Biosilk, Hydrating Therapy, Maracuja Oil (Nawilżająca kuracja z olejkiem z marakui)

Nawilżająca regeneracja olejkiem z marakui przeznaczona jest do włosów suchych i zniszczonych. Nawilżająca regeneracja Maracuja Oil bogata jest w witaminy A i C. Wygładza, ułatwia stylizację suchych i zniszczonych włosów. Olejek z marakui intensywnie nawilża włosy nadając im lśniący połysk i fantastyczny zapach.

olejek
nabłyszczające, nawilżające, odżywiające

Ok

Bardzo przyjemny olejek do włosów. Ma delikatny, według mnie przyjemny zapach. Dobrze nawilża oraz regeneruje włosy. Idealny do nakładania na suche końcówki włosów. Niestety ma niepraktyczne opakowanie, które po paru użyciach staje się całe oblepione olejkiem.

Przyjemny

Zadowolona z jedwabiu do włosów z CHI (Biosilk jest marką również należącą do właściciela marki CHI, taka ciekawostka) zakupiłam ten olejek. Pierwsze, co zwróciło moją uwagę, to obłędny zapach. Mimo małej pojemności i maleńkiej buteleczki, produkt jest niesamowicie wydajny. W moim przypadku wystarczyła jego niewielka ilość nałożona na całą długość włosów. Przy odpowiedniej ilości nie obciążał i nie przetłuszczał. Zazwyczaj używałam go na umyte włosy, ułatwiał mi rozczesywanie.
Raczej już go nie kupię, ponieważ lubię testować różne tego typu kosmetyki. Ale można się skusić.

Jeden z ulubionych

Jest to jeden z moich ulubionych produktów tego typu. Nałożony na włosy mniej więcej od połowy długości wygładza je i powoduje, że mniej się plączą (a mam z tym duży problem), są gładkie i błyszczące. Produkt jest bardzo wydajny, wystarczy maleńka kropelka i dzięki temu wystarcza na długo pomimo maleńkiego opakowania. Działanie jest raczej powierzchowne, nie jest to prawdziwe nawilżenie. Ogromny plus za to, że nie wysusza końcówek, tak jak niektóre produkty tego typu. Plus za atrakcyjną cenę i przyjemny zapach.

Byłam pewna, że kupiłam olejek macadamia, jednak na szybko nie doczytałam i wzięłam marakuję. Olejek nie jest zły, bo też działa zadowalająco na włosy, ale nie daje on takiego efektu wow. Co najważniejsze - również nie wywołuje on negatywnych skutków. Nawilża włosy, ale ich nie obciąża. Już w samej konsystencji jest on lekki - przypomina mi jedwab z tej samej firmy. Zapach z kolei dla mnie jest jakiś taki mydlany, bez szału.

Mały ale daje radę

Pachnie obłędnie i to co robi z moimi włosami to cuda. Nie puszą się, końcówki są zadbane. Dodatkowo nie obciąża włosów tylko genialnie je regeneruje. Bardzo wydajny. Nie tworzy efektu przetłuszczonych włosów

Niestety są lepsze produkty

Słynny Biosilk...olejek ma przyjemny zapach, dostępny w tych poręcznych malutkich opakowaniach i w atrakcyjnej cenie. Co do efektów nie zauważyłam nawilżenia włosów. Włosy wyglądały trochę ładniej, ułożone ale efekt krótkotrwały, do tego trzeba uważać aby nie przesadzić z ilością. Słaby efekt, na rynku jest tyle różnych dobrych olejków, że do tego na pewno nie wrócę.

Lubię go

Kupiłam pod wpływem promocji tą kurację i Biosilk Lite. Skusiłam się na nią głównie dlatego, że w składzie nie ma alkoholu, co było moją zmorą w przypadku klasycznego Biosilka. Kuracja jest dobrym produktem, tanim i łatwo dostępnym, ja ją polubiłam.

OPAKOWANIE

Kupujemy kartonik o bardzo ładnej szacie graficznej przedstawiającym uśmiechnięta dziewczynę z ślicznymi, czarnymi włosami - kto nie chciał by mieć tak ładnych włosów? Grafika, ale dobrze przemyślana to dźwignia handlu. Kolorystyka opakowania jest całkiem spokojna, błękit, nieco żółci i bieli sprawia, że nic się e sobą nie gryzie i efekt końcowy jest pozytywny. W kartoniku znajdujemy malutką buteleczkę z olejkiem wykonaną z półprzezroczystego plastiku. Zamykana jest na zakrętkę. Przed otwarciem produkt zabezpieczono sreberkiem, podobnie jak w przypadku innych produktów tej marki.

KURACJA

Kuracja ma formę dość gęstego olejku, jednak nie tak gęstego jak klasyczny Biosilk. Jest dosyć lekka w porównaniu z wersją klasyczną. Uwagę przyciąga jej przepiękny, owocowy zapach. Bardzo mi się podoba, jest orzeźwiający, świeży, lekko słodki, dobrze wyważony. Kurację nakładam zarówno na mokre jak i na suche włosy. Na mokrych włosach sprawia, że łatwiej się je rozczesuje po myciu, lepiej się układają i dodatkowo zabezpiecza przed działaniem suszarki, którą w sezonie zimowym niestety używam. Na suchych włosach również przynosi dobre efekty: dodaje blasku, sprawia, że włosy są bardziej zdyscyplinowane, eliminuje puszenie i wygładza. Dobrze sprawdza się do zabezpieczania końcówek. Jest to dobry produkt, ale trzeba używać go z głową, nałożony w nadmiarze może obciążać włosy i powodować zbijanie się w strąki. Jak na butelkę 15 ml jest niezwykle wydajna. Ogólnie warto spróbować.

PLUSY;
+ chroni końcówki
+ wydajna
+ tania
+ dobrze dostępna

MINUSY
- trzeba używać jej z głową, bo może obciążyć i spowodować zbijanie się włosów w strąki

Bardzo lubię

Ten kosmetyk kupuję w Biedronce za ok 5 zł i jestem bardzo zadowolona.
Olejek świetnie nawilża i wygładza włosy.
Dzięki niemu stają się łatwiejsze do rozczesania.
Olejek nie obciąża oraz nie skleja kosmyków.
W dodatku olejek jest mega wydajny.

Super zapach, słabe działanie

Tak jak i w przypadku jedwabiu od Biosilka, zapach jest przepiękny. Niestety, działanie słabe, a nawet bym powiedziała, że działa na moje włosy przesuszająco. Łatwo też narobić sobie nim strąki. Buteleczka malutka, ale wydajność duża. Ostatecznie wlałam go do szamponu do włosów i zużyję w ten sposób.

Mega !

Olejek nawilża włosy, wnika w ich strukturę i odżywia je. To wszystko sprawia że włosy są miękkie i przyjemne w dotyku. Dodatkowo mimo swoich właściwości nie przetłuszcza włosów. Buteleczka jest mała i poręczna co ułatwia korzystanie z produktu. Bardzo polecam!

Znakomita

Doskonały zapach, ollejek nie tłuści włosów, ale nawilża je, zmiękcza i nabłyszcza. Malutka poręczna buteleczka, która nie zajmuje dużo miejsca, można ją zabrać w podróż, nie sprawia problemów w razie podróży samolotem ;)
Sprawia, że oszczędzamy czas, bo jest bez spłukiwania. :)

Nie sprawdził się

Kupiłam ten produkt jako alternatywę dla jedwabiu tej samej firmy. I się ciężko zawiodłam. Włosy wyglądają po aplikacji na niemyte rok (przy ilości takiej jak jedwabiu), gdy dawałam mniej, dalej wyglądały źle, choć w inny sposób (włosy robiły się oklapnięte i sprawiały wrażenie ze jest ich bardzo malo). Jest to kosmetyk po prostu za ciężki do cienkich włosów. Biorąc pod uwagę zawartość silikonów, podobnie jak jedwab, ciężko jest mi traktować ten produkt w kategorii odżywki, żadnego odżywczego działania z resztą nie zauważyłam.