Biosilk, Hydrating Therapy, Maracuja Oil (Nawilżająca kuracja z olejkiem z marakui)

Nawilżająca regeneracja olejkiem z marakui przeznaczona jest do włosów suchych i zniszczonych. Nawilżająca regeneracja Maracuja Oil bogata jest w witaminy A i C. Wygładza, ułatwia stylizację suchych i zniszczonych włosów. Olejek z marakui intensywnie nawilża włosy nadając im lśniący połysk i fantastyczny zapach.

Mały ale daje radę

Pachnie obłędnie i to co robi z moimi włosami to cuda. Nie puszą się, końcówki są zadbane. Dodatkowo nie obciąża włosów tylko genialnie je regeneruje. Bardzo wydajny. Nie tworzy efektu przetłuszczonych włosów

Niestety są lepsze produkty

Słynny Biosilk...olejek ma przyjemny zapach, dostępny w tych poręcznych malutkich opakowaniach i w atrakcyjnej cenie. Co do efektów nie zauważyłam nawilżenia włosów. Włosy wyglądały trochę ładniej, ułożone ale efekt krótkotrwały, do tego trzeba uważać aby nie przesadzić z ilością. Słaby efekt, na rynku jest tyle różnych dobrych olejków, że do tego na pewno nie wrócę.

Lubię go

Kupiłam pod wpływem promocji tą kurację i Biosilk Lite. Skusiłam się na nią głównie dlatego, że w składzie nie ma alkoholu, co było moją zmorą w przypadku klasycznego Biosilka. Kuracja jest dobrym produktem, tanim i łatwo dostępnym, ja ją polubiłam.

OPAKOWANIE

Kupujemy kartonik o bardzo ładnej szacie graficznej przedstawiającym uśmiechnięta dziewczynę z ślicznymi, czarnymi włosami - kto nie chciał by mieć tak ładnych włosów? Grafika, ale dobrze przemyślana to dźwignia handlu. Kolorystyka opakowania jest całkiem spokojna, błękit, nieco żółci i bieli sprawia, że nic się e sobą nie gryzie i efekt końcowy jest pozytywny. W kartoniku znajdujemy malutką buteleczkę z olejkiem wykonaną z półprzezroczystego plastiku. Zamykana jest na zakrętkę. Przed otwarciem produkt zabezpieczono sreberkiem, podobnie jak w przypadku innych produktów tej marki.

KURACJA

Kuracja ma formę dość gęstego olejku, jednak nie tak gęstego jak klasyczny Biosilk. Jest dosyć lekka w porównaniu z wersją klasyczną. Uwagę przyciąga jej przepiękny, owocowy zapach. Bardzo mi się podoba, jest orzeźwiający, świeży, lekko słodki, dobrze wyważony. Kurację nakładam zarówno na mokre jak i na suche włosy. Na mokrych włosach sprawia, że łatwiej się je rozczesuje po myciu, lepiej się układają i dodatkowo zabezpiecza przed działaniem suszarki, którą w sezonie zimowym niestety używam. Na suchych włosach również przynosi dobre efekty: dodaje blasku, sprawia, że włosy są bardziej zdyscyplinowane, eliminuje puszenie i wygładza. Dobrze sprawdza się do zabezpieczania końcówek. Jest to dobry produkt, ale trzeba używać go z głową, nałożony w nadmiarze może obciążać włosy i powodować zbijanie się w strąki. Jak na butelkę 15 ml jest niezwykle wydajna. Ogólnie warto spróbować.

PLUSY;
+ chroni końcówki
+ wydajna
+ tania
+ dobrze dostępna

MINUSY
- trzeba używać jej z głową, bo może obciążyć i spowodować zbijanie się włosów w strąki

Bardzo lubię

Ten kosmetyk kupuję w Biedronce za ok 5 zł i jestem bardzo zadowolona.
Olejek świetnie nawilża i wygładza włosy.
Dzięki niemu stają się łatwiejsze do rozczesania.
Olejek nie obciąża oraz nie skleja kosmyków.
W dodatku olejek jest mega wydajny.

Super zapach, słabe działanie

Tak jak i w przypadku jedwabiu od Biosilka, zapach jest przepiękny. Niestety, działanie słabe, a nawet bym powiedziała, że działa na moje włosy przesuszająco. Łatwo też narobić sobie nim strąki. Buteleczka malutka, ale wydajność duża. Ostatecznie wlałam go do szamponu do włosów i zużyję w ten sposób.

Mega !

Olejek nawilża włosy, wnika w ich strukturę i odżywia je. To wszystko sprawia że włosy są miękkie i przyjemne w dotyku. Dodatkowo mimo swoich właściwości nie przetłuszcza włosów. Buteleczka jest mała i poręczna co ułatwia korzystanie z produktu. Bardzo polecam!

Znakomita

Doskonały zapach, ollejek nie tłuści włosów, ale nawilża je, zmiękcza i nabłyszcza. Malutka poręczna buteleczka, która nie zajmuje dużo miejsca, można ją zabrać w podróż, nie sprawia problemów w razie podróży samolotem ;)
Sprawia, że oszczędzamy czas, bo jest bez spłukiwania. :)

Nie sprawdził się

Kupiłam ten produkt jako alternatywę dla jedwabiu tej samej firmy. I się ciężko zawiodłam. Włosy wyglądają po aplikacji na niemyte rok (przy ilości takiej jak jedwabiu), gdy dawałam mniej, dalej wyglądały źle, choć w inny sposób (włosy robiły się oklapnięte i sprawiały wrażenie ze jest ich bardzo malo). Jest to kosmetyk po prostu za ciężki do cienkich włosów. Biorąc pod uwagę zawartość silikonów, podobnie jak jedwab, ciężko jest mi traktować ten produkt w kategorii odżywki, żadnego odżywczego działania z resztą nie zauważyłam.

Pierwsze podejście do olejowania

Postanowiłam zacząć olejować włosy, co powinno im pomóc (suche, grube, kręcone) i ... nie pomogło. Ale to może być wina produktu, który kupiłam, bo po prostu wpadł w moje ciekawskie łapki. :)
Właściwie brak spektakularnych efektów. Ładnie pachnie, cena nie odstrasza. Wbrew pozorom ta mała buteleczka jest całkiem wydajna.
Tyle mam do powiedzenia. Muszę spróbować z jakimś innym.

Mała rzecz, a cieszy..

Baardzo przyjemny kosmetyk. Stosuję go po każdym myciu, wydaje się, że przyzwoicie zabezpiecza końcówki włosów, cudownie je wygładza, a ten zapach... Achh... :) Produkt wydajny, bo do użycia wystarcza dosłownie kropla. zdecydowanie polecam.

Dobry olejek dostępny w każdym Rossmannie

W przeciwieństwie do owianego złą sławą klasycznego olejku Biosilka, wersja z marakują nie zawiera alkoholu, więc wylądowała w moim koszyku jako produkt na końcówki włosów. Jest to dobry wybór - kosmetyk absolutnie nie obciąża włosów (przez chwilę wydawało mi się, że moich loków nie jest w stanie nic przetłuścić, a potem nałożyłam inny olejek i okazało się, że jest to jak najbardziej możliwe...), ale jednocześnie dyscyplinuje je, zabezpiecza przed rozdwajaniem, wygładza i sprawia, że mniej się niszczą.

Ma owocowy, dość chemiczny zapach, ale w gruncie rzeczy nie to jest istotą serum - po nałożeniu na końcówki już praktycznie nic nie czuć.

Mam zastrzeżenie do opakowania - pojemność buteleczki to 15 ml, ale przez duży otwór bez żadnego aplikatora leje się olejku niepotrzebnie zbyt dużo - obecnie zużywam opakowanie w ciągu miesiąca, półtora. Dużo wydajniejsza opcja byłaby z pompką, taka jak swojego czasu w olejkach z Biovaxa. Wracam jednak cały czas do marakujowego Biosilka ze względu na dobre działanie, dość niską cenę (około 5 zł) i świetną dostępność, bo jest w każdym Rossmannie.

Cudeńko

Używam już trzeciego opakowania i uważam, ze to dla mnie najlepszy olejek. Mam rozjasniane włosy z tendencja do puszenia się, oczywiście suche i z lamiacymi sie końcówkami. Ten olejek działa cuda na moich włosach. Po nałożeniu są lśniące, nie pusza się, nie kleją. Olejek nie obciąża ich i nie skleja co robil mi np jedwab lub olejek arganowy. Dodatkowy plus to cudny zapach.