Stara Mydlarnia, ECO Receptura Damascan Rose, Rose Flower Water (Woda różana)

Stara Mydlarnia, ECO Receptura Damascan Rose, Rose Flower Water (Woda różana)

Kosmetyk, który powstaje w wyniku destylacji płatków róży damasceńskiej bogatej w aktywne olejki aromatyczne wysokiej jakości. Woda różana redukuje zaczerwienienia skóry, działa ściągająco i przeciwzapalnie, regeneruje skórę. Posiada naturalne pH, dlatego przeznaczona jest dla cery wrażliwej i przesuszonej. Zawarty w niej olejek różany skutecznie pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu posiada działanie przeciwzmarszczkowe anti-ageing. Spryskiwanie twarzy wodą różaną (nie narusza makijażu) polecamy zwłaszcza w upalne dni, gdyż woda doskonale odświeża, nawilża i ochładza.

Mniej, niż średniak

Dodałam, więc oceniam.

Jest to pierwsza woda różana, jaką miałam okazję stosować. Niestety, nie polubiłyśmy się na tyle, żebym miała do niej jeszcze kiedyś wrócić.

Nie mam zastrzeżeń co do opakowania - ot, plastikowa buteleczka z atomizerem, który rozpyla produkt przyzwoicie, nie są to duże krople (jak np. w wodzie termalnej Avene), ale też nie jest to mgiełka.

Zapach jest specyficzny. Uwielbiam różane zapachy, ale tutaj jest on brudny (kiepskie określenie zapachu, ale naprawdę nie wiem, jak to inaczej ująć). Róża, o ile nie stoi w wazonie, rzadko kiedy pachnie naprawdę świeżo. Na ogół jest to przyjemna woń, ale ciężkawa. A tutaj ani nie jest świeża, ani specjalnie przyjemna. Kojarzy mi się z zapachem wody z wazonu z kwiatami.

Najważniejsze, czyli działanie: robi wszystko przeciętnie. Koi przeciętnie, nawilża tak samo. Mogłoby jej w sumie nie być, a różnica byłaby niewielka. Zdecydowanie nie ochładza, to nie ten sam efekt, jak przy zastosowaniu wody termalnej. I na pewno nie redukuje zaczerwienienia.
Stosuję ją, kiedy po umyciu twarzy nie chce mi się od razu nakładać kremu, albo kiedy buzia jest ściągnięta po jej myciu. Kosmetyki wtedy wchłaniają się lepiej.
Dobrze sprawdziła się też przy usuwaniu pudrowego efektu po nałożeniu makijażu, ale nie jest to nic spektakularnego. Pewnie każda woda zrobiłaby dokładnie to samo.

Nie wyrządziła mi też na twarzy żadnej krzywdy.

Nie wrócę do niej, bo w tej samej cenie mogę kupić w aptece wodę termalną, która działa znacznie lepiej (testuję od kilku dni kultową wodę z Uriage i jestem z niej nieporównywalnie bardziej zadowolona).

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze