Biosilk, Hydrating Therapy, Maracuja Oil (Nawilżająca kuracja z olejkiem z marakui)

Nawilżająca regeneracja olejkiem z marakui przeznaczona jest do włosów suchych i zniszczonych. Nawilżająca regeneracja Maracuja Oil bogata jest w witaminy A i C. Wygładza, ułatwia stylizację suchych i zniszczonych włosów. Olejek z marakui intensywnie nawilża włosy nadając im lśniący połysk i fantastyczny zapach.

olejek
nabłyszczające, nawilżające, odżywiające

Raczej jestem na nie

Serum kupiłam z ciekawości.
Miałam wcześniej jedwabne serum Biosilk i nie przepadałam za nim za specjalnie.
Tutaj z działaniem jest podobnie.
Nawilżenie średnie, mam wręcz wrażenie, że po dłuższym regularnym używaniu serum wysusza zamiast nawilżać.
Nie wygładza włosów, nie regeneruje końcówek, ogólnie szału nie ma.
Wydajność, cena i zapach jedynie na plus.

Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Dobra

Plusy:
- bardzo dobrze nawilża włosy
- zapach
- cena
- dostępność
- jest bardzo wydajna
- wygładza włosy
- po jej zastosowaniu łatwo można rozczesać włosy

Minusy:
- opakowanie

Używam tego produktu od: kilku tygodni

W sumie nie zrobił nic

Kupiłam przypadkowo w Biedronce za grosze.
Do tej pory używałam jedwabiu z Biosilka i bardzo go sobie ceniłam, ale stwierdziłam że może wypróbuję inny olejek.
Chodziło mi o nawilżenie włosów, "ulizanie" ich żeby się mniej puszyły. No cóż, nie udało się. Zużyłam już pół opakowania, raz po raz próbowałam też nakładać go więcej niż zwykle... i nic.
Ten olejek:
- Nie nawilża
- Włosy dalej się puszą
- Właściwie nie ma różnicy czy go nałożę po umyciu włosów czy też nie
Nie dla mnie, nie polecam. Dobrze, że było doświadczenie mało bolesne dla portfela.

Używam tego produktu od: około pół roku
Ilość zużytych opakowań: pół jednej buteleczki

Regeneruje :)

zazwyczaj używałam podstawowego bioslika jednak gdy dlugi czas go stosowałam włosy zaczęły się przyzwyczajać i nie pomagał tak samo jest z tym po prostu inny zapach.
PLUSY :
-cena
-wydajność
-zapach
-konsystencja
-regeneracja farbowanych włosów od razu po nałożeniu

MINUSY:
-po dłuższym jego stosowaniu włosy przyzwyczajają się do produktu i nie pomaga

Ale warto mimo tego malego minusa po prostu należy co chwile zmieniać olejki zeby włosy się nie przyzwyczajały do jednego

Używam tego produktu od: paru lat
Ilość zużytych opakowań: kilka buteleczek

średnie

Kiedyś namiętnie używałam jedwabiu z Biosilk, ale po którymś opakowaniu miałam przesuszone włosy i zrezygnowałam. To w sumie kupiłam z braku laku w Biedronce nie czytając nawet opinii.

Za małą buteleczkę zapłaciłam ok.5 zł. Sama buteleczka nie jest zbyt wygodna, ale przelałam sobie do opakowania z pompką.

Zapach jest świeży, trochę jakby ogórkowy.

Serum nie obciąża włosów. Wygładza je średnio. Używałam produktów, które robił to lepiej. Nabłyszcza także średnio.

Moje włosy po rozjaśnianiu doszyły do siebie, więc nie są suche, ale lubię gdy produkt wygładza je bardzo, bo moje włosy przy wilgoci lubią się puszyć. Tutaj bez szału.

Nie przesusza włosów. Nie wiem czy wpływa na ich rzeczywisty stan.

Używam tego produktu od: 1,5 mies.
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze małe

nada się

+zapach
+włosy nie puszą się tak mocno
+łatwiej się rozczesują
+są gładsze
+cena
+na długo starcza

-niewygodna buteleczka
-mógł by być lepszy efekt

Używam tego produktu od: 6 miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Małe i niepozorne to to, ale jak dla mnie cudeńko :D

Olejek z marakui kupiła mi moja mama w Lidlu. Po otwarciu opakowania pierwsze co się rzuciło "w nos" ;) to zapach - intensywny co prawda, ale jak dla mnie przecudowny, niedrażniący i świeży. Konsystencję na nieco gęstą, taką miodową, ale w ogóle się nie lepi i wspaniale rozprowadza. Na moje włosy działa powalająco - włosy mam wysokoporowate, przesuszone i nie są to typowe loki ale coś bardziej w rodzaju drobnych i mocnych fal, które często są nie do okiełznania mimo swojej podatności. na rękę nabieram kilka kropli olejku, rozcieram w dłoniach i delikatnie rozprowadzam na całej długości umytych i wyschniętych włosów. Po takim zabiegu moje włosy są lśniące, miękkie, nie puszą się, są nawilżone i gładkie. Dodatkowo ładnie pachną przez długi czas i to do tego stopnia, że nie mogę się powstrzymać, żeby co jakiś czas je powąchać. xD

+nawilżenie i wygładzenie włosów
+włosy się nie puszą
+zapach :3
+konsystencja
+stosunek cena/wydajność (5 zł i 2 miesiące użytkowania)
+zbawienny wpływ na przesuszone włosy

-jedynym małym minusem jest niewygodne opakowanie bo ze względu na gęstość trzeba chwilę poczekać aż produkt wydostanie się z opakowania szczególnie gdy zostało go niedużo

Dodam, że zaobserwowałam pozytywny wpływ olejku na moje suche skórki wokół paznokci, jak również na moją trądzikową cerę. Wyczytałam gdzieś też że działa on bardzo silnie przeciw objawom starzenia ;)

Używam tego produktu od: 2-3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: zużyłam 1 i poluję na kolejne

Jaka tam ona nawilżająca...

Kupiłam w sumie bez zastanowienia, no bo mały (jakoś się zużyje) i tani. Ale słabeusz to też jest dość nieprzeciętny z niego.

Działanie: Silikonowy zabezpieczacz końców. Niestety, zabezpiecza nie za bardzo, dlatego, że końcówki po kilku użyciach (przynajmniej na moich wysokoporowatych sucharach) czyni jeszcze bardziej suchymi i sztywnymi, tak, że właściwie zmasakrowałaby je sama szczotka. Zwiększa skłonność do splątywania się. Mieszałam z olejkiem i wtedy jest lepiej, ale to producent powinien o tym myśleć, nie ja. Puch trochę przygładzi, ale nie poraża. Połysk jest, za to o żadnym zmiękczeniu, uelastycznieniu nie mam mowy.

Na plus:
-małe opakowanie i...
-niska cena
-zapach nie razi w nos
-przy sporadycznym użyciu ładnie nabłyszczy i nie nasieje spustoszenia

Na minus:
- wysusza końce,
- potęguje plątanie
- zero pozytywów na dłuższą metę - nawet wygląd pozostawia wiele do życzenia

Podsumowując: Nie polecam. Następnym razem jak będę w Biedronce, wydam pięciozłotówkę dla urody na orzechy ;)

Bardzo średni

+nablyszcza
+nie obciąża

na minus:

- bardzo mocne silikony
- po jakimś czasie włosy się przesuszają
- po dłuższym stosowaniu strasznie oblepia włosy przez co się kruszą i łamią

Kosmetyk ma swoje zalety jak i silne wady. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie serum nieregularnie, raz na jakiś czas, co włosy się nie przyzwyczają i nie zdążą się mocno oblepić.

Takie nic

Jak chyba wszyscy tu serum to kupiłam w Biedronce za kwotę zawrotną 4,99zł.

Podoba mi się mała buteleczka. Często gdzieś jeżdżę, a mając w torbie to maleństwo nie tracę tak cennego miejsca.

Działanie jednak nie powala. Testowałam gdy moje włosy miały długość do pasa, testuję dalej gdy sięgają do ramion, a działania dalej nie zauważyłam. Włosy ani się mniej nie push, ani nie są wygładzone. Jeśli nałożę go zbyt dużo zaczynam wyglądać jak po deszczu. No nie dla mnie ci on.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Nie zachwycił

Olejek kupiłam oczywiście w Biedronce, na przecenie za 3,99 zł.
Opakowanie identyczne jak w Biosilku, tylko napisy są inne.
Buteleczka ma spory otwór, jednak ja mam już wprawę z wylaniem odpowiedniej ilości produktu.
Konsystencja lekko gęstawa, dobrze rozprowadza się na dłoniach i włosach. Plusem jest to, że się nie klei ani nie natłuszcza. Fajnie wchłania się w wilgotne włosy, na suchych też daje nie najgorszy efekt. Stosowałam go zawsze, po każdym myciu. Zapach jest nawet ładny, ale mi osobiście się nie podobają takie nuty zapachowe. Pojemność jest jednocześnie wadą i zaletą. Można zabrać serum wszędzie i nie przeciążyć się np. w podróży, ale za to opakowanie jest na tyle małe, że szybko się kończy. Nie wiem dokładnie ile używałam swojego, ale nie jest to jakaś zawrotny okres.
Działanie jest bardzo przeciętne, włosy prawie nie reagują na serum, tyle, że po myciu łatwiej je rozczesać i są lekko wygładzone. Jednak dalej się puszą, kruszą i są suche. Połysk minimalnie widać, ale bez fajerwerków. Za tak niewygórowaną cenę warto spróbować, jednak dla mnie nie jest to najlepszy kosmetyk.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 całe 15 ml

Działa na krótko

Kupiłam w Biedronce za 4,99 zł. Opakowanie ma tylko 15 ml, ale to dobre wyjście, gdy kosmetyk okaże się niewypałem. Stosuję raz w tygodniu na noc na wilgotne włosy oraz po prawie każdym myciu na końcówki.
Plusy:
+tanie
+zapach
+skład
+wydajne

Minusy:
-koszmarne opakowanie (brak pompki i zbyt duży otwór)
-odnoszę wrażenie, że włosy przyzwyczaiły się
-działa na krótki czas

Ilość zużytych opakowań: Jedno do połowy