Sanex, Dermo Sensitive Lactoserum Shower Cream (Kremowy żel pod prysznic)

Sanex, Dermo Sensitive Lactoserum Shower Cream (Kremowy żel pod prysznic)

Wyjątkowy żel pod prysznic Sanex Dermo Sensitive został stworzony przy udziale dermatologów specjalnie dla osób o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Jego łagodna, kremowa formuła wzbogacona w `Lactoserum` - składnik bogaty w proteiny mleka pozostawia skórę miękką i zrelaksowaną. Żel dogłębnie nawilża skórę, tworzy barierą ochronną zapobiegającą podrażnieniom oraz przywraca jej naturalne pH.

Nic specjalnego

Myć myje, nie podrażnia, ale nie ma zapachu, nie jest wydajny, jest drogi i moja skóra nie czuła się lepiej. Wypróbowałam kilka wariantów, ale dla mnie niewiele się różniły.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Zwykły, ale dobry

Zwykły żel po prysznic, który niczym się nie wyróżnia.
Delikatny zapach, przyjemna , lekka konsystencja. Nie uczula, dobrze się pieni.
Dobrze wyglądające opakowanie, które łatwo jest otworzyć.
Wydajny produkt za nie wielkie pieniądze, a przede wszystko łatwo dostępny.

Przeciętny

Na fali moich niedawnych zachwytów dezodorantami marki Sanex i będąc w potrzebie, bo poprzedni żel pod prysznic ujrzał dno, skusiłam się na zakup omawianego produktu. Niestety, z perspektywy 2 miesięcy jego stosowania stwierdzam, że nie zasługuje on na litanię pochwał i rekomendacji.
Ponieważ ostatnio z braku czasu (a i po trosze trochę z lenistwa) zdarzało mi się pomijać wieczorny rytuał balsamowania ciała (jak to brzmi!;)) uznałam, że kremowy żel pod prysznic o łagodnej formule będzie dla mnie jak znalazł i nie przyprawi mnie o uporczywe swędzenie skóry, na które czasem cierpię. Niestety, w okresie jego stosowania, po wieczornej toalecie zdarzało się, że skóra na łydkach swędziała mnie niemiłosiernie. Oczywiście zadaniem żelu nie jest odżywianie skóry i mam tego świadomość, ale skoro producent zapewnia, że produkt jest stworzony dla osób o skórze skłonnej do podrażnień itd. to jednak, jak by nie patrzeć efekt daleki jest od oczekiwanego.
Żel w istocie ma przypominającą krem, białą formę (choć nie jest to kremowy żel na kształt tych Dove), która całkiem nieźle się pieni oraz delikatny mydlany zapach. Przyznaję jednak, że z czasem stał się on dla mnie uciążliwy i mdły. Ale w kwestii domywania ciała nie mam zastrzeżeń. Chociaż rowów nie kopię, ani nie nie przerzucam węgla;)
Niewątpliwym minusem produktu jego opakowanie, a dokładniej mówiąc klapka ulokowana (przez obdarzonego ułańską fantazją producenta) na skos, a nie standardowo na górze butelki. Chyba miało być oryginalnie, ale wyszło niezbyt funkcjonalnie i niewygodnie w obsłudze, zwłaszcza gdy trzeba odkorkować tę butlę mokrymi dłońmi.
Cena (nabyłam go w promocji za 2 funty), jak na opakowanie o pojemności 500 ml jest bardzo uczciwa, jednak żałuję, że od razu porwałam się na taką butlę, bo musiałam się z nią zmagać dłużej niż myślałam. A i w jej wykończenie musiałam zaangażować mojego Miłego.
Reasumując, uważam, że jest to przeciętny, niczym nie wyróżniający się z morza innych produkt, do którego z pewnością nie wrócę.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 500 ml na wykończeniu