Petal Fresh, Tea Tree, Scalp Treatment Shampoo (Odżywczo - antyseptyczny szampon do włosów)

Sprawdź ceny produktu

Petal fresh odżywczo - antyseptyczny szampon do włosów skutecznie oczyszcza i odżywia skórę głowy, zapewniając włosom zdrowy, świeży wygląd. Właściwości antyseptyczne szamponu pomagają w radzeniu sobie z problemami skórnymi. Pomaga zwalczać swędzenie i dyskomfort skóry głowy. Odżywia skórę, nadaje włosom blasku. Idealny po zabiegach keratynowych.
Nie zawiera szkodliwych substancji: parabenów, siarczanów (SLS, SLES), GMO, petrochemikaliów, ftalanów i sztucznych barwników. Posiada zrównoważone pH. Nie testowany na zwierzętach, odpowiedni dla wegetarian.

Super

Szampon Petal Fresh kupiłam na promocji w Rossmannie, bo regularna cena jak dla mnie była za wysoka. Spodobał mi się jego naturalny skład i postanowiłam go przetestować.
Na pewno świetnie oczyszcza skórę głowy i włosy, które stają się miękkie i przyjemne w dotyku. Z moim łupieżem sobie jednak nie radzi, ale mam ŁZS i nie łatwo dać mu radę.
Szampon jest wydajny. Opakowanie ma wygodne otwarcie typu press, dzięki czemu można dozować ilość kosmetyku.
Zapach szamponu to drzewo herbaciane, ale na włosach go nie czuć w ogóle.

mieszane uczucia

Mam bardzo mieszane uczucia do tego produktu. Po pierwsze, cenię go za dobry skład i naturalne składni. Po drugie, podoba mi się, że zadbał o skórę głowy, tzn. zmniejszył wypadanie włosów i zapobiegł swędzeniu skóry głowy.
Jednak, włosy po jego umyciu były oklapnięte i obciążone, pojawiały się krostki na skórze i znacznie szybciej jednak przetłuszczały mi się włosy. Najgorsze było jednak to, że o ile włosy od skóry były jeszcze całkiem ok, to potwornie przesuszył mi końcówki. Wyglądały tragicznie.
Cóż, mam świadomość, jakie działanie posiada olejek z drzewa herbacianego. Zatem też trudno obwinić mi za całe zło szampon, bo wydaje mi się, że ja jednak nie do końca dobrze dobrałam go do potrzeb.
Reasumując, polecam osobom z problemem skóry głowy, ale odradzam osobom z zniszczonymi, suchymi końcówkami.

Naturalne oczyszczenie wymagającego skalpu!

Od pewnego czasu gdy moje włosy mają kryzys wypadania i przetluszczania zaczęłam interesować się naturalnymi kosmetykami bez silnych detergentów. O marce Petal Fresh dowiedziałam się z blogów wlosomaniaczek i w końcu postanowilam zainwestować w ich kosmetyki. Przyznaję od razu,że są warte swojej ceny !:)

Szampon opakowany jest w zieloną butelkę z otwarciem typu klik. Sama szata graficzna jest skromna i zdecydowanie kojarzy mi się z naturą. Aplikacja jest naprawde wygodna i bez problemu wydostaniemy taką ilość kosmetyku jaka jest nam potrzebna. Konsystencja szamponu jest gęsta przezroczysta i dobrze rozprowadza się na włosach. Minusem może być to,że słabo się pieni,jednakże nie wpływa to na jakość mycia włosów. Zapach szamponu bardzo mi siee podoba,jest świeży,orzeźwiający i wyczuwam w nim miętę :) Zawsze myję skalp dwukrotnie i szampon totalnie nie podrażniał mojej wrażliwej skóry głowy. Po umyciu czułam niezwykłą ulgę i totalne oczyszczenie. Włosy zostały lekko odbite u nasady,co przy moich cienkich włosach jest bardzo pożądane. Mam wrażenie,że przy regularnym stosowaniu szampon zmniejsza przetłuszczanie włosów,rewelacja! Włosy na długości nie są spuszone,szampon delikatnie się z nimi obchodzi. Serdecznie polecam wszystkim z problematyczną skórą głowy!

Powoduje dorodne pryszcze na "skalpie"

Poszukiwałam szamponu, który odświeży mi skórę głowy i nie spowoduje przesuszenia. Po jakimś kwadransie ślęczenia pod regałem w Rossmannie wybrałam ten, odżałowałam tę kasę, którą musiałam wysupłać, w domu poczytałam zachęcające recki wizażowe i początkowo byłam nawet dość zadowolona, ALE... No właśnie. W pewnym momencie zaczęły mi się zagęszczać pryszcze na skórze głowy. Początkowo nie skojarzyłam tego z tym szamponem, gdyż jego poprzednik też mi to robił, więc sądziłam, że to długofalowe działanie bubla sprzed zakupu tego cuda. Niestety, pryszczy ropnych przybywało (!) a ja nerwowo je rozdrapywałam. Nadal jeszcze nie winiłam tego specyfiku, ale w ręce wpadł mi inny szampon i po 2 użyciach stwierdziłam, że chyba nic nie mam "obcego" na głowie. Przerzuciłam się na ten drugi i w ramach prowokacji po pewnym czasie spróbowałam ponownie tego. I znowu mi to zrobił :( Jestem trochę wkurzona, bo w swoim super-duper składzie ma mieć niby olejek z drzewa herbacianego, o działaniu antyseptycznym i w ogóle dobroczynnym. Ale albo to jest jakaś ściema, albo po prostu produkt wybitnie mi nie pasuje (może alergizuje?). W każdym razie odchorowałam go i więcej nie kupię.

HIT!

Niedawno dołączyłam do grupy na Facebooku zajmującej się naturalnymi składami kosmetyków - przy okazji powiem że był to strzał w dziesiątkę jak dotąd sprawdziło się wszystko co mi polecili.

A więc przyszła pora kupić nowy, naturalny i oczywiście dobry szampon. Jak możecie się domyśleć padło na ten, ponieważ mam przetłuszczające się włosy z łupieżem. Co prawda przestraszyłam się czy szampon będzie pienić pomimo takiego braku składników za to odpowiadających. Muszę wspomnieć że szampony w przypadku moich włosów muszą się pienić ekstremalnie bym mogła dobrze umyć całą głowę a jest to dość trudne gdy ją całą przykrawają duża ilość mokrych, grubych włosów.

Już przy pierwszym użyciu szampon mnie zauroczył, piękny (ostrzegam że mocny) zapach oraz nie trzeba było wyciągać połowy produktu by porządnie umyć włosy. W dodatku czułam że moje włosy są na maksa świeże długi czas po umyciu. W skrócie mój mały hicior a na dole inne plusy których tutaj nie wymieniłam ;)

Bardzo dobry.

Szampon nie podrażnia skory głowy, łagodzi swędzenie i nie przesusza skóry. Dobrze się pieni i nie zbija włosów w dredy. Ma też przyjemny, łagodny, ziołowy zapach

Przetłuszczacz

Wykosztowałam się na ekologiczny szampon z super składem, ale dawno nie zaliczyłam takiej wtopy. Włosy umyte wieczorem, rano już były oklapnięte i tłustawe. Co gorsza skóra głowy też mnie swędziała. Nie jestem w stanie skończyć butelki.

Dobry.

Szampon o niezwykle miłym, zielarskim zapachu. Konsystencja nie za wodnista, ani za gęsta, co bardzo ułatwia wytworzenie piany. W czasie użytkowania nie zmagałam się z jakimś większym problemem skalpu, lecz po prostu chciałam wypróbować czegoś nowego (a takie naturalne, "swojskie" zapachy dodatkowo mnie nakręcają). Włosy po umyciu nie zatrzymywały zapachu, ale były miękkie i wygładzone. Nawilżenie bez szału (potrzebna odżywka). Ogólnie polecam szampony z Petal Fresh - co prawda trochę drogie jak na szampon, ale jakość niemalże pierwszorzędna. Za każdym razem ;)

Szału nie ma

Postanowiłam kupić ten szampon zachęcona opiniami na jednej z grup, na portalu społecznościowym. Borykam się praktycznie cały czas z łupieżem i ogólnie rzecz biorąc, czego się nie chwycę to efektu nie widać.
Szampon zamknięty jest w poręcznej buteleczce, z troszkę upierdliwym wg, mnie dozownikiem, ale da się przeżyć. Zapach ma bardzo ładny, nie jest tak drażniący jak przy samym olejku herbacianym, konsystencja w porządku, pieni się całkiem ok. Ale...no właśnie ale,po umyciu tym szamponem mam wrażenie, że moje włosy mają na sobie tłusty film, mimo długiego spłukiwania wodą z każdej możliwej strony. Nic nie mogę powiedzieć o jego działaniu, bo używam go sporadycznie, właśnie ze względu wymienionego wcześniej. Kupiłam go na promocji za 16 zł ( normalna cena 22 zł ).

Jak dla mnie to HIT

Kupiłam go z polecenia jednej grupy na Facebooku o tematyce włosów. I już po pierwszym użyciu się zakochałam. Świetny zapach, jak dla mnie, naturalny skład bez mocnych detergentów. Bardzo mi pasuje w składzie olej kokosowy i drzewo herbaciane, ponieważ to są idealne rzeczy do mojej skóry glowy, która jest skłonna do łupieżu. Włosy nie plączą się po umyciu, są gładkie i pachnące. Zdecydowanie polecam, pomimo iż nie korzystam z niego jakos długo!

w porządku

W drodze na poszukiwanie tego jedyne go dobrego szamponu, niby jest okej, ale robi to samo co tańsze szampony.

Opakowanie - bardzo proste, minimalistyczne, wygodne i miłe dla oka, wygodnie się z niego korzysta.

Działanie - bardzo dobrze się pieni co mnie zaskoczyło, bo zaliczyłabym go do kategorii naturalnych, a te pienią się zazwyczaj średnio. Dobrze radzi sobie z oczyszczaniem skóry głowy i włosów, w żaden sposób ich nie obciąża, nie wpływa źle na skórę głowy - nie podrażnia, nie uczula, nie powoduje łupieżu. Jednak udało mi się to samo osiągnąć z o wiele tańszymi szamponami. 20 zł za ta pojemność to całkiem sporo i chyba mnie trochę odstrasza, szczególnie że mam długie włosy i szampony idą w bardzo szybkim tempie.

Dobry do codziennego użytku

Przyzwoity szapomn do włosów. Oczyszcza włosy i skórę głowy, włosy nie plączą się. Nie podrażnia i nie wysusza, bardzo przyjemny zapach. Ma bardzo fajny naturalny skład, i mimo tego składu fajnie się pieni i jest wydajny.