Tołpa, Botanic, Green, Nawilżający krem łagodzący

Tołpa, Botanic, Green, Nawilżający krem łagodzący

Krem zawiera naturalne ekstrakty roślinne, które nie podrażniają skóry, jest hypoalergiczny, nie zawiera alergenów i sztucznych barwników. Przeznaczony jest do twarzy, głównie do skóry normalnej i suchej, wrażliwej i podrażnionej. Działa zbawiennie na skórę- nawilża ją, odżywia, wygładza i zapobiega przedwczesnemu starzeniu. Poprawia elastyczność, obudowuje barierę lipidową naskórka, przywraca naturalny blask.
Składniki aktywne: torf Tołpa, ekstrakt z nasion bawełny, ekstrakt z korzenia irysa, pochodna mocznika, gliceryna.

Fajny krem

Wcześniej nie zwracałam uwagi na to, że moja skóra jest strasznie sucha. Dostałam krem od siostry i używałam go kilka miesięcy, głównie na noc. Mogę śmiało stwierdzić, że widzę sporą poprawę, chociaż nie zawsze używałam go regularnie :) Mam cerę mieszaną ze skłonnościami do niedoskonałości i zapychania, ale nie zauważyłam tego w przypadku tego kremu. Moim zdaniem wart uwagi :)

Woda dla spragnionej skóry

Krem kupiłam jako ratunek dla mojej odwodnionej cery, która w ramach protestu wydzielała niebotyczne ilości sebum. Po otwarciu opakowania poczułam delikatny, przyjemny zapach. Krem ma bardzo lekką formułę, w sumie w moich odczuciach był czymś pomiędzy bardziej płynnym żelem a kremem. Po nałożeniu czujemy natychmiastową ulgę. Szybko się wchłania, nie zostawia żadnej warstwy, dale mocne uczucie nawilżenia. Ja od razu poczułam, że moja skóra wręcz ten krem pije jak wodę i ten przyjemny efekt utrzymywał się cały dzień. Po stosowaniu produktu moja skóra zmniejszyła ilość wydzielanego sebum, była ukojona, miękka i gładka w dotyku oraz co najważniejsze doskonale nawilżona :)

Miłe zaskoczenie

Krem kupiłam na promocji w biedronce. Potrzebowałam coś na gwałt, na tu i teraz. I tak oto ten wpadł w moje ręce. Co mogę powiedzieć? Jak na taką cenę sprawdził się. Zdecydowanie nawilża, idealnie nadaje się pod makijaż. Podkład super się wtapia, nawet jeśli ktoś ma suche skórki - nie będzie tego widać.
Jedyny minus to należy być ostrożnym z okolicą pod oczami. Kilkakrotnie , zupełnie nieświadomie nałożyłam. Raz, że piekło, a dwa wysuszyło lub to był zbieg okoliczności, w moim przypadku. W każdym razie przy regularnym stosowaniu czuć, że skóra jest mięciutka, gładka i nawilżona. W większej ilości stosowałam na noc, nawet kiedy spaliłam twarz na słońcu i to tak porządnie. Uratował, zero suchości a wręcz efekt był odwrotny. Za tak niewielką cenę myślę, że jest wart zainteresowania.

Jest ok

Dobry, przyjemny krem na co dzień. Jednak nie sprawdzi się przy nawet lekko podrażnionej skórze. Moja delikatnie zaczerwieniona od słońca twarz bardzo mocno odmówiła kremu ostrym pieczeniem, musiałam zmyć i nałożyć coś innego. Więc polecam dla skóry normalnej - dla suchej, podrażnionej się nie sprawdzi. Nawet przy regularnym, codziennym stosowaniu nie nawilża jakoś wybitnie, nie poprawia wyglądu skóry. Jest to po prostu zwykły krem do codziennego stosowania.

Lubię.

Przyjemny, lekki krem. Mój starter pod makijaż, jak nie potrzebuję super krycia z bazą. Skład jest naprawdę fajny. Humektantowo, przyjaźnie dla mojej trochę zmęczonej cery. Krem nie jest super nawilżający, ale jak na moje potrzeby wystarczający. Bardzo wydajny. Szybciutko się wchłania. Nie pozostawia tłustego filtru, którego ze szczerego serduszka nienawidzę.

Mega nawilżenie czy przeciętna jakość?

Czytając opinie o tym kremie miałam dość mieszane uczucia, ale i tak skusiłam się na niego jakiś czas temu w Biedronce. Bardzo lubię całą markę i nigdy jakoś boleśnie się nie rozczarowałam, więc dałam mu szansę. I nie żałuję tej decyzji bo sprawdza się bardzo dobrze. Używam to głównie na dzień, szczególnie teraz gdy jest ciepło i nie mecze skóry ciężkim, mocnym makijażem. Nakładam krem na to podklad bb, lub mieszam tenże podkład z kremem, nakładam na buzie i lecę. Dość znacznie skraca to czas malowania i daje ładny naturalny efekt poprawy kolorytu cery. Nie jest to jednak super nawilżający krem, przy skórze bardzo suchej raczej się nie sprawdzi, ale przy mojej mieszanej sprawdza się idealnie. Nie zauważyłam aby wystąpiło po nim jakieś podrażnienie. Jest całkiem wydajny, bo pomimo dość małego plastikowego słoiczka służy mi już ponad miesiąc i jestem mniej więcej w połowie, a stosuje niemalże codziennie.

Nie dla cery wrażliwej przesuszonej

Kremik zakupilam podczas promocji 40% na kosmetyki do twarzy. Bardzo się ucieszyłam, gdyż za niewielką kwotę zaopatrzyłam się w żel do twarzy i tonik z tej samej serii.
Przyjemny zapach, niewielkie poręczne opakowanie. Po kilku pierwszych użyciach byłam zachwycona! Skóra mięciutka, nawilżona... Stosowałam rano i wieczorem. Po trzech dniach moja skóra zaczęła się buntować. Jestem posiadaczką cery mieszanej, przesuszonej na policzkach i to właśnie w tym miejscu odczułam nieprzyjemne pieczenie, zaczerwienienie i wysyp krostek! Zaczęłam baczniej obserwować krem - pół twarzy smarowalam nim, drugie pół innym. Niestety... Zdecydowanie nie jest to produkt dla mnie :(

Bardzo dobry

Bardzo dobrze nawilża skórę, a przy tym pięknie pachnie. Dobry, prosty skład. Na pewno kupię go jeszcze nie raz.

szkoda, że nie jest w szklanym słoiczku jak kikedyś

Paradoks.

Dlaczego paradoks? Bo wystawiłam dwie gwiazdki, a zużyłam cały.
Przede wszystkim urzekły mnie: cena (bodajże 12,99 zł w Lidlu) i minimalistyczne opakowanie.
Jako krem na dzień spisywał się dobrze. Szybko się wchłania, nadaje się pod makijaż i całkiem dobrze nawilża. Ale zalety bledną przy fakcie, że odczuwałam pieczenie na szczytach policzków i koło skrzydełek nosa. Chociaż nie zawsze.
W końcu nauczyłam się kiedy go stosować, a kiedy nie i zużyłam. Dlaczego go nie wyrzuciłam, przecież był tani. Bo paradoksalnie to dobry krem.
Powinnam dać cztery gwiazdki, ale fakt, że jest to krem ŁAGODZĄCY, wpłynął na końcową ocenę.

Przyjemny

+ Dobrze nawilża moją mieszaną skórę (ale obawiam się, że dla suchej może być za słaby).
+ Szybko się wchłania i świetnie sprawdza pod makijaż.
+ Jest bardzo wydajny. Używam go codziennie od ponad miesiąca i zużyłam max 1/5 opakowania.
+ Nie podrażnia, nie uczula i nie zapycha.
+ Przyjemnie pachnie.
+ Przystępna cena.

- Niewygodne i nie do końca higieniczne opakowanie w słoiczku.

Nie dla mnie

Mam mieszane uczucia, krem ten powoduje u mnie dziwne uczucie mrowienia, wywołuje rumień a czasem pieczenie. Nie jestem wrażliwcem ale ten krem zdecydowanie nie jest dla mnie. Często nie łączy się dobrze z serum czy innym kosmetykiem (np. po demakijażu micelem) i aby go zużyć pozostaje mi używać go solo w dni kiedy nie mam makijażu.

Lubię go!

Kupiłam go przypadkiem, był na promocji, a ja szukałam czegoś na zastępstwo mojego kremu, który się skończył. Fajnie, bo w pudełku znalazłam dwie próbki.
Krem ma gęstą konsystencję, przez co wystarczy niewielka ilość na pokrycie całej twarzy, ma lekki ale przyjemny zapach, a co najważniejsze nawilża skórę, szybko się wchłania, nadaję się pod makijaż.
Po nałożeniu od razu czuje ukojenie i odprężenie skóry. Nie podrażnił mnie, ani nie zapchał. Przystępna cena, nawet bez promocji - około 24 zł. Dostępny w większości drogerii i w Biedronce.