Alterna, Caviar CC Complete Correction Cream 10 in 1 (Krem CC do włosów)

Alterna, Caviar CC Complete Correction Cream 10 in 1 (Krem CC do włosów)

Sprawdź ceny produktu

CC Krem do włosów. Krem działa z 10-krotną korzyścią dla "korekcji" włosów: ułatwia stylizację włosów, nadaje wilgotność, połysk, miękkość, jedwabistość, odporność, ochronę przed uszkodzeniami włosów, ochronę przed ciepłem oraz ochronę przed promieniowaniem UV i lekkie wsparcie.

Cena: 149zł / 74ml.
/w/

nie poskramia puszenia

Kupiłam po naczytaniu się wielu pozytywnych opinii na zagranicznych forach. I dobrze, że nie zaryzykowałam od razu dużego opakowania, tylko wersję podróżną.
Mam włosy falowane, długie, które po każdym myciu prostuję na okrągłej szczotce. Moim największym koszmarem jest puszenie się włosów - szczególnie w lecie, w wilgotne dni.
I tu liczyłam na załatwienie tego problemu. Niestety, nie dało rady. Znacznie lepiej już sprawdziło się serum Tony&Guy.
Ale do rzeczy - stosowałam w różnych konfiguracjach, żeby faktycznie mieć pewność, że porazka nie jest skutkiem, np. niezgrania się szamponu, maski z ty6m kremem.
Niestety - włosy wyglądają super po umyciu i wyprostowaniu, ale jest to tylko efekt doraźny, ponieważ:
- kosmetyk nie poprawia kondycji włosów z czasem
- absolutnie nie radzi sobie z ich puszeniem
- jest niewydajny - w porównaniu z innymi kosmetykami podobnego zastosowania - trzeba go użyć min. dwukrotnie więcej.

Przy uwzględnieniu ceny - ja nie polecam.
Miałam już okazję testować inne kosmetyki alterny, z różnych serii i wyrobiłam sobie przekonanie, że lepiej działają fryzjerskie linie L'oreala niż alterna. szkoda kasy.

efekt WOW

dla moich cienkich i byle jakich włosów to była najlepsza odżywka jaka kiedykolwiek miałam, nakładałam i na wilgotne i na suche włosy- zawsze 3 pompki

pięknie wygładza i nadaje połysk, sprawia że włosy sa lekkie i lśniące nie rozdwajają się są zadbane i miękkie, nie obciąża i nie przetłuszcza włosów, wydajny na włosach krótkich przy codziennym uzywaniu

minusy:
cena! naprawdę drogo
opako0wanie! musialam je rozciąć żeby zuzyć produkt do końca co mnie nie zadowala a wręcz przeciwnie wkurza, za te pieniądze powinno być to bardziej przemyślane..

trudno będzie mi się skusić ponownie na ten produkt ze względu na jego minusy, chyba że dostane w prezencie

Używam tego produktu od: ponad 4 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

Działa!

10 ml CC Caviar Alterny dostałam przy okazji zakupu online szamponu i odżywki Alterny w styczniu tego roku.
Szampon ok, odżywka też ok - działa, ale obciąża włosy (więcej nt temat w osobnej recenzji), natomiast krem CC zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.
W opisie producent zapewnia, jakie to korzyści zafunduje naszym włosom CC i ....jestem niezmiernie zdumiona, ponieważ efekty pokrywają się z obietnicami producenta:)

CC stosujemy na mokre lub suche włosy i nie spłukujemy.
Odrobinę produktu wmasowujemy we włosy. Mam krótkie włosy, więc odrobina wystarczy. Nie wcieram kremu w skórę głowy ani we włosy u nasady, tylko kilka centymetrów od nasady po same końce i suszę.
Moje włosy się puszą i kręcą, więc przy suszeniu prostuję je i układam, używając grzebienia.
To teoria, ale z praktyką bywało rożnie, najczęściej włosy robiły, co chciały, a przy CC miłe zaskoczenie; włosy robią to , co JA CHCĘ, czyli są proste, uniesione u nasady, nie puszą się, nie wywijają we wszystkie strony i nie muszę używac prostownicy, szczotki i lakieru, by nad nimi zapanować.

A kondycja włosów? Świetna:
- wygładzone
- błyszczące
- nawilżone
- wyglądają zdrowo i świeżo
- miękkie i aksamitne w dotyku.

Zalety CC:
- pielęgnuje włosy
- świetny do stylizacji
- prosty w obsłudze (wystarczy nanieść niewielką ilość, bez spłukiwania)
- pięknie pachnie

Od kilku tygodniu stosuję system: 1 mycie - odżywka, drugie mycie - sam szampon, trzecie mycie - krem CC. (włosy myję co drugi dzień). Odżywkę traktuję jak maskę, ponieważ bardzo dobrze pielęgnuje, ale obciąża włosy. Gdybym wiedziała, jak działa CC, kupiłabym ten krem zamiast odżywki (różnica w cenie 4 zł).

Krem CC to pierwszy preparat do włosów, z którego jestem naprawdę zadowolona i który działa na moje włosy tak, jak obiecuje producent: nawilża, wygładza, zapewnia piękny połysk, nie obciąża, pomaga ułożyć fryzurę (gdy stosuję CC, nie muszę używać prostownicy). Ten krem zlikwidował siano na mojej głowie (pomogła w tym też z pewnością odżywka Alterny, tylko że odżywka "przyklapia" włosy).
Kilka znajomych osób było przekonanych, że ostatnio ufarbowałam włosy, bo tak błyszczą:)

Cena: wysoka, nawet bardzo. To fakt. Być może są preparaty tańsze i równie dobre, ale od 20 lat sprawdziłam już tyle lorealów, garnierów, schwarzkopfów, cece, kallosów, dove, nivea, l\\\'biotica, których efekty były lepsze, gorsze lub tragiczne, natomiast nigdy nie były świetne. Już mi się nie chce sprawdzać dalej i wyrzucać do kosza 2/3 jakiegoś specyfiku za 10-40 zł, który okazał się niewypałem.

CC Alterny użyłam jak dotąd chyba z 6 razy i mam jeszcze 2/3 opakowania 10 ml.
Od 5 tygodni (szampon, i na przemian odżywka i CC ) mam zdrowe włosy i nie widzę matowego siana w lustrze.

Na pewno kupię krem CC; jest drogi, ale wyłuskam te pieniądze - nie kupię kolejnego ciucha, trudno, ale przecież nawet najlepszy ciuch nie odwróci uwagi od zaniedbanych włosów. Dobra kondycja włosów, zębów i cery są, moim zdaniem, najważniejsze.

Polecam krem CC posiadaczkom suchych, łamliwych i niesfornych włosów. Jest bardzo wydajny, ale mimo wszystko 74 ml to niezbyt atrakcyjna pojemność dla osób o długich włosach.
Dla włosów krótkich tubka na pewno wystarczy na długi czas.

Ilość zużytych opakowań: próbka 10 ml w trakcie