Resibo, Olejek do demakijażu

Resibo, Olejek do demakijażu

Usuwa wszelkie zanieczyszczenia, rozpuszcza sebum. Bez dyskomfortu zmywa nawet wodoodporny makijaż. Pozostawia skórę miękką i dobrze odżywioną. Do każdego typu cery: odżywia i nawilża suchą, reguluje tłustą i mieszaną. Dołączona do olejku ściereczka z mikrofibry delikatnie peelinguje skórę. Zawiera pro-składnik: olej z awokado, potocznie nazywany jest olejem 7 witamin (A, B, D, E, H, K, PP), który wzmacnia barierę lipidową skóry, nawilża oraz chroni przez negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

zależy co kto lubi

Nie lubię źle oceniać kosmetyków. Gdy jakiś mi nie podejdzie próbuję i próbuję, aż znajdę jakieś fajne zastosowanie. Tak trochę było z tym kosmetykiem i koniec końców mogę ocenić go pozytywnie :)
Olejek jest
1) bez emulgatorów - więc nie spłuczemu go samą wodą.
2) dość ciężki
3) nie zawsze domywa tusz do rzęs (albo raczej nie każdy tusz)

To były fakty. Nie zalety, nie wady. Skrócony opis produktu dla ciekawskich. Co do recenzji:
Mi osobićie trochę przeszkadza jego ciężkość. Nie każdy produkt myjący radzi sobie ze zmyciem go (stosuję dwuetapową pielęgnację - nie zmywam olejku samą ściereczką). Jednak, gdy mogę pozwolić sobie na dłuższy demakijaż to sięgam po niego, a następnie dwukrotnie myję twarz dobrym żelem.
Bardzo dobrze spisuje mi się do masażu twarzy! Tutaj znalazłam jego zastosowanie. Na czystą twarz nakładam olej i masuję twarz, zostawiam jako maseczkę na 15 minut i następnie zmywam żelem. Bardzo dobry poślizg. Poza tym zaczęłam stosować do olejowania włosów - bardzo fajne efekty.

Podsumowując: użyłam już mnóstwo podobnych specyfików i ten nie chwycił mnie za serce. Zużyję do końca, ale nie kupię ponownie.

Wysyp...isko nieprzyjemności

Niestety olejek sprawił wiele problemów mojej zadbanej, aczkolwiek niełatwej w pielęgnacji cerze. Mam wrażliwą, naczynkową, przetłuszczającą się cerę w strefie T. Po każdorazowym podejściu i zmyciu specyfiku z twarzy pojawiał się wysyp zaskórników i krost... a jest to jedyny produkt, który jest nowością w mojej pielęgnacji.
Drogi zakup bez pokrycia. Resztą produktu spróbuję wymyć pędzle. Była to moja pierwsza przygoda z marką i kolejnej już nie będzie.

Najlepszy olejek do demakijażu

To był mój pierwszy olejek, który wprowadziłam do codziennej pielęgnacji i od razu wiedziałam, że to była dobra decyzja! Świetnie rozpuszcza makijaż, cera po demakijażu jest dobrze oczyszczona, nawilżona i jędrna. Bez problemu radzi sobie z każdym makijażem. Jest baardzo wydajny i od dawna gości w mojej łazience.

Trudny do zmycia

Nie jest to mój pierwszy tego typu produkt do demakijażu, więc mam porównanie.
Olejek dobrze usuwa makijaż, jest delikatny i nie szczypie w oczy. Opakowanie jest dość ładne a przy tym wygodne w użyciu dzięki załączonej pompce. Zapach jest kwestia indywidualną, mnie nie zachwyca ale też mi nie przeszkadza.

Generalnie wszystko jest ok. do momentu usuwania go z twarzy. Samą wodą nie ma szans, stąd trzeba użyć dołączonej do produktu ściereczki. To jednak też nie załatwia do końca sprawy, bo na twarzy pozostaje tłusty film. Tutaj rodzi się konieczność użycia dodatkowego produktu. Nie jest to dla mnie problemem, ponieważ i tak po olejkach używam pianki, ale w tym przypadku używam jej dwukrotnie, żeby mieć pewność, że olejek został całkowicie usunięty. Dodatkowo ściereczkę trzeba każdorazowo prać, gdyż jest zwyczajnie brudna od makijażu a to zajmuje jednak chwilę czasu.

Sama ściereczka dla mnie osobiście jest raczej w porządku (mam tutaj na myśli jej miękkość), ale zaznaczam że moja cera nie jest zbyt wrażliwa. Usunięcie olejku wymusza trochę tarcia wspomnianą ściereczką, a to już nie do końca mi odpowiada, bo olejków używam miedzy innymi dlatego żeby tarciu zapobiec. Ponadto, kiedy moja twarz przypadkiem się trochę opali lub używam preparatów przeciwtrądzikowych, nawet delikatne pocieranie nie jest wówczas wskazane, a z tym olejkiem jest ciężko tego uniknąć.

Cena ~60 zł. za 150 ml
Dostępność - można zakupić przez Internet i w wybranych drogeriach.

Nie dla mnie :(

Olejek pięknie pachnie, cudownie oczyszcza ale niestety spowodował u mnie straszny wysyp ogromnych podskórnych gul. Na szczęście zniknęły po odstawieniu olejku. Wychodzi na to, że moja skóra nie lubi się z olejami, zwłaszcza z lnianym a szkoda bo bardzo dobrze się z nim pracuje i spełnia swoja rolę czyli oczyszczanie nawet mocnego wodoodpornego makijażu. Wykorzystałam do masażu twarzy męża :)

zakochałam się

Przyznam, że bardzo zauroczyło mnie opakowanie. Zaczynając od tuby wykonanej z tektury, po piękną grafikę po bokach buteleczki. Cała szata graficzna ma w sobie urok. Zwłaszcza patrząc na to też z tej strony, że w końcu jest to produkt naturalny, jak producent pisze w "99,9% natural." Jest on zamknięty w plastikowej butelce z pompką open/close. Bardzo podoba mi się to rozwiązanie. Zwłaszcza, że wystarczy tylko jedno 'kliknięcie' i mamy tyle produkty, że starcza aby pokryć naszą całą twarz. W zestawie jest również ściereczka z mikrofibry, ale zapomniałam zrobić zdjęcia.

Używam go już od kilku tygodni. Nie zapchał mnie ani nie uczulił. Jak go używam? Nakładam go na mokrą twarz i lekko wmasowuję aż zauważę, że makijaż się rozpłynął. Przyznam, że jest trochę problem u mnie ze zlikwidowaniem tuszu do rzęs czy eyelinera - niestety gdy używam go na oczy, później mam taką jakby mgłę. Dlatego staram się tego nie robić i jestem w poszukiwaniu czegoś co będę mogła bez problemu używać. Nie wiem czy może to ja coś źle robię czy po prostu tak jest w przypadku olejków, bo jest to mój pierwszy w życiu, że akurat z kolorowym makijażem jest pewien upór przy zmywaniu, ale po dłuższym czasie jakoś daje radę. Następnie po wmasowaniu używam mokrej, ciepłej ściereczki z mikrofibry lub bambusowej. Przyznam, że w obydwóch przypadkach są one świetne! Genialnie zbierają resztki makijażu. A jak moja twarz wygląda i czuje się po olejkach? Na początek co mogę zauważyć to to, że jest ona miękka i na prawdę bardzo dobrze oczyszczona, wręcz mogłabym powiedzieć, że jest odżywiona. Mimo, że nie stosuję tego olejku przez dłuższy czas, bo stosunkowo krótko, ale zauważyłam, że ilość wydzielanego sebum zmalała, a co za tym idzie w końcu mniej się świecę! Co prawda problem nie zniknął raz na zawsze, ale moja twarz nie wygląda tak jakbym nałożyła na nią przez pomyłkę rozświetlacz.

Jest to produkt który mogę polecić każdemu z ręką na sercu. W moim przypadku sprawdził się 10/10. Wiadomo nie każda cera może się z nim polubić, ale jeżeli ktoś ma podobną do mnie myślę, że również byłby zadowolony. Cena trochę przeraża, koszt to 59 zł, za 150 ml produktu - ale patrząc na to ile go zużyłam, a już trochę czasu minęło, warto wydać na niego każdy grosz.

Niestety, średni produkt

Produkt zaliczyłabym do średnich. W tej cenie lub niższej można znaleźć wiele skuteczniejszych produktów. Rozpuszcza większość kosmetyków kolorowych. Po zastosowaniu wymaga użycia ściereczki, żeby usunąć makijaż. Jednak żeby mieć pewność, co do oczyszczenia skóry warto użyć kolejnego produktu np. pianki, żelu. Pomaga to też usunąć tłusty film, który olejek zostawia na skórze i oczach. Ściereczka jest szorstka i wymaga codziennego zaprania po każdym demakijażu.
Niestety, za tą cenę oczekiwałabym więcej.

Moje serce krwawi,... bo znów go kupię

Mój olejkowy prawie ideał. Przepiękny dizajn, świetny zapach, naturalny skład. Jeśli chodzi o działanie... Wcześniej stosowałam olejek z wianka i nie dorastał mu do pięt. Ten olejek idealnie dogadał się z moją skórą, jak na produkt, który ma z nią tak krótki kontakt i tak ma na nią dobroczynny wpływ. Doskonale się sprawdza, już niewielka ilość produktu świetnie zmywa makijaż, wręcz nałożenie zbyt dużej ilości może doprowadzić do problemów z jego zmyciem. pozostawia skórę miękką i delikatną, nawet rozświetloną. Jest wydajny, ale cena jak dla mnie i tak jest trochę przesadzona. Płacimy niestety za piękne opakowanie i trochę zbyteczny gadżet w postaci ręczniczka do usuwania produktu (moim zdaniem kompletnie niepotrzebnego). No ale luksus. Mały minus też za to, ze pompka w moim egzemplarzu była zepsuta. Za taką cenę, wszystkie techniczne rzeczy powinny działać bez zarzutu.

Cudenko o naturalnym skladzie

To nie pierwszy kosmetyk firmy Resibo, ktory mile mnie zaskoczyl. Swietnie zmywa nie tylko makijaz twarzy ale i oczu za co u mnie ma wielki plus. Przyjemny i latwy w uzyciu. Delikatnie nawilza skore podczas demakijazu, nie powoduje podraznien i pozostaje obojetny dla moich zmian luszczycowych na twarzy. Chetnie bede do niego wracac. Jedyne co u mnie nie sprawdzilo sie to muslinowa szmatka dodawana do tego produktu. Zamienilam ja na maly reczniczek do twarzy ktory bardziej nadaje sie do zmycia olejku.

Pierwszy olejek

Pierwszy olejek do demakijażu z jakim miałam styczność. Do opakowania była dołączona ściereczka, która pomaga usunąć resztki makijażu. Olejek bardzo dobrze zmywa makijaż, demakijaż jest szybki i przyjemny a skóra oczyszczona. Zapach też jest dla mnie odpowiedni. Niestety zostawia delikatny film na skórze oraz delikatnie "mgli" oczy.

Koszmar!!!!!!!!!!!!

Ostrzegam wszystkich przed tym olejkem! U mnie doszło do powstania trądziku, razem z podskórnymi krostami, leczę się 7 miesiąc, jedna wielka pomyłka! pierwszy tydzień było ok, a pózniej stan zapalny, wszystko się zapchało, dodam, że olejek był zmywany "książkowo". Niestety, ale bardzo żałuję ze kiedykolwiek go użyłam......

Bardzo przyjemny produkt

To był mój pierwszy olejek do demakijażu i od początku bardzo przypadł mi do gustu. Jak dla mnie nie ma lepszego produktu do demakijażu oczu- usuwa make up bez zbędnego pocierania wacikiem, rewelacyjnie rozpuszcza resztki mascary czy kredki. Kiedy używam płynu micelarnego bądź mleczka muszę się bardziej namęczyć, z olejkiem to czysta przjemność. Osobiście bardzo lubię taką konsystencję, która umożliwia mi wykonanie masażu twarzy przy okazji demakijażu. Zapach też jest dla mnie odpowiedni. Moim zdaniem olejek zmywa się bez żadnego problemu, jeśli mamy dobry produkt myjący. Raz spróbowałam olejku innej firmy-wtedy przekonałam się co to znaczy trudny do zmycia olejek i pokornie wróciłam do Resibo. Naprawdę polecam!