Thierry Mugler, A*Men Ultra Zest EDT

Thierry Mugler, A*Men Ultra Zest EDT

Energetyzująca pomarańczowa nowość od Thierry Muglera. Tym razem postawiono na aromatyczne cytrusy. Zapach z roku 2015. Twórcami tej limitowanej edycji są: Jacques Huclier i Quintin Bisch z Givaudan.

Nuty zapachowe:
nuty głowy: tangerynka, czerwona pomarańcza, imbir, mięta
nuty serca: akord kawy, cynamon, czarny pieprz
nuty bazy: wanilia, fasolka tonka, paczula.

Cytrusy skąpane w kawie, wanili i paczuli, albo na odwrót

Zapach spotkany przypadkiem w sephorze, pierwszy psik na skórze i nastąpiło wielke oczarowanie.
Czym prędzej kupiłem pełne opakowanie, ponieważ w perfumeriach stacjonarnych coraż ciężej jest dostępny.
Znana ze większości męskich A*Men\\\'ów baza wykąpana mocno w cytrusach.. ni to tangerynka, pomarancza.. ale coś jeszcze czego moj nos nie potrafi skfalifikować.

Jest słodko jak to u A*Mena ale w swieższym wydaniu, cytrusy zawarte w składzie, robia to co do nich należy i robia to dobrze, dopiero po jakimś czasie do głosu dochodzi słodka tak bardzo wszystkim znana podstawa ale dalej jest w świeżo, przez co z przyjemnością nosi sie ja latem.
Zapach na pewno zwraca na siebie uwage, jak zwykle odważny, i rbudzi skrajne emocje. (Słodko-swiezo latem? Czy Można tak?) Można i niesamowicie poprawia nastrój.

Uwaga - niech wasze połówki też go wyprobuja ponieważ na skórze 3 moich koleżanek pachniał jeszcze obłednie niż na męskiej skórze.. bardziej świeżo mniej słodko.

Na mojej skórze:
- projekcja: przez pierwsze 2-3 godziny projekcja jest dooobra ale nie tak mocna i nachalna jak w klasycznym A*Men potem wyczuwany z bliska ale wyczuwalny.
- trwałość dobre 7-8 godzin.

Jeżeli mam sie do czegoś doczepić to tylko do opakowania flakonu - pomarańczowy plastik wrzucony do plecaka szybko sie brudzi.

Używam tego produktu od: 3tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 po 100 ml

"A*Men" Ultra Joke

Od razu, na początku, powiem, że moim zdaniem jest to zapach zrobiony na siłę i zupełnie niepotrzebny, wrócę do tego później.

Kolor flakonu nawiązuje do zapachu, choć mnie osobiście odstrasza.

Na mojej skórze rozwija się leniwie, czuć cały czas pomarańcze i mandarynki w syropie cukrowym. Czuć odrobinę pieprzu i sygnaturową paczulę, ale całościowo - zapach jest dla mnie niespójny i chaotyczny.

Po co wypuszczać kolejnego flankera "na lato" - nie wiem. Pure Energy (dawniej Pure Shot) jest wg mnie dużo lepszy, przyprawy z paczulą i miętą faktycznie dają odświeżenie. No a poza tym zawsze jest jeszcze Ice Men.

Trwałość - ok. 9 h, projekcja średnia.

Nie używam, ok. 6 ml poszło na testy globalne.

inny od wszystkich A-menów

Kolejna dośc udana wariacja klasyka ze stajni Muglera. Mocno cytrusowe otwarcie przez pierwsze 10 minut idealnie nadaje się na letnią porę. Wysładza się nieco później, ale zarys kompozycji i jej klimat idealnie dopasowany do pierwotnej koncepcji-czyli "ultra miąższ(?)" cytrusów. Chyba jedyna edycja Amena która niewiele przypomina pierwowzór-i gdyby nie flakon mogłaby stanowic odrębny zapach w rodzinie.
Nie do konca warty swej ceny, ale w dobie tego co stoi na półkach perfumerii godne uwagi i stosunkowo ciekawe. Trwałe do 8h, projekcja jedynie przez 2h-później "cytrusowość" gaśnie.

Używam tego produktu od: kilkukrotne aplikacje
Ilość zużytych opakowań: około 5ml :)