Pixie Cosmetics, Amazon Gold Mineral Foundation (Podkład mineralny do twarzy)

Pixie Cosmetics, Amazon Gold Mineral Foundation (Podkład mineralny do twarzy)

Sprawdź ceny produktu

Pojemność 6,5 ml

Lekki, jedwabisty podkład mineralny w pudrze, stworzony z dodatkiem złota koloidalnego oraz naturalnej białej glinki z lasów amazońskich, wyjątkowo bogatej w sole mineralne, makro i mikroelementy. Zapewnia dobre krycie, gwarantując jednocześnie bardzo naturalny efekt makijażu. Idealnie stapia się ze skórą, subtelnie ją rozświetla, sprawiając, że cera jest ujednolicona, wygląda zdrowo i promiennie.

Używa produktu od: próbka

Niestety nie

Ostatnio bardzo popularne stały się podkłady mineralne w związku z czym również ja zapragnęłam podążyć za tym trendem i zrezygnować z podkładu płynnego. Po przeczytaniu różnych opinii w internecie postanowiłam zacząć swoją przygodę z minerałami od Pixie Cosmetics. Przed wyjazdem na wakacje udałam się do pewnej drogerii, gdzie został mi dobrany kolor podkładu Butter Cream z serii Amazon Gold. Chciałam wypróbować również wersję Minerals Love Botanicals, więc po zakupieniu próbki odcienia dobranego mi przez panią w drogerii udałam się do kolejnej, w której była szansa dostania drugiej wersji. Niestety na miejscu okazało się, że mają tylko próbki z serii zakupionej już przeze mnie. Mimo tego poprosiłam panią o dobór koloru. Tym razem padło na Victorian Lace. Nie muszę chyba dodawać, że różnica w jasności tych kolorów jest spora, ale uznałam, że jadę na wakacje, opalę się to i ciemniejszy kolor się przyda- tutaj również zakupiłam próbkę. Po powrocie do mieszkania chwyciłam się do testów jaśniejszego odcienia- wyglądał dość ładnie na twarzy, ale jest bardzo pudrowy po nałożeniu. Oczywiście jest to proszek więc nie będzie tutaj innego efektu. Niestety trwałością ten podkład w ogóle mnie nie zaskoczył- utrzymał się około 4h i zaczęły się robić prześwity :/ Kolejną próbkę zabrałam ze sobą na wakacje i któregoś dnia postanowiłam go użyć. To był największy błąd jaki popełniłam- podkład podkreślił mi każdą linię mimiczną, każdy por (o dziwo nie widoczne przy podkładzie płynnym- mam cerę suchą więc nie mam rozszerzonych porów). Wyglądał tak ciężko na twarzy, że zmyłam go dosłownie po 30 minutach. Postanowiłam dać mu kolejną szansę po powrocie z wakacji. Spróbowałam go użyć z innym kremem niestety historia taka sama- tylko tym razem nosiłam go przez cały dzień. Jak już wspomniałam mam suchą skórę, więc nie produkuje ona za dużo sebum. Podkład nie wygląda dobrze na twarzy. Cieszę się, że miałam próbki do testów. Zużyłam ich w sumie 3.

lżejsza alternatywa dla minerals love botanicals

Mój ulubiony podkład mineralny na lato, kiedy wolę nieco lżejszą formułę. Zużyłam kilka opakowań zanim się przerzuciłam na Minerals Love Botanicals, ze względu na lepszą trwałość i krycie. Dodatkowy plus za wzorową obsługę sklepu internetowego, która naprawdę bezbłędnie potrafi dobrać kolor.

najlepszy

Używałam wieeeelu pudrów mineralnych i trafiłam w końcu na ten. Kupuję już tylko ten. Piękny skład i super efekt na twarzy. Wygląda bardzo naturalnie a przy tym ujednolica kolor twarzy. Dużo kolorów do wyboru.

Dobry z pudrem Mega Kapok

Te dwa produkty powinny być sprzedawane w zestawie. Sam podkład nie wyróżnia się znacząco trwałością spośród innych produktów mineralnych, a z pudrem Mega Kapok to i owszem :)

Mega Kapok aplikuję pod podkład mineralny, na krem. Wtedy nie ma bielenia. Zostaje tylko kolor podkładu.

Nie do końca lubię się z minerałami. Zwykle, niezależnie od marki, cera wygląda zjawiskowo do 3 godzin. Potem, w kontakcie z sebum ściera się, warzy, ciastkuje. Wieczorem wyglądam na mocno zużytą ;)

Pixie na szczęście nie ciastkuje, najszybciej odznacza się na nosie (jak to ma miejsce również przy tradycyjnych podkładach). Ale można zastosować bibułkę, przypudrować nos, nic się nie warzy, nie ma ciasta.

Lubi się z lekkimi kremami, dlatego obecnie odstawiłam minerały i wrócę do nich jak się ociepli. Zapewniają też mniejszą ochronę przed mrozem niż tradycyjne podkłady.

Dużym plusem jest ogromny wybór kolorów w różnych gamach kolorystycznych.

Poza tym ma urocze opakowanie z przesuwanym wieczkiem, zabezpieczającym przed wysypaniem produktu.

Póki co najlepszy z minerałków (testowałam Clare Blanc, Neauty, Lily Lolo).

Wykorzystała: kilka próbek

Wspaniały efekt

Kiedy robiłam pierwsze podchody do podkładów Pixie pomyślałam: kurcze, ja tu nic dla siebie nie znajdę. Byłam przyzwyczajona do doboru podkładu według sklai np. golden- i numerki albo stopniowe fair, light, medium itp. A tutaj: ten jest trochę ciemniejszy, ten bardziej ziemisty, ten ma więcej takich tonów niż tamten. Najpierw napisałam maila i zapytałam, jaki będzie odpowiednik koloru z innej firmy, otrzymałam odpowiedzieć, że Light Sunset. Zamówiłam próbkę, potestowałam, uznałam, że to jest chyba to. Zamówiłam pełnowymiarowe. W dniu złożenia zamówienia w innym świetle zobaczyłam, że odcień jest zbyt ciemny. Szybki telefon: ok, oni w zamówieniu zmieniają na Butter Cream, ale jednocześnie wyślą mi próbki Butter Cream, Dew Kiss, Creamy Natural i Dune, gdyby któryś z nich okazał się lepszy, nie ma problemu- reklamacja, wyślą mi właściwy. Butter Cream okazał się zbót żółtozłoty, ale Creamy Natural i Dew Kiss był ok. Napisałam maila, kurier przywiezie mi właściwy kolor (Creamy Natural), a odbierze nieotwierany Butter Cream. Bardzo podoba mi się takie podejście do klienta!
Teraz o samym podkładzie. Zostałam poinformowana, że Amazon Gold ma formułę rozświetlającą. Nie jestem maniaczką matowej cery, ale bałam się, że rozświetlenie będzie wyglądało tak, jak przy AM- kiepskie krycie i świecące drobinki. Nic z tych rzeczy. Kryje pięknie, dając satynowe rozświetlenie pozbawione drobinek, efekt soft focus. Drobinki jakieś są, bo jak nabieram z miseczki, to potem ona błyszczy (perłowy połysk), ale nie ma efektu dyskoteki na twarzy :) Twarz wygląda ładnie, naturalnie, do korygowania większych niedoskonałości potrzebny będzie korektor, ale do wyrównania kolorytu spokojnie starczy podkład. Jest drobno zmielony, jak się wysypuje z opakowania to nie wypadają grudki, które dopiero rozbija pędzel, ale drobny pyłek.

Używa produktu od: próbka

dobry ale nie ulubiony

Moim absolutnym ulubieńcem pozostaje już od dawna Minerals Love Botanicals. Formule Amazon Gold nie udało się go pozbawić pierwszego miejsca w zasadzie z jednego powodu. Zaraz po nałożeniu MLB wygląda od razu fantastycznie, stapia się ze skórą i zachwyca efektem. AG potrzebuje u mnie ok godziny, żeby zacząć wyglądać ok. Wcześniej podkreśla suche skórki.
Poza tym zachwycona jestem składem, kryciem i trwałością w ciągu dnia. Z ogromnej palety kolorów każdy dopasuje coś do swojej karnacji (obsługa sklepu internetowego jest w tym względzie bardzo pomocna). Polecam spróbować, bo potem tradycyjne fluidy tracą cały czar, a skóra wygląda pięknie nie tylko w makijażu.

Aktualnie mój ulubiony

Długo starałam się wybrać idealny podkład mineralny i w końcu wyszło, że Pixie, Amazon Mineral Foundation to jest to czego szukałam.
Mój kolor to Victorian Lace.
Nakładam go na krem nawilżający. Bardzo ładnie "zlewa się" z twarzą, nie tworzy efektu maski, wyrównuje kolor, wygładza buzię. Nie podkreśla suchych skórek jak inne stosowane przeze mnie minerały.
Nie jest super hiper kryjący - ale nie tego efektu szukam w podkładzie. Przebarwienia czy zmiany na twarzy trzeba dodatkowo przykryć większą ilością pudru lub korektorem.
Delikatnie się ściera w ciągu dnia, ale mimo wszystko wieczorem buzia jest nadal gładka i wyrównana.
Nie świecę się po nim a to sukces. Jeśli rano dodatkowo użyję pudru matującego to w ogóle dam radę przetrwać dzień bez poprawek (wiadomo, że wieczorem idealnie nie będzie ale przetrwam a czasem muszę :P)
Nie testowałam w upały, więc nie wiem jak się sprawdzi przy wysokich temperaturach.
Testowałam go równolegle z tym samym kolorem ale z Minerals love Botanicals i Amazon Gold sprawdził się na mojej cerze mieszanej lepiej, choć ma minimalnie mniejsze krycie.
Bardzo bardzo wydajny.

Można zamówić próbki na stronie internetowej - przychodzą w woreczkach strunowych ale za to są o połowę tańsze niż próbki z LL :)

Dodatkowy plus za bardzo szeroką gamę kolorów.
Minus za niejasne opisy tych kolorów i odcieni - próbowałam sama dobrać sobie kolor i zajęłoby mi to bardzo dużo czasu (i pieniędzy wydanych na próbki), gdyby nie pani w sklepie, która pomogła mi dobrać kolor.

dziwny

lubię podkłady mineralne za ich skład, który nie szkodzi skórze, ale jest nich coś dziwnego, mimo zbliżonego składu każdy jest inny, np po Anabelle mocno pogorszył mi się stan skóry, Amilie jest za suchy, Lily Lolo w sam raz, ale brak kolorów, natomiast Pixie ma kolorów pod dostatkiem, ale nie lubi się z moją skórą

Chyba w końcu TO znalazłam :)

Wreszcie mogę powiedzieć, że znalazłam swój idealny podkład mineralny ;)
Oceniam odcień Deep Olive, jest ciepły opalony idealny na lato.
Dwie cienkie warstwy bardzo dobrze maskują przebarwienia.
Nie podkreśla porów, zmarszczek, nie waży się, jest trwały. Czego nie mogę powiedzieć o wersji Love Botanicals, która jest tragiczna.

Wykorzystała: kilka próbek

NIE!

Okropny produkt!
Zamiast pielęgnować przesuszył mi twarz, gdyż moja sucha skóra zaczęła się potwornie świecić (zawsze tak reaguje na przesuszenie).
Próbowałam go z róznymi kremami i bazami i nic. Tragedia; ciastko, świecenie...
Produkt nie wart złamanego grosza.
W dodatku płacimy za "mineralność", a dostajemy kontrowersyjny dwutlenek tytanu...
Całe szczęście, że zamówiłam tylko kilka próbek...
Nie polecam. Nie tędy droga do naturalności...

Podkład idealny.

Jestem posiadaczką cery tłustej, więc efekt jaki po nałożeniu daje ten podkład jest dla mnie cudowny. Skóra nie wygląda na mokrą, jest pięknie ujednolicona i wygląda po prostu jak nasza lepsza wersja. Aplikacja trwa dosłownie kilka sekund a efekt nieziemski. Do tego jeszcze szeroka gama kolorów, mega wydajny(u mnie przy codziennym używaniu 5 miesięcy) i taki mały + to urocze torebeczki z których przychodzi do nas produkt :D

bardzo dobry

Jestem bardzo zadowolona, przed zakupem pełnowymiarowego opakowania zdecydowałam się na kilka próbek co i Wam polecam. Praktycznie od razu znalazłam swój odcień (almound milk), z resztą jest ich tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie, ja akurat jestem blada i najlepiej pasują mi odcienie beżu.
To jest mój pierwszy podkład mineralny jakikolwiek stosowałam, wcześniej zawsze był revlon cs 150 ponieważ mam wiele przebarwień po trądziku i czasami coś jeszcze wyskakuje. Chciałam zacząć stosować coś mniej sztucznego od revlona i padło na podkład mineralny, jedna torebka próbki starczyła na 2 makijaże więc na pewno jest bardzo wydajny, jeśli chodzi o nakładanie to używam pędzla hakuro h54, który się do tego świetnie nadaje i co ważne jest o wiele tańszy od pędzli z pixie.
Teraz do konkretów:
krycie- dobre, może nie aż tak jak revlon cs ale przy użyciu korektora w strategicznych miejscach daje radę :) poza tym można nałożyć wiele warstw.
odczucie na skórze- mam skórę przetłuszczającą się dlatego zdziwiłam się kiedy po nałożeniu podkładu czułam taką suchość na twarzy, na szczęście po ok 10 minutach wszystko wróciło do normy także nie przestraszcie się tym :)
Podkład wygląda bardzo naturalnie ( nie podkreśla suchych skórek ani zmarszczek) i mam wrażenie, że dodaje skórze delikatnego blasku, szczególnie widać to na zdjęciach, i co ciekawe lepiej wygląda w świetle naturalnym. Trwałość mogła by być troszkę lepsza, ale to nie jest cecha, której oczekiwałam, poza tym do testów nie użyłam żadnej bazy co spowodowało, że trochę się ważył w strefie T po ok 5 godzinach (co i tak jest dobrym wynikiem). Podkład spokojnie wytrzymuje na twarzy 9 godz+ i mam wrażenie, że także pielęgnuje skórę (pewnie to rola cynku który uspokaja przetłuszczającą się skórę), pełni on także rolę filtra przeciwsłonecznego.
Podkład nie ścierał się i nie znikał z twarzy a mimo to bardzo łatwo się go zmywa, czego nie da się powiedzieć o revlonie :)
Podsumowując: szczerze polecam dziewczynom, które chciałyby stosować coś naturalnego na twarzy,na pewno zaprocentuje to w przyszłości lepszy stanem cery.