Sesderma, Reti Age Antiaging Cream (Intensywny krem przeciwzmarszczkowy)

Sesderma, Reti Age Antiaging Cream (Intensywny krem przeciwzmarszczkowy)

Reti Age to nowatorska linia kosmetyków przeciwstarzeniowych, opartych na trzech formach zbawiennego dla skóry retinolu (retinol, retinyl, retinaldehyd).

Reti Age to nie tylko „potrójne odmłodzenie”, ale też bezpieczeństwo. Zawarty w kremie retinol nie uczula. Dzięki zaawansowanej technologii opartej na nanosomach, witamina A wnika do głębszych partii skóry, nie powodując podrażnień. Nanotechnologia, zastosowana w Reti Age, pozwala na dotarcie składników czynnych do głębszych warstw skóry, a ich zamknięcie w pęcherzykach lipidowych ogranicza skutki uboczne.

Skład: witamina E, C, peptydy mimetyczne, retinol, hydrolizowany kwas hialuronowy, retinaldehyd, ergotioneina, czynniki wzrostu TGF- B2, pterostilben, retinyl.

Miłe wspomnienie

Zestaw Reti Age ( krem+ serum) kupiłam w promocji w salonie kosmetycznym. To moje pierwsze "droższe" kosmetyki. Pamiętam jaka byłam szczęśliwa. :-)

Serum jak i krem doskonale nawilża i odżywia cerę. Podczas stosowania zauważyłam tą subtelną różnicę między byle jakim produktem a tym naprawdę dobrym. Bardzo przyjemny zapach i konsystencja.

Bardzo dobry krem!

Może nie jestem adresatem grupy docelowej tego kremu ale stosowany razem z serum z tej serii daje świetny efekt nawet dla 30+. Polecam szczególnie zimą kiedy słońce operuje trochę mniej wszystkie retinole wspaniale dbają o cerę. Dla mnie przy bardzo rozszerzonych porach i skłonności do wyprysków sprawdziło się rewelacyjnie. Krem ma bardzo bogatą konsystencję, która natychmiast wygładza pory oraz drobne zmarszczki. Mam dwie dość głębokie bruzdy na czole to odrobinę się zmniejszyły ale nie liczyłabym tu na cud. W tej materii pozostaje jedynie botoks. Najważniejsze to, nie zapycha cery ale przy dłuższym stosowaniu może odrobinę przesuszyć, trzeba go rotować z jakimś bogato odżywczym nawilżaczem. Mi pasuje.

Nie zachwycił mnie

Za taką cenę oczekiwałam czegoś więcej.
Skuszona pozytywnymi opiniami kupiłam krem w zestawie w serum. Nie liczyłam na spektakularne efekty, ale na jakiekolwiek. Niestety, nie zauważyłam u siebie żadnej poprawy. Prawdę mówiąc nie mogłam się doczekać kiedy skończę opakowanie aby powrócić do swojego codziennego kremu. Uważam,że za taka cenę nie warto.

bardzo dobry

Z recenzją tego kosmetyku wstrzymywałam się ponad rok.
Jest to kosmetyk przeciwzmarszczkowy, który ma zapobiegać zmarszczkom. Wiadomo- nie da się ocenić takiego działania.
Jestem już zaprawiona w retinolowych/retinoidowych bojach, stosuję produkty tego rodzaju od kilku lat, również zorac.
Do zmiany decyzji o wstawieniu recenzji produktów z retinolem (recenzowanego, serii retises sesdermy oraz post peel mesoestetic) przekonała mnie następująca rzecz:
Nie mam jeszcze żadnych problemów z cerą, nie mam zmarszczek, zaburzonego owalu itd ale nie wiem dlaczego postanowiłam dać cerze odpocząć od zoracu, retinolu i zafundować jej okres solidnego nawilżania (chyba to była rady koleżanki). Ta przerwa przypomniała mi jak moja cera reaguje na stres, zmęczenie, niewyspanie. Niewyspana i zestresowana jestem niema cały czas, moja skóra bardzo to odreagowuje ziemistym kolorytem i takim brakiem blasku, no zmęczeniem właśnie.

W czasie kiedy stosowałam retises. retiage. post peel, zorac
(zorac stosuję raz w tyg, w pozostałe dni zamiennie retises i reti age (reti age bdb nawilża, retises wygładza) a post peel testowałam zamiast retises) to moja cera cały czas była w idealnym stanie:
gładka
promienna
nawilżona
o równomiernym kolorycie (kropla niemal niekryjącego podkładu Marca Jacobsa GG+ meteoryty i wyglądała jak u lalki)
rozszerzony pory pojawiały się bardzo bardzo rzadko
cera była niesamowicie gładka, przyjemna w dotyku
bił z niej blask.

Przerwa od mojej wielkiej trójki (czyli retises, retiage i zorac)
spowodowała, że przypomniało mi się jaka jest moja skóra naprawdę :) szara, ziemista, zmęczona. Mimo wszystko ta przerwa przydała mi się ponieważ przekonałam się że wybór mojej wieczornej pielęgnacji jest w stu procentach trafiony i nie będę jej zmieniać.

Krem (wraz z serum ) kupiłam przypadkiem szukając czegoś nawilżającego ale z retinolem. Krem retises (również sesdermy) podsusza cerę i chciałam jakoś zrównoważyć to działanie.
Na uwagę zasługuje to, że seria retiage fantastycznie nawilża cerę (mam cerę mieszaną).
Samo serum zapewnia już solidne nawilżenie w duecie z kremem nasza cera jest niesamowicie promienna, nawilżona (efekt jakby "napompowana" wodą).
Krem jest różowy, dosyć gęsty ale nie pozostawia na twarzy żadnej lepkiej warstwy.
Jest to krem z retionolem dlatego rano należy stosować krem z filtrem aby nie nabawić się przebarwień, które są bardzo trudne do usunięcia. Krem zawsze starcza mi na około 3 tygodnie dłuzej niż serum i trochę mnie to denerwuje bo wolę stosować cały duet chociaż sam krem też radzi sobie bardzo dobrze z pielęgnacją.
Nie lubię kremów w słoikach producent mógłby rozważyć opakowanie takie jak ma np post peel mesoestetic.

Jest to kosmetyk, który pozostanie ze mną jeszcze bardzo długo.

bardzo dobry krem pod makijaż

Ogólnie polecam, bardzo dobry krem na dzień, fajnie nawilża jednocześnie napina skórę. nadaje się pod makijaż, żadnego rolowania z podkładem revlon colorstay.
zawiera retinol, więc wrócę do niego jesienią z pewnością.
W opisie podano, że to krem na noc, ale ja stosowałam na dzień i było ok

Używam tego produktu od: 4 mc
Ilość zużytych opakowań: 1 całe pełnowymiarowe op