Ministerstwo Dobrego Mydła, Półkula kąpielowa (różne rodzaje)

Ministerstwo Dobrego Mydła, Półkula kąpielowa (różne rodzaje)

Receptura półkuli kąpielowej gwarantuje odżywienie i nawilżenie skóry. Pod wpływem ciepłej wody kula rozpuszcza się i musując uwalnia mleko oraz oleje. Po kąpieli skóra staje się gładka i odżywiona, wystarczy spłukać ciało ciepłą wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem, dodatkowe nakładanie balsamu jest całkowicie zbędne.
Wersje: Róza z glinką francuską. Miód - owies. Czekolada. Lawenda.

nawilżające, oczyszczające
zapachowa
50 - 100ml

mini spa w łazience

Testowałam półkulę czekoladową.
Po wrzuceniu do wody półkula musuje. Od razu czuć przyjemny zapach czekolady. Całość rozpuszcza się bez problemu i nie zostają nierozpuszczone grudy, ja zdarzało się przy innych tego typu produktach. Kąpiel z kulą jest relaksująca i przyjemna.
Po kąpieli skóra jest fantastycznie nawilżona i na szczęście nie zostaje na niej olejowa warstwa, czego nie lubię, ale dla fanek tłustości to nie będzie strzał w dziesiątkę.
Przy wyjściu z wanny trzeba uważać, bo rzeczywiście robi się strasznie śliska, mycie łazienki obowiązkowe, gdyż zostaje tłusty osad.
Podsumowując półkula jest dobrym wyjściem, gdy chce się mieć mini spa we własnej łazience.

Moje małe cuda

Zamawianie półkul z MDM w okresie jesienno-zimowym powoli staje się moją tradycją. Uwielbiam ich używać, kąpiele z nimi to jeden z moich ulubionych sposobów na zrelaksowania się i rozpieszczenie samej siebie. Do moich ulubionych zapachów należą: róża, czekolada i lawenda. Po rozpuszczeniu w naszej wannie pojawiają się płatki kwiatów, suszone kwiaty lub inne dodatki charakterystyczne dla danej kuli. Nie znajdziemy tego w większości drogeryjnych kul, które bardzo często nie mają żadnych właściwości poza tworzeniem kolorowej i pachnącej piany. Jednak w kulach MDM nie jest najważniejszy zapach czy piękny wygląd, a działanie, które jest genialne. Po kąpieli nie trzeba używać żadnego balsamu, skóra jest błyszcząca, jedwabiście gładka, wyglada po prostu świetnie! Te półkule są świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby, której chcemy podarować coś od serca, ale także jako prezent od siebie dla siebie :).

Może być

Po tym jak Ministerstwo Dobrego Mydła bajecznie opisuje swoje produkty liczyłam na więcej. Półkule nie są złe ale też szału nie ma. To na pewno dobry pomysł na prezent bo są ładnie zapakowane. Jednak dać 6 zł na jedną kąpiel wg. mnie słabo biorąc pod uwagę średnią jakość produktu.
Ja kupiłam 2 wersje zapachowe.
Pierwsza - mleko, miód i owies - bardzo przypadła mi do gustu ze względu na ładny mleczno-miodowy zapach. Zapach utrzymywał się podczas całej 20 minutowej kąpieli. Po wszystkim wanna nie była jakoś specjalnie śliska ale za to zostały resztki owsa do wyciągnięcia (dobrze mieć więc zabezpieczenie spływu). Moje zmysły zostały zaspokojone podczas kąpieli ale skóra po niej wymagała nawilżenia.
Druga kula - cynamon - już mi się nie podobała bo nie czułam żadnego zapachu. A po kąpieli standardowo jakiś balsam ( ale ja mam bardzo suchą skórę więc może niektóre z Was nie będą miały takiej potrzeby).
Ogólnie dla mnie te półkule kąpielowe to średni produkt.
Ich skład z pewnością jest dobry ale liczyłam u siebie na lepsze efekty. Najbardziej liczyłam na zmiękczenie naskórka, którego nie było.
Polecam tą pierwszą czyli mleko, miód i owies bo miło odpręża w kąpieli.

Słaba jakość

Zachęcona poniższym opisem skusiłam się i zakupiłam dwie kule do kąpieli. Niestety opis produktu nijak ma się do rzeczywistości. O ile zapach kuli przed rozpuszczeniem jest dość mocno wyczuwalny, to po jej rozpuszczeniu się zwyczajnie ulatnia. Dodatkowo za tą cenę oczekiwałam uczucia nawilżenia lub chociaż efektu 'ślizgającej się wanny'(jak zresztą zapewniał producent) jednak niestety żadnego takiego uczucia nie doświadczyłam. Cena w stosunku do jakości jest zbyt wygórowana.

Cytat:
'Receptura naszych półkul zawiera możliwie największą ilość olejów i maseł, prosimy ostrożnie opuszczać wannę gdyż jej powierzchnia może być śliska. Po kąpieli wannę należy dokładnie umyć. Zalecamy również użycie sitka do odpływu ponieważ półkula zawiera drobinki suszonych ziół.'

uwielbiam!

Półkule wyglądają bardzo niepozornie jednak ich działanie jest fantastyczne. Od jakiegoś czasu nie mogę poradzić sobie z moją suchą skórą, która nie lubi długich, gorących kąpieli i wtedy z pomocą przyszło ministerstwo dobrego mydła. Zacznę od tego, że kule są świetnie zapakowane w biały papier. Oznaczone są dodatkowo etykietką z minimalistyczny stylu. Po otwarciu prezentują się dość niepozornie, ale w wodzie pokazują moc. Kula w wodzie bardzo szybko zaczyna się rozpuszczać, praktycznie od razu uwalniając zapach. Również od razu czuję moc olejków rozchodzących się w wodzie. Pozwala się zrelaksować podczas tego, gdy ona otula nasze ciało. Piękny zapach unosi się w łazience jeszcze długo po kąpieli. Po wyjściu z wody skóra jest pięknie nawilżona, lepiej niż po użyciu niejednego balsamu. Należy tylko pamiętać o dokładnym umyciu wanny, bo pozostałości olejów są w niej niebezpieczne.

Fajne :)

Coraz bardziej przekonują mnie do siebie, z ciekawością zerkam na nowe propozycje Ministerstwa Dobrego Mydła, którego produkty trafiają do mnie albo przez zamówienie, jako prezent lub podczas zakupów w stolicy, w której bywam służbowo.
Wszystko od nich jest ładnie i estetycznie zapakowane, piękne zapachy, opisane składy, ceny do przejścia (chociaż niektóre produkty tego typu można znaleźć taniej, niektóre są mniej spotykane).
Kule akurat otrzymałam w prezencie od przyjaciółki, nie jest to z mojej strony zbyt częsty zakup, żeby kupować takie kule, ale okazało się przyjemnym urozmaiceniem kąpieli.
Kulki ładnie natłuszczają skórę, pięknie pachną, nie wychodzę z kąpieli wysuszona jak śliwka :D ale i tak moja skóra po wymaga dodatkowego nawilżenia i natłuszczenia.
Testowałam czekoladę, mleko i miód oraz cynamon, czułam się jak świąteczne ciastko ;)
Wanna po do czyszczenia, ale po moich eksperymentach norma ;)

bardzo przyjemne kule

Miałam przyjemność używać dwóch półkul do kąpieli - cynamonowej i różanej. Ta pierwsza zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu.
Nie powiem, umilały kąpiel - widocznie zmiękczały ciało, nawilżały, nie działały wysuszająco na skórę. Do tego cynamonowa przepięknie pachniała, uspokajała zmysły :)
Niestety, dla mnie jest to produkt za mały, najchętniej użyłabym dwóch do jednej kąpieli, aby porządnie czuć nawilżenie i odprężenie. Przy tym cena nie należy do niskich jak za taką małą pojemność. Być może przy okazji zakupów w MDM wrzucę je jeszcze do koszyka, ale szukałabym czegoś bardziej wydajnego :)

Fajna :)

Mam wszystkie kulki z asortymentu. Póki co używałam nagietka. Bardzo ładny zapach i dużo fajnych składników o działaniu natłuszczającym, wysoko pozycjonuje te półkulki. To nie tylko sama soda z kwaskiem cytrynowym i odrobiną olejku, tylko rzeczywiście "wypasiona" kula kąpielowa.

Kula nie powoduje przesuszenia skóry podczas kąpieli. Zostawia bardzo delikatną warstwę, dlatego nie powiedziałabym, że zastępuje balsam. No może latem albo gdyby były większe (lub gdybym wlewała mniej wody do wanny, o tak do kostek ;)). Zimą niekoniecznie. Natomiast wystarczająca, żeby przykleiły się do niej wszystkie farfocle z półkulki :)

To mi nie przeszkadza, podobnie jak konieczność mycia wanny.

Obecnie półkulki kosztują 6.50 (w opisie 4.50). Mogłyby być nieco większe. Mile widziane byłyby też całe kulki w odpowiednio pomniejszonej cenie :)

Ogólnie produkt na plus. Jestem zadowolona (w przeciwieństwie do mydła MDM).

Używa produktu od: próbka

Czekoladowa półkula do kąpieli od Ministerstwo Dobrego Mydła

Czekoladowa półkula do kąpieli od Ministerstwo Dobrego Mydła, którą miałam okazję kupić na Targach Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. W pierwszej kolejności chwyciłam półkulę cynamonową, która była fantastyczna swoją drogą, ale zdecydowałam się też na wersję czekoladową. Połówka kuli to 60 g w cenie 6,50 zł. Naładowana jest olejami i masłami, które za zadanie mają pielęgnować, nawilżać i natłuszczać skórę. Półkula miała biało-brązowy kolor, a po wrzuceniu do wanny dość szybko zaczęła musować i rozpuszczać się. Na ściankach zaczął pojawiać się brązowy osad, który później dość trudno było usunąć. Taki jednak urok mocno nawilżających kul. xD Niemniej jednak, zapach kuli był bardzo ładny, choć dość delikatny. Dla mnie to nie była mocna, typowa czekolada, a bardziej taka czekolada ze śmietanką. W każdym razie bardzo umiliła mi kąpiel. Sprawiła, że skóra była miękka, gładka w dotyku i oczywiście wspaniale natłuszczona. :serce: Nie musiałam w tym dniu korzystać z balsamu, ponieważ skóra dostałam już w półkuli wystarczającą dawkę na wieczór. Moim zdaniem bardzo przyjemny kosmetyk, który serdecznie polecam ! :)

Używa produktu od: próbka

Genialna

Dostałam półkulę w prezencie i musiała poczekać na swoją kolej ale jest absolutnie genialna. Świetnie pachnie, wanna wygląda jak spa a działanie jest zbliżone do luksusowej kąpieli. Miałam wersję z lawendą i mlekiem, skóra po niej była nawilżona, ukojona zapach niziemski. Bardzo polecam

Cudowna !!!

Półkula jest świetna pod każdym względem, zamówiłam te o zapachu czekolady... mmm po zapachu już się przekonałam, miałam ochotę ją zjeść :D Super zmiękcza wodę, skóra jest nawilżona, mięciutka i pachnąca.

Lepsze niż Lush

Kupiłam każdy z wariantów kul kąpielowych, ale póki co, używałam owsa i czekolady - i jestem pod wrażeniem. Kule pięknie pachną, doskonale nawilżają i sprawiają, że w kąpieli można się poczuć jak w SPA, za niską cenę.