Avon, Ultra Colour, Matte Lipstick (Matowa szminka do ust)

Avon, Ultra Colour, Matte Lipstick (Matowa szminka do ust)

Pojemność 3,9 ml

Klasyczna szminka AVON w matowej odsłonie idealnie pokrywa usta uwodzicielskim, głębokim kolorem. Zawiera SPF 15. Nawilżająca formuła pokrywa usta mocnym kolorem bez ich wysuszania. Nadaje ustom gładkie, matowe wykończenie. Zapewnia ochronę przeciwsłoneczną.
Sposób użycia: Nałóż szminkę zaczynając od środka ust i przesuwając się ku kącikom. Następnie złączając usta rozprowadź kolor równomiernie, nadmiar wytrzyj delikatnie w chusteczkę.

nawilżające, kryjące
Efekt
matowe
w sztyfcie

Przyjemny i lekki mat na ustach

Matowe szminik kojarzyć by sie mogły z ciężkim zastygającym matem, nie zawsze miłą konsystencją i efektem wysuszania. W przypadku tych szminek jest zupełnie inaczej.

Matowa szminka Avon

Jako że Avon ma bardzo fajne produkty do ust, skusiłam się na matową szminkę w odcieniu jasnego różu, lekko wpada w fiolet. Kolor troszeczkę różni się od tego , który jest w katalogu. Bardzo łatwo rozprowadza się na ustach, nie wysusza ich aż tak bardzo jak inne matowe szminki. Niestety jeśli ktoś ma jakieś skórki na ustach, lub pęknięcia to szminka je podkreśla i są bardzo widoczne. Utrzymuje się na ustach dosyć długo. Jest bardzo wydajna.

Matowe usta trafiły w moje gusta

Posiadam kolor Marvelous Mocha. Kolor brązik/beż-na ustach wygląda naprawdę fajnie i naturalnie. Szminka oczywiście super matowa, dosyć trwała i jak za taką cenę nie ma się do czego przyczepić.

Bardzo dobra!

Szminka jest naprawdę dobrej jakości. Ma świetną kremową konsystencję. Można zawsze na niej polegać. Mając przed sobą trudny lub wymagający dzień zawsze wybieram właśnie tą szminkę ze względu na trwałość i świetny wygląd na kilka godzin. Nie ma problemu z plamami, grudami i innymi nieestetycznymi kwestiami.

Bardzo fajny produkt

Szminka ma matowe wykończenie ale nie wysusza ust tak jak większość pomadek tego typu. Bardzo łatwo się ją nakłada, kiedy wargi są nawilżone gładko sunie po ustach nie zostawiając smug ani grudek. Kolor ładnie pokrywa usta bez prześwitów. Opakowanie też jest bardzo fajne, można spokojnie wrzucić je do torebki bez obaw że się samo otworzy

Lepsza od maca

Będąc posiadaczką obu matowych pomadek mogę stwierdzić że mimo mniejszego wyboru kolorów jest o wiele lepsza, estetyczniej się się zjada, jest lepsza w odczuciu na ustach, nie podkreśla mocno skórek, przyjemna w użyciu, super zapach, ładne opakowanie a TAŃSZA o 70zł

Całkiem udana

Mam trzy odcienie: Rose Awakening, Rouged Perfection i Pink Passion, której nigdzie nie mogę znaleźć, bo gdzieś się zapodziała ;) Zainwestowałam głównie w róże, bo wydawały mi się idealnym wyborem na lato, wybrałam kilka o różnej intensywności, do użytku w zależności od kolorytu cery. Rose Awakening jest ciemniejsza, to nasycony, ale ciepły w tonacji róż, Rouged Perfection - dość naturalna, jaśniejsza. Pink Passion z nich wszystkich polubiłam najbardziej, jest to lekki, dziewczęcy, jasny róż o chłodnym tonie. Na ustach wygląda pięknie, bardzo lekko, dodaje twarzy młodzieńczej świeżości :)

Lubię w nich możliwość stopniowania (są dobrze napigmentowane, więc można uzyskać mocny kolor na ustach, ale też możemy nałożyć je lekko dla delikatniejszego efektu). Nie zasychają na ustach na twardy mat, dają satynowy, miękki efekt.
Formuła - kremowa, miękka, bardzo przyjemna. Łatwo się aplikują (nie są tępe), rozprowadzają równo. Nie wysuszają mocno ust, komfortowe.
W ciągu dnia łatwe do poprawienia, nie wymagają zmywania dla dołożenia kolejnej warstwy. Dzięki temu nie jest kłopotliwe poprawienie ich po kilku godzinach, bo nie są tak trwałe jak pomadki matowe w płynie, ścierają się w miarę upływu czasu. U mnie ten proces przebiega estetycznie, nie tworzą się grudki, brzydkie prześwity - myślę że dużo zależy do dobrego stanu ust, ich nawilżenia przed aplikacją - jeśli o to zadbamy, ścieranie się matowych pomadek przebiega na pewno w ładniejszy sposób. Trochę kserują się na szklankach podczas picia.
Przyjemny, lekko owocowy zapach.
Opakowanie - eleganckie, proste, bardzo mi się podoba. Solidne i dobrze zamykane na klik. Sztyft jest dobrze osadzony i nie wygląda, żeby z czasem miał się kiwać czy łamać.

W porównaniu z innymi matowymi pomadkami w sztyfcie, jakie posiadam - są nieco mniej trwałe i gama kolorystyczna nie zawiera aż tak ciekawych odcieni, jakie udawało mi się znaleźć gdzie indziej. Dlatego 4 gwiazdki. Liczę na rozbudowanie kolorystyki o jakieś ciekawsze kolory, wtedy na pewno skuszę na jeszcze kolejny.

Piękne kolory, ale...

Szminkę kupiłam w promocyjnej cenie 16 zł. Produkt jest świetnie napigmentowany i urzymuje się ok 3-4 h na ustach. Jednak ma kilka wad :/ Przede wszystkim bardzo nieestetycznie się ściera. Na ustach tworzą się brzydkie plamy i po zjedzeniu posiłku (nawet nie tłustego) trzeba ją poprawić. Jednak jest im to w stanie wybaczyć gdyż kolory są rewelacyjne - moim faworytem jest Berry Blast. Jest to piękny jagodowy odcień. Idealny dla brunetek :) Na uwagę zasługuje również klasyczne, eleganckie opakowanie.

Wykorzystała: kilka próbek

Przyjemna ale nieidealna

Zaopatrzyłam się w 4 próbki tej szminki.Wybrałam kolory których raczej bym nie kupiła w standardowym opakowaniu.Na co dzień używam szminki w kolorach różu a z Avonu zamówiłam kolory "nie moje" żeby je przetestować
- Berry Blast-ciemny jagodowy z nutą bordo
-Vibrant Melon-neonowy koralowy - swoją drogą jest to kolor wg mnie identyczny z nr 4 Golden Rose Velvet Mat
-Peach Flatters-dosyć mocny koralowo-różowy( myślałam że będzie delikatniejszy)
-Mocha Marvelous-ciepły brąz

Szminki nie są typowo matowe jak np. Bourjois. Dają kremowo -satynowe wykończenie.Dla mnie to nie jest jakaś wielka wada że nie daja mocnego matu. Są miękkie i dobrze się nakładają na usta.Nie zasychają przez co odbijają się na szklankach ,szybko się ścierają z warg
Są mocno napigmentowane .
Lekko wysuszają
Maja przyjemny słodki zapach
Zakochałam się w kolorze Berry Blast-jest śliczny,

Jedyna szminka którą używam

Uwielbiam szminki z tej kolejkcji - matowe, dobrze się nakładają, mają ładne wyraziste kolory, ładnie pokrywają i nie łuszczą się na ustach. Jedyny minus - odbijają kolor przy dotyku. Dodatkowo cena zdecydowanie na plus (ok. 16zł w promo)

Mieszane uczucia

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej szminki. Piękne kolory i cudowne matowe wykończenie, ale niestety robi się sucha dość szybko. Trzeba często ją poprawiać, bo robią się grudki i szybko się ją zjada. Jednak te kolory i matowe wykończenie jest tak genialne, że chodzę i poprawiam i mi to nie przeszkadza tak bardzo. Jeszcze jeden minus: mało wydajna.

Szminka Avon

Zalety:
- ma ładne, pełne głębi, dobrze nasycone odcienie - łatwo dopasować coś dla siebie
- ma niską cenę i jest bardzo dobrze dostępna
- obecność próbek
- rzadko jest w brakach
- zapewnia ustom matowy wygląd
- dobrze się rozprowadza, nie zbija sie w kącikach, nie podkreśla suchości warg, nadaje im delikatną gładkość

Wady:
- jest nietrwała, szybko się ściera, trzeba notorycznie poprawiać, zostawia ślady na szklankach