Oriflame, Soft Caress, Nourishing Hand Cream (Odżywczy krem do rąk)

Oriflame, Soft Caress, Nourishing Hand Cream (Odżywczy krem do rąk)

Odżywczy krem doc rąk Oriflame Soft Caress zapewni dłoniom głębokie nawilżenie, dzięki zawartości olejku z orzechów makadamia.

kremy do rąk
w tubce
Struktura
bogate
krem
100 – 250ml

W sam raz na zimę

Moje dłonie cierpią kiedy zaczyna się okres grzewczy. Szczególnie w pracy mam z tym problem, bo wysychają mi w niesamowitym tempie.
Ten krem uratował sytuację. Ma dość gęstą konsystencję. Jest treściwy i daje natychmiastowe ukojenie ale jednocześnie wchłania się szybko, i nie zostawia tłustych śladów.
Jest bardzo wydajny. Opakowanie zdecydowanie na plus - krem wylewa się powoli, przez co łatwo "wycelować" w odpowiednią ilość.
Kolejnym plusem jest zapach - choć może przeszkadzać tym, którzy nie lubią perfumowanych kosmetyków.
Zakupiony na promocji w oriflame - 150 ml za 12,90 zł. Myślę, że to dobra cena za taki produkt i na pewno go kupię ponownie.

rewelacja

krem doskonale nawilża dłonie ma bardzo przyjemny zapach opakowanie jest bardzo wydajne i cena jest dość niska jak na taki produkt
plusy: zapach
wydajność
nawilżenie

Przyjemny

Krem ma ładny zapach, nieco słodki więc przy częstym używaniu trochę mnie męczył. Jest dość wydajny, dobrze nawilża i równie dobrze się wchłania. Cena jest przystępna, a sam krem można kupić w wersji dużej lub mniejszej.

Ładny zapach to nie wszystko...

Seria SoftCaress z olejkiem macadamia weszła zdaje się w miejsce podobnych formułą i wyglądem kremów z olejkiem migdałowym. Pamiętam, że w tamtym okresie bardzo dobrze służyły mi te kremiki, więc bez zawahania zamówiłam nową serię.

Mam suchą skórę na dłoniach, a zimą nawet atopową - popękaną i spierzchniętą. Dlatego też odpowiednia pielęgnacja skóry rąk jest dla mnie niezwykle istotna. I mimo słabych składów kremy od Oriflame często mi w tej pielęgnacji pomagały.

Krem jest dosyć gęsty i treściwy w odbiorze. Ma delikatnie różowawy kolorek i ładny, słodki zapach, który zdecydowanie umila stosowanie, jeśli lubimy takie perfumowane aromaty w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Przez swoją konkretną formułę opornie się rozsmarowuje i trzeba go trochę nałożyć, żeby uzyskać jako-taki poślizg. Przez to sporo traci na wydajności. Już dawno w tak szybkim tempie nie zużyłam kremu do rąk. A mam go w pracy, co też nie jest do końca dobrym pomysłem, ponieważ zostawia delikatnie lepiący film, który potrzebuje czasu na wchłonięcie. Zdecydowanie nie jest to krem, po którym od razu można brać się za robotę.
Samo działanie też oceniam średnio. Niby gęsty, niby odżywczy, a działa raczej tylko wygładzająco i powierzchownie. Zaczęłam go używać na sponiewierane po zimie dłonie i nie zawsze dał 100% ulgę. Czasem po dłuższej chwili skóra dalej potrzebowała nawilżenia. Teraz w cieplejsze dni lepiej się spisywał, ale moja skóra nie była już tak wymagająca.

Skład jest mało odżywczy. Na drugim miejscu jest gliceryna, gdzieś w środku olej ze słodkich migdałów, a na szarym końcu już za parabenami i innymi konserwantami tytułowy olej macadamia. Słabiutko...

Tubka z matowego plastiku w jasnych biało-różowych barwach. Zamykana na zatrzask, co ułatwia użytkowanie. Dodatkowo producent zabezpieczył kosmetyk przed otwarciem zawleczką.
Cena regularna jest zdecydowanie zawyżona, co jest normalną praktyką w Oriflame. W promocji jeszcze do przełknięcia, jeśli nie mamy dużych wymagań w kwestii odżywienia. Do wyboru różne pojemności.

Numer jeden

Mój numer jeden wśród kremów do rąk. Uwielbiam to, że ten krem pomaga moim dłoniom zregenerować się nawet w ich najgorszych chwilach i to w bardzo krótkim czasie, dłonie momentalnie są nawilżone i wygładzone. Krem ten jest bardzo gęsty i nie wchłania się zbyt szybko, ale nie przeszkadza mi to, bo najczęściej stosuję go na noc. Plusem jest też jego delikatny zapach i to, że starcza na bardzo długo.

Nawilżający kompres

Mój ulubiony krem, który wielokrotnie uratował mi dłonie. Szczególnie lubię go stosować jako swoistą maseczkę po zrobionym peelingu dłoni. Czuję wówczas jak wszystkie składniki odżywcze zawarte w kremie w nie wnikają. Ponadto polecam wcierać go w skórki, które dzięki temu odzyskują miękkość. Jest bardzo odżywczy i gęsty, w związku z czym nie nadaje się do pracy. W ekspresowym tempie regeneruje dłonie. Nie znam lepszego kremu na zimową aurę - w zeszłym roku poleciłam go koleżance, która miała bardzo mocno popękane dłonie, efekty były widoczne już po tygodniu. Zresztą i moje dłonie przetrwały zimę tylko dzięki pielęgnacji kremem Soft Caress. Latem raczej go nie używam - jest dla mnie wówczas zbyt tłusty.
Krem ma lekko różowy kolor. Dzięki zawartości olejku makadamia pachnie po prostu niesamowicie. Sprawia, że od razu się odprężam. Można go kupić w tubce po 100ml i 150ml, podczas promocji nawet za ok. 6zł. Jest bardzo wydajny.

Lubię

Bardzo fajny produkt w przystępnej cenie.
Zapach miły w odbiorze, trochę się mi kojarzy z kokosem.
Krem szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy i ładnie pachnie. Po zastosowaniu widać różnicę... Skóra jest dopieszczona i miękka.
Stosuje się go z przyjemnością i ulga dla naszych rąk
Jest poprawny politycznie haha

Wszystko kwestią perspektywy

MAM BARDZO SUCHĄ I WYMAGAJĄCĄ SKÓRĘ DŁONI
a krem trafił w moje łapska na przestrzeni jesieni/zimy

Ten krem na początku zrobił na mnie efekt "wow", później "meh", a teraz myślę, ze to był całkiem porządny krem, jeśli porównam z tymi, których obecnie używam.

Jest dość gęsty, pozostawia delikatną powłoczkę, która w przeciągu kilku minut się wchłania. Ma delikatny i przyjemny zapach. Opakowanie jest miękkie, łatwo wydobywa się z niego krem, niemniej po rozcięciu tubki nadal jest jego dość sporo w opakowaniu, być może przez to, że jest nieco gęstszy, dlatego też nie chciał się już "wyciskać". Jest dość wydajny, starczył mi na kilka tygodni.

Działanie ma przyzwoite. Nawilża i odżywia. Zabezpiecza dłonie przed czynnikami zewnętrznymi czy mrozem. Ta warstewka, która i tak się wchłania, daje świetną ochronę. Nie odżywia dogłębnie skóry, nie daje efektu "nowych dłoni", ale nadaje się do codziennego stosowania. Sprawia, że dłonie są miękkie i przyjemne w dotyku. Gorzej ma się sprawa ze skórkami wokół paznokci... być może tylko ja tak mam, ale masowo zimową porą skórki wokół paznokci mi sterczą i się zadzierają. Niestety ten krem nie poradził sobie z tym kaprysem moich dłoni i konieczne było uzupełnić pielęgnację o jakiś olejek do skórek. Poza tym całkiem przyjemny i dobrze mi się go używało.

Nie wrócę już do niego, ale dla mniej wymagających osób, to świetny krem do codziennej pielęgnacji. :)

Niewidzialne rękawiczki

Bardzo dobry krem. Teraz używam w wersji 100ml, a że dobrze się spisał, zamówiłam jeszcze opakowanie 150ml na zapas.

Ma delikatną formułę, która dobrze się wchłania. Dłonie po użyciu kremu są wyraźnie wygładzone, tworzy wręcz na skórze "niewidzialne rękawiczki"- podobny efekt uzyskiwałam dotąd tylko z kremami Neutrogena. Ma śliczny, delikatny zapach.

Raczej dla dłoni nie wymagających naprawy, intensywnej regeneracji. Ze względu na delikatną formułę działa raczej nawilżająco i wygładzająco niż odżywczo, jak deklaruje producent.

Lubię używać go w ciągu dnia - nie klei się i nie pozostawia tłustej warstwy, więc zaraz po zastosowaniu mogę wrócić do swoich zajęć bez obaw, że utłuszczę wszystko czego dotknę.

Nie jestem fanką kosmetyków Oriflame, ale ten krem mogę z czystym sumieniem polecić :)

Super!

Świetny krem od rąk. Sama 0 za tą cenę w życiu bym go nie kupiła, ale dostałam w prezencie.

+ szybkie działanie
+ wydajany
+ eleganckie opakowanie

- cena

Nie dla mnie

To krem zdecydowanie nie dla mnie. Zapach intensywny, chemiczny, drażniący. Osobiście kojarzy mi się z zapachem parafiny. Konsystencja gęsta, dobrze się rozsmarowuje, jednak pozostawia jakiś dziwny, lepki film na skórze. Dłonie są jakby ociężałe. Z pewnością do niego nie wrócę.

Porażka

Czytam te recenzje i oczom nie wierzę. Ten krem to totalna porażka, źle się wchłania, zostawia nieprzyjemny film na skórze. Ja zawsze po zastosowaniu nawet niewielkiej ilości mam ochotę umyć ręce (i zazwyczaj w końcu to robię). Nawilżenie ledwo zauważalne, zapach chemiczny, na pewno nie jest to zapach olejku makadamia (który notabene w składzie jest na szarym końcu, po wszelkiej maści chemii i parabenach). Ale na opakowaniu dumnie widnieje "MACADAMIA OIL". Ja męczę swoje opakowanie już ponad rok i na pewno więcej nie kupię.