Ministerstwo Dobrego Mydła, Półkula kąpielowa (różne rodzaje)

Ministerstwo Dobrego Mydła, Półkula kąpielowa (różne rodzaje)

Receptura półkuli kąpielowej gwarantuje odżywienie i nawilżenie skóry. Pod wpływem ciepłej wody kula rozpuszcza się i musując uwalnia mleko oraz oleje. Po kąpieli skóra staje się gładka i odżywiona, wystarczy spłukać ciało ciepłą wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem, dodatkowe nakładanie balsamu jest całkowicie zbędne.
Wersje: Róza z glinką francuską. Miód - owies. Czekolada. Lawenda.

nawilżające, oczyszczające
zapachowa
50 - 100ml

uwielbiam!

Półkule wyglądają bardzo niepozornie jednak ich działanie jest fantastyczne. Od jakiegoś czasu nie mogę poradzić sobie z moją suchą skórą, która nie lubi długich, gorących kąpieli i wtedy z pomocą przyszło ministerstwo dobrego mydła. Zacznę od tego, że kule są świetnie zapakowane w biały papier. Oznaczone są dodatkowo etykietką z minimalistyczny stylu. Po otwarciu prezentują się dość niepozornie, ale w wodzie pokazują moc. Kula w wodzie bardzo szybko zaczyna się rozpuszczać, praktycznie od razu uwalniając zapach. Również od razu czuję moc olejków rozchodzących się w wodzie. Pozwala się zrelaksować podczas tego, gdy ona otula nasze ciało. Piękny zapach unosi się w łazience jeszcze długo po kąpieli. Po wyjściu z wody skóra jest pięknie nawilżona, lepiej niż po użyciu niejednego balsamu. Należy tylko pamiętać o dokładnym umyciu wanny, bo pozostałości olejów są w niej niebezpieczne.

Fajne :)

Coraz bardziej przekonują mnie do siebie, z ciekawością zerkam na nowe propozycje Ministerstwa Dobrego Mydła, którego produkty trafiają do mnie albo przez zamówienie, jako prezent lub podczas zakupów w stolicy, w której bywam służbowo.
Wszystko od nich jest ładnie i estetycznie zapakowane, piękne zapachy, opisane składy, ceny do przejścia (chociaż niektóre produkty tego typu można znaleźć taniej, niektóre są mniej spotykane).
Kule akurat otrzymałam w prezencie od przyjaciółki, nie jest to z mojej strony zbyt częsty zakup, żeby kupować takie kule, ale okazało się przyjemnym urozmaiceniem kąpieli.
Kulki ładnie natłuszczają skórę, pięknie pachną, nie wychodzę z kąpieli wysuszona jak śliwka :D ale i tak moja skóra po wymaga dodatkowego nawilżenia i natłuszczenia.
Testowałam czekoladę, mleko i miód oraz cynamon, czułam się jak świąteczne ciastko ;)
Wanna po do czyszczenia, ale po moich eksperymentach norma ;)

bardzo przyjemne kule

Miałam przyjemność używać dwóch półkul do kąpieli - cynamonowej i różanej. Ta pierwsza zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu.
Nie powiem, umilały kąpiel - widocznie zmiękczały ciało, nawilżały, nie działały wysuszająco na skórę. Do tego cynamonowa przepięknie pachniała, uspokajała zmysły :)
Niestety, dla mnie jest to produkt za mały, najchętniej użyłabym dwóch do jednej kąpieli, aby porządnie czuć nawilżenie i odprężenie. Przy tym cena nie należy do niskich jak za taką małą pojemność. Być może przy okazji zakupów w MDM wrzucę je jeszcze do koszyka, ale szukałabym czegoś bardziej wydajnego :)

Fajna :)

Mam wszystkie kulki z asortymentu. Póki co używałam nagietka. Bardzo ładny zapach i dużo fajnych składników o działaniu natłuszczającym, wysoko pozycjonuje te półkulki. To nie tylko sama soda z kwaskiem cytrynowym i odrobiną olejku, tylko rzeczywiście "wypasiona" kula kąpielowa.

Kula nie powoduje przesuszenia skóry podczas kąpieli. Zostawia bardzo delikatną warstwę, dlatego nie powiedziałabym, że zastępuje balsam. No może latem albo gdyby były większe (lub gdybym wlewała mniej wody do wanny, o tak do kostek ;)). Zimą niekoniecznie. Natomiast wystarczająca, żeby przykleiły się do niej wszystkie farfocle z półkulki :)

To mi nie przeszkadza, podobnie jak konieczność mycia wanny.

Obecnie półkulki kosztują 6.50 (w opisie 4.50). Mogłyby być nieco większe. Mile widziane byłyby też całe kulki w odpowiednio pomniejszonej cenie :)

Ogólnie produkt na plus. Jestem zadowolona (w przeciwieństwie do mydła MDM).

Używa produktu od: próbka

Czekoladowa półkula do kąpieli od Ministerstwo Dobrego Mydła

Czekoladowa półkula do kąpieli od Ministerstwo Dobrego Mydła, którą miałam okazję kupić na Targach Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. W pierwszej kolejności chwyciłam półkulę cynamonową, która była fantastyczna swoją drogą, ale zdecydowałam się też na wersję czekoladową. Połówka kuli to 60 g w cenie 6,50 zł. Naładowana jest olejami i masłami, które za zadanie mają pielęgnować, nawilżać i natłuszczać skórę. Półkula miała biało-brązowy kolor, a po wrzuceniu do wanny dość szybko zaczęła musować i rozpuszczać się. Na ściankach zaczął pojawiać się brązowy osad, który później dość trudno było usunąć. Taki jednak urok mocno nawilżających kul. xD Niemniej jednak, zapach kuli był bardzo ładny, choć dość delikatny. Dla mnie to nie była mocna, typowa czekolada, a bardziej taka czekolada ze śmietanką. W każdym razie bardzo umiliła mi kąpiel. Sprawiła, że skóra była miękka, gładka w dotyku i oczywiście wspaniale natłuszczona. :serce: Nie musiałam w tym dniu korzystać z balsamu, ponieważ skóra dostałam już w półkuli wystarczającą dawkę na wieczór. Moim zdaniem bardzo przyjemny kosmetyk, który serdecznie polecam ! :)

Używa produktu od: próbka

Genialna

Dostałam półkulę w prezencie i musiała poczekać na swoją kolej ale jest absolutnie genialna. Świetnie pachnie, wanna wygląda jak spa a działanie jest zbliżone do luksusowej kąpieli. Miałam wersję z lawendą i mlekiem, skóra po niej była nawilżona, ukojona zapach niziemski. Bardzo polecam

Cudowna !!!

Półkula jest świetna pod każdym względem, zamówiłam te o zapachu czekolady... mmm po zapachu już się przekonałam, miałam ochotę ją zjeść :D Super zmiękcza wodę, skóra jest nawilżona, mięciutka i pachnąca.

Lepsze niż Lush

Kupiłam każdy z wariantów kul kąpielowych, ale póki co, używałam owsa i czekolady - i jestem pod wrażeniem. Kule pięknie pachną, doskonale nawilżają i sprawiają, że w kąpieli można się poczuć jak w SPA, za niską cenę.

Moje ulubione

Moje najlepsze kule ever!
Są cudowe. To jedne z najlepszych kul jakie miałam biorac pod uwagę skład, właściwości, zapach i cenę. Mimo że kula a właściwie pół kuli jest nieco mniejsza od podobnych produktów dostępnych w sklepach lub online to świetnie starczy na całą wannę wody.
Miała kule owies i miód i drugą czekoladową. Obydwa zapachy cudne, otulaja ciało i całą łazienkę.
Kule dość szybko się rozpuszczają, są ręcznie robione, mają dobry skład, nie podrażniają skóry. Zachwycona jestem ich właściwościami nawilżającymi, ciało po wyjściu z kąpieli delikatnie natłuszczone, użycie balsamu jest zbędne.
Kąpiel w tych kulach to miły relaks. Cena odpowiednia do jakość i relatywnie niższa do podobnych produktów innych firm biorąc pod uwagę to iż jedna kula to jedna kąpiel.

rozpieszczone i szczęśliwe ciało i dusza

Moja miłość od niedawna. Testowana: czekoladowa, lawendowa, miód+owies, a w kolejce w łazience czeka: rumianek i nagietek. Wrzucenie ich do wanny z ciepłą wodą powoduje, że pachnie w całym domu, pachnie ciało. Na skórze pozostawiają lekki film, skóra jest miękka, nawilżona.
Wybaczam im nawet, że tłusty film zostaje na wannie, mimo że ta nie potrzebuje nawilżenia:)
Same naturalne składniki, a cena śmieszna w porównaniu do jakości!

Świetna

Kule dostałam w prezencie i mimo braku wanny byłam z niej bardzo zadowolona. Po wymoczeniu się z nią w brodziku skóra była idealnie miękka i lekko natłuszczona. Kula pięknie pachniała różami i zawierała w sobie drobniutko zmielone płateczki które nie denerwowały i nie zatykały odpływu. Nie wiem na ile starcza taka kula w wannie ale mi w brodziku na 4 razy. Jest bardzo miękka więc łatwo ja dzielić. Skład to po prostu bajka.
Myślę że te maleństwa przebijają Lush'a ;)

Dlaczego ma tak mało recenzji?!

Ministerstwo Dobrego Mydła znalazłam na facebooku i tam zakochałam się w ich produktach.

Ręcznie wyrabiane z dużą dozą miłości, to się czuje!

Kule dostępne są w kilku ciekawych wariantach i każdy znajdzie coś dla siebie. Testowałam różę, lawendę i płatki owsiane+miód i wszystkie spisały się rewelacyjnie!

Lubię testować kule do kąpieli i te są na moim podium razem z Organique i Bomb Cosmetics.

Wspaniale urozmaicają kąpiel, długo się rozpuszczają i przede wszystkim działają na skórę- można rozleniwić się w wannie jednocześnie oszczędzając czas, ponieważ nie trzeba nakładać na siebie balsamu/kremu. Skóra jest mięciutka, gładka i pachnąca.

Cena śmieszna w porównaniu do działania.

Życzę firmie MDM wszystkiego dobrego i oby pojawiło się tu więcej opinii, bo produkty mają naprawdę rewelacyjne.

Ilość zużytych opakowań: 3 półkule