Right Guard, Women, Xtreme Dry Fresh Control (Antyperspirant dla kobiet w sprayu)

Antyperspirant dla kobiet z udowodnioną ochroną 72h. Innowacyjna formuła chroni przed potem zanim się pojawi. Zapewnia ochronę przed wilgocią. Długotrwała świeżość, przyjazny dla skóry.

Rexona w przebraniu

Podcyas pobytu w UK, Mój TŻ z uporem maniaka sięgał po RG dla mężczyzn, gdyż bardzo odpowiadał mu zapach, a przede wszystkim, jak twierdził, działanie antyperspirantów z tej serii. Dostępność - w praktycznie każdym sklepie czy drogerii, cena też nie była wysoka, więc mógł, metodą prób i błędów, wybrać swoją ulubioną wersję. Idąc jego śladami, postanowiłam na własnej skórze sprawdzić, czy rzeczywiście jest się czym zachwycać.

Nie jestem fanką dezodorantów w sprayu, preferuję raczej wersje w kulce, ale tym razem kupiłam aerozol, gdyż innego nie było. Pierwsze skojarzenie, jakie przyszło mi na myśl po powąchaniu - Rexona w wersji z aloesem.
Zapach bardzo zbliżony, mogę pokusić się na stwierdzenie, że jest nawet nieco sympatyczniejszy - bardziej wyrazisty, mocniejszy, naprawdę śliczny. Coś pomiędzy aloesem, a ogórkiem. Świeży, nie duszący, taki, jaki lubię. W swoim życiu zużyłam już zapewne całą ciężarówkę róznych, najróżniejszych antyperspirantów z czego moim ulubionym była Rexona właśnie. Nie sądziłam, że tak niepozorny Right Guard może ją z powodzeniem zastąpić, stając się niemal idealnym zamiennikiem.
SKŁAD: Nie będę tutaj wchodzić w szczegóły. Substancje zapachowe, emolienty, alkohol benzylowy i inne, jak to w tańszych dezodorantach. W porównaniu do Rexony... skład wypada ubogo, w sensie, nie zajmuje aż tyle miejsca ;) No chyba lepiej?
DZIAŁANIE: Nie ryzykowałam testowania skuteczności ochrony 72h, bo nie jestem masochistką. Przyjmijmy, że jeżeli antyperspirant chroni naprawdę skutecznie przez cały dzień, obietnica producenta została spełniona. Nie uczula, ale lekko szczypie zaraz po aplikacji (przyzwyczaiłam się, jakiego dezodorantu w sprayu bym nie używała, zawsze coś mnie szczypie ;))
Konsystecja, jeśli można tak to nazwać, lekko tłusta, klejąca. Lekko brudzi ubrania zostawiając osad, ale jest
to minimalne, choć trochę irytuje. Ponadto dość wydajny, przyjemny w stosowaniu. Niewątpliwą zaletą jest to, że wspaniale odświeża i pachnie przez cały dzień, przy czym jego zapach mi naprawdę odpowiada, jak pisałam już wcześniej.

Nie zawiodłam się i jak tylko gdzieś go zobaczę to z pewnością kupię.

Używam tego produktu od: 3 miesiące, naprzemiennie z innymi
Ilość zużytych opakowań: dwa