Yves Rocher, Active Sensitive, Hydratant Dermo - Apaisant Jour (Nawilżająco - łagodzący krem na dzień)

Kosmetyk opracowany we współpracy z dermatologami i alergologami specjalnie dla cery wrażliwej - wysoki stopień tolerancji produktu przez skórę wrażliwą został dowiedziony testami klinicznymi.
Nawilżająco - łagodzący krem na dzień to gęsty krem - żel o delikatnym zapachu, który nawilża skórę, chroni ją przed podrażnieniami przez cały dzień i koi, przynosząc reaktywnej skórze natychmiastową ulgę. Uczucie ściągnięcia skóry i gorąca skóry zmniejsza się z każdym dniem stosowania kosmetyku.
Skład kosmetyku testowany na skórze wrażliwej pod kontrolą dermatologiczną i alergologiczną.
Zapach został opracowany tak, by zminimalizować ryzyko alergii.
Działanie:
- nawilża skórę twarzy,
- natychmiastowo koi skórę,
- chroni skórę przed podrażnieniami w ciągu dnia,
- zmniejsza uczucie gorąca i ściągnięcia wrażliwej skory.
Soforyna roślinna - zmniejsza wrażliwość skóry i łagodzi uczucie gorąca.
Stosuj krem codziennie rano na oczyszczoną i osuszoną skórę. Delikatnie, bez naciągania skóry, wmasuj krem, omijając okolice oczu.

pozostawiał dziwną warstewkę na twarzy

Krem kupiłam w duecie razem z kremem na zaczerwienienia z tej samej serii.

Ma on zupełnie inną konsystencję, bardziej wodnistą (jak standardowy krem) w porównaniu do tamtej wersji aksamitnego masełka.
Krem równie dobrze rozprowadzał się na twarzy. Nie pozostawiał na skórze tłustej warstewki, ale taką dziwnie lepką, trochę tępą. Nie za bardzo wiem, jak to opisać. Nie lubiłam tego uczucia i z tego powodu rzadko miałam go solo na twarzy. Często aplikowałam na niego preparat z filtrem czy makijaż. Jednak krem nie wzmagał świecenia, makijaż trzymał się stosunkowo dobrze.

Jeśli chodzi o nawilżenie to nie mam zastrzeżeń. Uważam, że krem dobrze sobie z tym radził.

W trakcie używania tego kremu również nie doświadczyłam żadnej alergii czy podrażnień. Nie zwiększyła się także liczba zaskórników czy sporadycznych stanów zapalnych na mojej twarzy.

Nie jest to zły krem. Po prostu nie do końca odpowiadało mi wykończenie, jakie pozostawiał na skórze. Niemniej jednak jest warty uwagi. :)

Używam tego produktu od: marzec 2015
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 50ml