Lancome, Miracle Cushion, Coussin de Teint Fluide [Liquid Cushion Compact] (Płynny kompaktowy podkład w poduszce)

Sprawdź ceny produktu

Miracle Cushion to produkt o konsystencji - łączy zalety płynnego podkładu i wygody opakowania kompaktu. Jedwabista konsystencja Miracle Cushion zaprojektowana tak, aby łączyć w sobie efekty makijażu i pielęgnacji, zawiera dobrane składniki, między innymi Symwhite i adenozynę oraz rozjaśniający przebarwienia ekstrakt z igieł sosny. Połączenie olejów estrowych oraz gliceryny zapewnia 4-godzinne działanie nawilżające. Polimer otula skórę, by nadać jej miękkość oraz komfort noszenia przez cały dzień. Przed promieniami słonecznymi chroni filtr SPF23/PA++. Połączenie lekkiej poduszeczki, płynnej formuły lekkiego jak woda fluidu i delikatnego aplikatora z poliuretanu pozwala na nałożenie cienkiej warstwy, pomaga substancjom lotnym wyparować, obniżając temperaturę skóry o 2,3°C. Twarz staje się odświeżona, pory są mniej widoczne, a skóra promienieje blaskiem.
Opakowanie z lusterkiem wielokrotnego użycia.
Dostępny w 4 odcieniach: 01-Pure Porcelane, 02-Beige Rosé, 03-Beige Peche, 04-Beige Miel.

fluidy, kompakty
nawilżające, kryjące, ochronne
Krycie
lekkie
w słoiczku

Bubel nad buble

-żal mnie ściska, że wydałam na coś takiego tyle pieniędzy, masakra jakaś,
-zerowe krycie,
-ja mam niezłą cerę, czasem drobne krosteczki, delikatnie rozszerzone pory i kilka przebarwień, niestety podkład ich nie zakrywa wcale,
-wchodzi w pory, jak do tej pory wlazł mi tylko ten i Vichy Dermablend 3D,
-sposób nakładania podkładu w taki sposób nie jest chyba zbyt fajny, w ogóle teraz jest taka moda na produkty Cushion, czyli w poduszeczce, nawet widziałam, że jest taki eyeliner, moim zdaniem to się kompletnie nie sprawdza,
-przy robieniu demakijażu zorientowałam się, że tego podkładu nie ma, wacik jest czysty, więc chyba nie jest zbyt trwały,
-widać tutaj jak słabo działa, tak "subtelnie" nazwijmy to wygląda na skórze, że nawet się nie zorientowałam, że zniknął,
-teraz najlepsze - podkład wystarczył mi na 3 tygodnie, lol!
-dodatkowym minusem jest to, że nie widać ile go jeszcze zostało i nagle oto zostajemy bez podkładu,

+wygląd jest przepiękny, luksusowy, jak to u Lancome,
+ultra leciutkie opakowanie,
+używa się tego bardzo miło, aż chce się po to sięgać,
+przepięknie pachnie, tak delikatne, ale elegancko,
+wykończenie ładne, satynowe, ale po co używać drogiego badziewia, można dr Ireny Eris Provoke i efekt ten sam,
+najjaśniejszy kolor odpowiedni dla bledziochów

Porażka firmy, nie mam pojęcia jaki był zamysł producenta.

Dobry na lato albo gdy nie ma niedoskonałości

To był mój pierwszy podkład, na który się zdecydowałam w tej formie. Konsystencja jest lekka. Wyrównuje koloryt, ale nie radzi sobie z zaskórnikami i większymi niedoskonałościami. Na lato jest fajny bo lekki, ale nie trzyma się cały dzień. Wymaga poprawek. Mnie wystarczył na dwa miesiące. Po prostu nie miałam potrzeby nakładania go w dużej ilości. Całkiem ładny zapach. Ale czy go chcę jeszcze raz użyć? Raczej nie....

Bardzo nietrafiony

Dostałam go w prezencie i bardzo się z tego cieszę, bo cena powaliła mnie od razu. Użyłam go kilka razy na całą twarz, a później korzystałam z niego jako bronzera. Bardzo utleniał mi się na twarzy, ciemniał po kilkunastu minutach. Na kości policzkowe - idealny, gorzej z cerą.

Plusy:
-ładne opakowanie
-oddzielne miejsce na gąbeczkę
-konsystencja musu

Minusy:
-zero krycia
-utlenia się i ciemnieje
-cena
-zapycha pory
-nie jest wydajny

Kpina, produkt na dwa tygodnie

To podkład o najgorszej wydajności, jaką kiedykolwiek spotkałam. Kupiłam go jak tylko pojawił się w sklepie, czytałam o nim i bardzo chciałam spróbować - niestety, bardzo się rozczarowałam. Opakowanie ekskluzywne, bardzo ładne, chociaż trochę za grube i za duże jak na tak malutko produktu. W środku znajduje się puszek, który dociskamy do gąbeczki i nakładamy produkt na twarz. Szału nie ma, to słaby podkład, chyba, że dla idealnej cery. Bardziej jak krem tonujący, krycie zerowe i dodatkowo mocno wchodzi w pory, co mi się nie zdarzyło przy żadnym innym podkładzie. Samo wykończenie bardzo mi się podoba, aksamitno-satynowe, gładkie, luksusowe, ale co z tego, kiedy za krótką chwilę już tego podkładu nie ma? Przy wieczornym zmywaniu makijażu mój wacik był czysty, a więc ani grama podkładu nie zostało.
Podkładu użyłam 10 razy i została go resztka. Naprawdę, za tę cenę?

Minusy:
-bardzo wchodzi w pory,
-nie wiadomo ile go zostało,
-bardzo, ale to bardzo niewydajny,
-zerowe krycie,
-tylko dla idealnej cery,
-cena,
-krótko się trzyma, po kilku godzinach nie ma po nim śladu.

Cechy neutralne:
-ciekawy sposób nakładania podkładu.

Plusy:
-piękne wykończenie,
-luksusowe opakowanie,
-pięknie pachnie.

Używam tego produktu od: kiedy tylko pojawił się w sklepie, niecałe 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

dla bezproblemowej cery

Do zakupu namówił mnie konsultant Sephory, do którego trafiłam na makijaż Lancome. Od lat wiernie używam Teint Idole Ultra 24H, który jednak-wg pana- na lato jest dla mnie za ciężki. Wymalował mnie właśnie Miracle Cushion nr 02. Nałożył jakąs super bazę, przyprószył pudrem strefę T, a pod oczy i na skrzydełka nosa dodał korektor. Plus super smokey eyes i szminkę nude. Efekt był powalający do końca dnia, więc - niesiona entuzjazmem- postanowaiłam nabyć po raz pierwszy w życiu podkład w poduszce. Cena regularna-199 zł, w necie znalazłam za 140. I niestety, zostałam ukarana za własną głupotę. Podkład- po kilku próbach- nauczyłam się nakładać dołączoną gabeczką, trzeba to robić "stempelkowo", a potem jeszcze delikatnie rozetrzeć, miejsca problematyczne trzeba potraktowac dodatkową porcją. Daje to efekt bardzo naturalny, lekko błyszczący , co jest fajne, ale przy naprawde idealnej /normalnej cerze. Niestety, na mojej twarzy normalnej z tendencjami do tłustej po godzinie zaczyna się nieestetycznie świecić , trzeba matowić bibiłką lub pudrem. No i wydaje mi sie, że szybko wyparowuje, pod koniec dnia praktycznie go nie widać. Nie wiem, jak z wydajnością, używam dopiero od dwóch tygodni, ale obawiam się, że nie powala. ogólnie- produkt ciekawostka, bardziej BB lub CC. Na lato ujdzie, bo ma wysokie filtry i daje leciutkie uczucie chłodzenia. Na wieczorne wyjście na pewno się nie sprawdzi. Na pewno nie kupię go ponownie i z podkulonym ogonem jesienią wrócę do starego, dobrego Teint Idole.

Edit.

Odejmuje 2 gwiazdki, ponieważ:
- fatalna wydajność, zwłaszcza za tę cenę - po 2 miesiącach używania się skończył, mimo sugerowanego w instukcji przełożenia gąbki.

- podczas sierpniowych upałów nie sprawdził się w ogóle - spływał dosłownie po kwadransie.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

świetny, ale drogi

Zacznę od tego, że nigdy nie używałam podkładu typu "cushion" z półek azjatyckich. Wierzę przedmówczyni i skoro ten mnie zachwycił, a jest tandetą w porównaniu do koreańskich "poduszek", spróbuję być może- być może, dlatego że nie są latwo dostępne, a zakupy kosmetyczne via net są wspaniałe, kiedy nie dotycza kolorówki.
Mam 42 lata- cerę normalną (była mieszana ze strefą T, ale retinol od paru miesięcy i podeschła sobie). Mam parę zmarszczek mimicznych na czole, z którymi walczę bezbotoksowo. Karnacja tak zwana oliwkowa.Lubię podkłady transparentne, moim ulubionym był dotąd Face Fabric od GA czyli krycie w wersji lajt. Odkąd zapanowały BB i CC, oczywiście próbowałam, ale tylko gęste i ciężkie konsystencje wpadły mi w ręce.
Lancomowska poduszka mnie powaliła- nie wiedziałam, że istnieje coś takiego. Coś takiego czyli co? Kompletnie płynny podkład, nie podkład, w kompakcie, pod poduszką, z dodatkiem gąbeczki. Naciskam poduszkę gąbką, robię szybkie wklepywanko w lico i już. Fluidopodkład wtapia się i znika- jakby go nie było. Na bazie wygląda to jeszcze lepiej, ale bazy używam kiedy mam więcej niż 5 minut na make up czyli nieczęsto. Są tylko cztery odcienie, wybrałam w sephorze nr 04- wydaje się bardzo ciemny w opakowaniu, a na skórze idealny- żadnych poprawek szyjnych, wtapia się i znika, jakby dostosowując do odcienie skóry. Na opakowaniu napisali: liquid cushion compact, fresh dewy hydration, absolute weightlessness and glow i to wszystko prawda- na mojej skórze oczywiście. Że ma filtr spf23, to mam to w głębokim, bo i tak używam filtra. Nie mam przebarwień, więc dla mnie to jest średnie krycie, dla kogoś, kto lub Double Wear- poduszka będzia miała krycie...zerowe. To jest upiększacz i wyrównywacz cery, a nie pokrywacz. Nie zbiera się w mimicznych, trwa sobie parę godzin na skórze przygotowanej serum+nawilżacz+ filtr. Można stopniować, nakładać warstwami, wtedy krycie jest zupełne ( dla mnie!!!), a i tak nie widać ani grama makeupu na twarzy. Byłby absolutnym ideałem, detronizującym ukochanego Armaniego, gdyby nie cena.
Czyli:
Na plus: konsystencja, łatwość nakładania, po demakijazu skóra wygląda dobrze i ten EFEKT- no make up w wydaniu 2015 roku:) plus wygoda noszenia w torebce (poprawki ewentualne)
Minus: to jest cena za 15 ml!
horror! a kiedy po kupieniu Lancome zaczęła się dokształcać poduszkowo, zobaczyłam, że bardzo chwalony, niestety w Polsce niedostępny, Amore Pacific CC Cushion kosztuje owszem 60 dolarów, ale z 15 ml zapasem, czyli normalna pojemność.
Dlatego spróbuję kupić jednak Amore- niestety już dwa razy dopadły mnie służby celne:) i kazały zapłacić VAT za zakupy na truskawce.
Minus nr 2 : kompletnie nie wiem, kiedy się skończy.
Ale patentem poduszkowym jestem powalona:)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc, codziennie
Ilość zużytych opakowań: niecałe pierwsze

Mierny produkt za wygorowana cene

Porownalam ten poduszkowy kompakt do popularnych koreanskich poduszkowych podkladow i wypadl bardzo slabo, i jakosciowo, i skladowo i na twarzy. To drogeryjna jakosc zapakowana w raczej tandetney hurtowy poduszkowy kompakt. Niski filtr SPF, najjasniejszy kolor nadal jest za ciemny dla bladolicych, kosmetyk traci swoje wlasciwosci "dewy" w trybie niemal natychmiastowym na suchej cerze, gdzie rowniez nieestetycznie osadza sie w drobnych liniach i zmarszczkach.
Wymienny wklad trzeba kupic osobno.
Jestem fanka poduszkowych podkladow (mam ponad 12 i wysokopolkowych i niskopolkowych poduszek koreanskich), ale niska jakosc i tandeta "Miracle Cushion" od Lancome bardzo niemilo mnie zaskoczyla.

Używam tego produktu od: 26 stycznia 2015
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie nadal jest w uzyciu, glownie w celach porownawczych