Yonelle, Progressive Renewal Therapy with New Skin Effect (Kuracja z kwasami do skóry dojrzałej)

Kuracja do każdego typu cery dojrzałej, z użyciem bardzo aktywnego serum i kremu rewitalizującego. Polega na wykonaniu domowych minizabiegów kosmetycznych przez kolejnych 28 wieczorów. Skóra zostaje poddana 'generalnej renowacji'. Poprawę jej wyglądu i struktury widać już po kilku dniach. Kuracja zapewnia spektakularny, narastający w czasie efekt 'nowej skóry' wzmacnia, ujędrnia, perfekcyjnie wygładza, nawilża i uelastycznia. Cera wygląda zdrowo, jest zwarta, miękka w dotyku i mniej wrażliwa na agresywne czynniki środowiska. Ma ładniejszy, wyrównany koloryt i młodzieńczy blask świeżości.
Składniki aktwyne:
krem: Nanodyski z aktywnymi peptydami i sprężystym fragmentem elastyny, ekstrakt z Algi Śnieżnej, lipidy avocado
serum: kwas fitowy, kwas mlekowy, kwas hialuronowy i PCA w Nanodyskach, heksapeptyd-37, ekstrakt z Algi Śnieżnej.

• Kwas mlekowy

Efekty średnie, cena wysoka

Dodałam ten produkt, więc zamieszczę recenzję.
Zestaw stosowałam zgodnie z zaleceniem: dwie pipetki serum co wieczór i krem na dzień i na noc.
Serum to 30 ml, krem - 55 ml.
To kuracja 28-dniowa, ale, wg producenta, jeśli po tym czasie zostanie nam trochę kosmetyku, należy go wykorzystać do końca. Serum zużyłam po 31 dniach, krem wystarczył na 5 tygodni.
Zestaw kupiłam pod koniec grudnia, kurację rozpoczęłam 1 stycznia.

Serum nie podrażniło mojej skóry, nie szczypało podczas aplikacji (lekkie mrowienie poczułam tylko kilka razy na początku na skroniach i w okolicy ust). Produkt w postaci bezbarwnego, dość rzadkiego żelu, dobrze się nakładał, pipetka działała bez zastrzeżeń. Serum wchłaniało się po kilku minutach, delikatnie ściągało skórę, ale po aplikacji kremu odczucie ściągnięcia znikało.

Efekty:
- rozjaśnienie piegów i przebarwień
- nawilżona skóra
- świeży wygląd

Nie spodziewałam się redukcji zmarszczek i bruzd, bo nie wierzę, że takie cuda zrobi krem czy serum, ale mimo wszystko liczyłam na ich lekkie spłycenie. Niestety, nic z tego.
Bardzo lubię krem liftingujący Yonelle; rozświetla cerę, świetnie nawilża, wygładza i napina, więc spodziewałam się spektakularnych efektów po zestawie Progressive.

Niestety, cudów nie ma.

Zestaw za 350 zł na 28 dni to jedynie dobry nawilżacz, który nieco rozjaśnił przebarwienia. Spłycone zmarszczki? Wygładzone bruzdy? Oj nie, niestety.

Na szczęście nie wydałam na ten zestaw pieniędzy; nabyłam go za kupon upominkowy do D (dostałam od "Mikołaja" - lubię takie prezenty:), poza tym w grudniu w D była 20-procentowa obniżka na zestawy.
Jednak gdybym wiedziała, jak działa Progressive, za ten kupon kupiłabym na pewno coś innego (np. perfumy).

Moim zdaniem regularna cena jest nieadekwatna do działania zestawu, myślę, że za te pieniądze lepiej skorzystać z zabiegu/zabiegów kosmetycznych albo kupić kilka dobrych serów czy kremów- tańszych, ale o takim samym działaniu.

Poza tym krem na dzień/noc nie ma filtrów ochronnych, więc dodatkowo musiałam kupić odpowiedni produkt (w moim przypadku - shiseido urban 50 faktor - rano nakładałam shiseido, po nim Yonelle progressive, na to bazę i podkład), więc mamy dodatkowe koszty.

Podsumowując; lubię i cenię kremy Yonelle: m.in. Rich na noc, Lift na noc/dzień, elixir beauty, ale zestaw Progressive mnie rozczarował.
Za taką cenę nie polecam.

Używam tego produktu od: styczeń 2015