DermaQuest Skin Therapy, DermaClear Serum (Intensywne serum do skóry ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami pozapalnymi)

Pojemność 29,6 ml

DermaClear Serum to bardzo intensywny dermokosmetyk przeznaczony do terapii niwelującej niedoskonałości skóry tłustej w przebiegu trądziku pospolitego i różowatego. Formuła oparta na 5 kwasach eksfoliacyjnych pozwala na oczyszczenie skóry z niedoskonałości i wyrównanie kolorytu. Synergiczne działanie kwasów: salicylowego [2%], glikolowego [10%], azelainowego [5%], mlekowego [5%] i nordihydrogwajaretowego [1%] wpływa na ograniczenie rozwoju bakterii Propionibacterium acnes i Helicobacter pylori. Dermokosmetyk zawiera bardzo silny składnik o działaniu przeciwzapalnym i przeciwłojotokowym jakim jest niacynamid [5%], znany również jako witamina B3 lub PP. W połączeniu z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym [5%] dodatkowo będzie działać kojąco i łagodząco.
Ponieważ zmiany trądzikowe pozostawiają liczne przebarwienia pozapalne, formuła zawiera heksylorezorcynol [0.5%], który w powyższym stężeniu wykazuje działanie rozjaśniające 2% hydrochinonu.
Działanie przeciwzapalne zostało wzmocnione przez komórki macierzyste z lilaka pospolitego [1%] oraz 17 ekstraktów roślinnych.
Serum polecane skórze ze zmianami trądzikowymi jak krosty, grudki, zaskórniki, łojotok, zmiany ropne i przebarwienia pozapalne. Serum polecane również po zakończeniu farmakologicznej terapii przeciwtrądzikowej.
Korzyści:
- ogranicza łojotok i powstawanie zmian trądzikowych w postaci krost, grudek, zaskórników,
- działa antybakteryjnie i seboregulująco,
- działa keratolitycznie,
- zmniejsza pory i odblokowuje je,
- rozjaśnia przebarwienia pozapalne i zapobiega powstawaniu nowych,
- bez parabenów, substancji zapachowych.
Krem do stosowania na noc. Nałóż produkt na skórę z ominięciem okolic oczu i delikatnie wmasuj.
Częstotliwość aplikacji przy zmianach w trądziku pospolitym – każdego wieczoru, w trądziku różowatym o podłożu łojotokowym – 2 x w tygodniu. Jeżeli zauważysz złuszczanie naskórka, zwiększ odstępy między aplikacjami. W czasie kuracji w ciągu dnia używaj preparatów zawierających filtry UV.
Uwaga: nie stosuj w przypadku uczulenia na aspirynę (kwas acetylosalicylowy).

Przewyższył moje oczekiwania.

Mam ogólne problemy z cerą oraz licznymi przebarwieniami pozapalnymi. Decydując się na ten kosmetyk miałam nadzieję że choć trochę wyrówna mi koloryt cery, nie liczyłam na cud ale mile się zaskoczyłam.
Po kilku dniach codziennego stosowania moja cera pogorszyła się, wszystkie "zaskórniaki i niedoskonałości", których nie można było usunąć przy manualnym oczyszczaniu skóry "wyszły" na światło dzienne i bez trudu mogłam się ich pozbyć. Moje niedoskonałości zaczęły znikać a nowe już się nie pojawiały, "pory"się zamknęły, a przebarwienia zaczęły znikać! Nie myślałam, że tak szybko zacznę widzieć rezultaty. Co prawda do idealnej cery jeszcze dużo mi brakuje ale to co ten kosmetyk zrobił do tej pory z moja twarzą zasługuje na 5 gwiazdek.
O samym kosmetyku:
-pachnie kwasami (nieciekawie)