsca) ale dzięki temu jest bardzo lekki. Momentalnie sie wchłania, nie zapycha i pozostawia buzię świetnie nawilżoną. 50 ml kremu zamknięte jest w gustownym, minimalistycznym słoiczku z pokrywką. Zapach kremu jest bardzo charakterystyczny (może to zapach wody z lodowca ^^), nie pomyliłabym go z żadnym innym. Stosuje go głównie na noc, żeby zafundować sobie dodatkowe nawilżenie. Przy tym sposobie aplikacji jest bardzo wydajny, ale konsystencja w tej kwwestii też odgrywa dużą rolę. Mam go już ponad dwa miesiące a dopiero pzbyłam się moze 0,5cm warstwy kremu. Moge potwierdzić, że sprawdza się świetnie i dogłębnie nawilża mieszany rodzaj cery. Naddaje się tez pod makijaż, bo szybko się wchłania Cena w stosunku do jakości jest jak najbardziej na "+". Można go kupić w aptekach, tak jak pozostałe serie Sensilis.
Tylko jeden minus przesłania mi zalety tego kremu. Gdzieś na szarym końcu, w składzie majaczy BHT, który mimo, że jest konserwantem, to ma właściwości toksyczne. To przesłania mi zalety tego kremu a wymienionego wyżej składnika nie ma np. w składzie kremu Sensilis Pure Perfection.
Podsumowując: krem jak najbardziej spełnia swoje zadanie, ale raczej nie kupię go ponownie. Myślę, że tym razem skuszę się na wybpróbowanie serii Premiere.

Używam tego produktu od: krócej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego słoiczka 50 ml