Tołpa, Botanic, Green, Odbudowa, Regenerujący szampon do włosów zniszczonych

Tołpa, Botanic, Green, Odbudowa, Regenerujący szampon do włosów zniszczonych

Szampon łagodnie oczyszcza skórę głowy i włosy zachowując naturalną równowagę. Odbudowuje ubytki warstwy ochronnej włosów. Zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ogranicza podatność na łamanie i kruszenie. Regeneruje i odżywia. Włosy odzyskują sprężystość, gładkość i naturalną miękkość. Dzięki przyjaznym dla skóry głowy i włosów środkom myjącym łagodnie się pieni.

Nie za bardzo

Szampon kupilam z ciekawosci. Uwielbiam produkty Tolpy jednak tym razem sie zawiodlam. Opakowanie fajne ,przezroczyste, na spokojnie kontrolujemy zuzycie. Konsystencja gesta,ktora sie ciezko pieni. Bez uzycia jakiejkolwiek odzywki moje wlosy sa nie do rozczesania. Strasznie plącze. Po wysuszenia bez zadnej stylizacji wygladaja jak suche strąki. Nie ma mowy o zadnej regeneracji. Niestety. Ten szampon zupelnie nie nadaje sie do moich wlosow. Cena rowniez nie powala. Ja osobiscie nie polecam. Moze u kogos innego sie sprawdzi. W kazdym razie za ta cene na rynku jest pelno innych,fajnych szamponikow.

Bubel

Kupiłam ten szampon ze względu na brak SLS. Rozczarowałam się bardzo.

Zacznę od opakowania. Jest nieporęczne, trudno się "wyciska" szampon. Jest on bardzo niewydajny. Miałam wrażenie jakby nie miał żadnych środków myjących bo się wgl nie pienił. Czy tak ma wyglądać szampon bez sls? Wydawało mi się, że powinien być jakiś zamiennik ale ja tam nie wiem. Jestem w tym amatorem. Na dodatek ta cena. Nie powinien tak dużo kosztować. Mała buteleczka szamponu, który nie jest wydajny, szybko się kończy i to jeszcze taka wysoka cena. Nie warto.

Miałam też wrażenie jakby wgl nie oczyszczał mojej skóry głowy. Jak wyschną mi same włosy to potem robią mi się bardzo tłuste, jakbym umyła włosy wodą jedynie. Przykro mi, że ten szampon nie działa.

Ciężka sprawa

Bardzo trudno jest mi ocenić ten produkt. Z jednej strony na plus przekonuje mnie:
+ ładne, estetyczne opakowanie
+ produkt o dobrym składzie, polski
+ całkiem dobrze traktuje włosy (początkowo)
Ale niestety wszystko to niweczy:
- słaba konsystencja, bardzo gęsta, trudna w nałożeniu na włosy
- słabo się pieni, przez co jest słabo wydajny
- musiałam go używać z przerwami, bo na dłuższą metę przesuszał mi włosy, stawały się też bardziej skore do plątania się

Bardzo bym chciała ocenić ten produkt na więcej niż 3 gwiazdki, ale niestety nie jestem w stanie. Być może za jakiś czas, kupię jeszcze raz ten szampon, może akurat coś zmienią w jego konsystencji.

Problematyczny ale DZIAŁA

Myślę, że większość negatywnych opinii wynika z problemów technicznych związanych z formułą szamponu. Otóż jest on gęsty niczym balsam, bardzo słabo się pieni a co za tym idzie trzeba użyć go więcej ażeby spienić go i umyć włosy. Przez to jest niewydajny. Tak, wszystko to prawda. Ale prawdą jest też że jest to bardzo dobry szampon z super składem. Trafiłam na niego przypadkiem kiedy szukałam łagodnego szamponu po keratynowym prostowaniu włosów. Szukałam czegoś bez soli (sodium chloride) oraz SLSów i silikonów. Tołpa był w promocji więc po bezowocnych poszukiwaniach w kilku sklepach wzięłam go do koszyka i zaczęłam używać. Pomijając wcześnie wspomniane "walory" techniczne już po pierwszym myciu wiedziałam, że to bardzo dobry produkt. Mam włosy grube, gęste i ciężkie do ułożenia oraz stylizacji. Szampon pomógł mi zachować na dłużej proste włosy po keratynowym prostowaniu. Kiedy natomiast keratyna się już wypłukała na dobre pomógł mi opanować siano jakie miałam na głowie. Zadowolona z efektu przerzuciłam się na tańsze szampony typu Garnier i przeżyłam szok jak bardzo niszczą włosy. Znowu stały się sianowate, ciężkie do ułożenia, suche i szorstkie. Wróciłam do Tołpy i po kilku myciach z powrotem odżyły. Szampon działa na włosy jak balsam. Otula je odżywczą warstewką, włosy stają się nawilżone, gładkie, pełne blasku i znacznie lepiej się układają. Owszem jest to produkt ciężki w stosowaniu który może obciążać, dlatego jak myje włosy to mycie wstępne robie za pomocą typowego szamponu oczyszczającego (jeszcze nie znalazłam ideału z dobrym składem) a drugie mycie robię Tołpą. Potem odżywka. Nieraz myję nim 2 razy jak mam włosy bardziej suche. I zawsze jestem zadowolona. Nie podrażnia mojej wrażliwej główki, nie wzmaga wypadania włosów jak tańsze szampony drogeryjne. Dopiero dzięki niemu zrozumiałam, że takim szamponem powinno się myć włosy na stałe a nie tylko po prostowaniu keratynowym! SLSy, sól, siarczany- te składniki sprawiają, że włosy stają się brzydkie, szorstkie i wypadają garściami. Dlatego podsumowując bardzo, bardzo polecam szampon Tołpy jeśli szukacie czegoś, co naprawdę pomoże włosom odżyć. Nie jest ideałem ale daje wymierne efekty, które widać gołym okiem.

ZALETY:
+ świetny skład bez SLSów, soli, siarczanów i silikonów
+ nawilża
+ odżywia
+ nie wzmaga wypadania włosów
+ ułatwia rozczesywanie
+ usuwa szorstkość włosów
+ włosy się ładnie układają
+ ślicznie, delikatnie pachnie
+ dostępny w każdej z sieciowych drogerii
+ produkt polski! :)

WADY:
- gęsty a przez to niewydajny (starcza mi na grube, półdługie włosy na ok.3 tygodnie-miesiąc przy używaniu co 2 dzień)
- bardzo kiepsko się pieni i może przez to obciążać włosy dając wrażenie niedomytych włosów
- dość drogi biorąc pod uwagę wydajność, ale często bywa w promocji

Dla mnie jest tańszym zamiennikiem słynnego szamponu nawilżającego z kawiorem Alterny (niestety dużo droższy od Tołpy).

Polecam do włosów suchych i zniszczonych. Przy cienkich włosach może się nie sprawdzić.

nie ma zachwytów

Nie zachwycił mnie ten szampon. Przede wszystkim, słabo się pienił i nie jest najbardziej wydajnym produktem. Plus za to, że jest bez sls i silikonów itp. Nie zauważyłam specjalnej rewolucji i odbudowy włosów. Ot, całkiem niezły szampon oczyszczający.

jakoś tak bez rewelacji...

Mimo ogromnej sympatii do marki Tołpa ten szampon mnie nie powalił..
Mimo gęstej, kremowej konsystencji nie był specjalnie wydajny (ja jednak myję włosy zawsze 2x). Miał naturalny skład, był pozbawiony SLS-ów, więc słabo się pienił.

Nieźle oczyszczał włosy i skórę głowy, ale nie zauważyłam zregenerowania włosów, zniszczenia, które miałam wcześniej zostały ze mną dalej. Szampon nie zrobił nic jeśli chodzi o strukturę włosa.. może lekko je zmiękczył i miał ładny zapach, ale to wszystko. Zużyłam, ale nie wywarł na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. To taki zwykły szampon na co dzień.. W tej cenie, albo i za mniej można kupić lepszy, drogeryjny szampon, dlatego do tego już nie wrócę.

taki sobie

Zalety:
+ bardzo przyjemnie pachnie
+ ma dosyć gęstą i treściwą konsystencję
+ poręczne opakowanie, zwłaszcza pod prysznicem
+ dobrze oczyszcza włosy
+ działanie jest dosyć łagodne

Wady:
- plącze włosy bardzo, bez odżywki się nie obejdzie.

Polecam! Świetny polski produkt :)

Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Włosy są oczyszczone, dobrze nawilżone i przy tym uniesione, jest delikatny dla skóry. Nie muszę stosować po nim żadnych odżywek, a zazwyczaj nie mogłam się bez nich obejść- mam włosy farbowane. Dlatego nie żałuję wydanych pieniędzy, warto.

Na tak!

Przeważnie używając tego szamponu, włosy myłam dwukrotnie. Przy pierwszy myciu słabo się pienił, przy drugim o wiele lepiej. Nadaje się do częstego stosowania, mniej więcej co drugi dzień. Nie wpływa na przetłuszczanie, nie powoduje niepożądanych skutków np. łupież. A i najważniejsza funkcja - myć myje, ale nie regeneruje i odżywia.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy.

Dobry, łagodny szampon

Produkt bardzo łatwo wydostać z buteleczki nawet mokrymi dłońmi dzięki zamknięciu typu „klik”. Szampon oczyszcza skórę głowy bardzo delikatnie, lekko się pieniąc. Nie sprawdził się u mnie do zmywania cięższych masek i olejków, ale dobrze radzi sobie przy „normalnej” pielęgnacji. Nie nasilił efektu plątania moich włosów z czego jestem bardzo zadowolona, bo od dłuższego czasu toczę ciężką walkę z kołtunami :/ Szampon nie wywołał u mnie również żadnych reakcji alergicznych czy podrażnień skóry głowy. Jeśli chodzi o efekt regeneracji – nie spodziewałam się go i go nie zauważyłam. Buteleczka o pojemności 200 ml starczyła mi na około 3 tygodnie stosowania co 1-2 dni.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml