Chanel, Poudre Universelle Libre (Puder sypki)

Chanel, Poudre Universelle Libre (Puder sypki)

Maskuje wszelkie niedoskonałości cery. Jego aksamitnie miękka, bezolejowa struktura, nie zatyka porów. Dzięki zawartości silikonowych mikrosfer puder utrzymuje się na twarzy bardzo długo, nie wałkuje się , nie gromadzi w załamaniach linii mimicznych. Zawiera mikropigmenty odbijające światło.

sypki
bez silikonów

Świetny, ale to opakowanie...

Od razu zaznaczam, że wypowiadam się jako osoba, która zawsze jest tym pudrem obdarowywana. Gdybym sama miała wydać na niego tyle kasy, prawdopodobnie, o ile po jego użyciu nie zamieniłabym się w Charlize Theron, byłabym zawiedziona.
Ale do rzeczy - jest niesamowicie wydajny. Nie używam dużo pudru, ale stosuję go niemal codziennie - każde opakowanie zużywam ok. 2 lata.
Wykończenie jest satynowe - a więc bardzo naturalny efekt. Trzyma się na skórze bardzo dobrze, zazwyczaj w ciągu dnia nie potrzebuję poprawek. Nie ma mowy o efekcie maski, jakimś ciastkowaniu makijażu czy zapychaniu.
Zapach - tradycyjny, pudrowany (duh).
Gąbeczka - bardzo dobrej jakości, nie ma problemów z jej myciem i szorowaniem, wszystko dzielnie przetrwa i po wszystkim jest jak nowa.
Opakowanie jest, że tak powiem, lanserskie. Stworzone, aby ładnie prezentowało ekskluzywną markę na toaletce. Ale pod względem praktyczności - bardzo słabe. Kupując ten puder, na pewno trzeba się wyposażyć w jakiś dodatkowy mini-kosmetyk, który będzie nam towarzyszył w podróży i poręcznie w torebce. Chanelki po prostu nie wyobrażam sobie tachać w torebce czy walizce.
Nawet przetrzymywanie go w domu może stanowić problem. Od kiedy zaczęłam malować się w łazience, to trudno mi zorganizować tam miejsce dla tego, bądź co bądź, wielgaśnego pudełka.

nie do końca o taki efekt mi chodziło

Bardzo długo pragnęłam mieć ten puder. Aż w końcu mama na wymianę z innym odsypała mi do pudełeczka 5 g tego pudru w kolorze 25 peach. Po zużyciu tych 5 g ciesze się, że nie zdecydowałam się na jego zakup. Byłabym bardzo rozczarowana.

rozczarowanie to pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy kiedy myślę o tym produkcie. Nie jest zły ale zdecydowanie brakuje mu wyjątkowości.

Na twarzy wygląda bardzo przeciętnie. skóra niejednokrotnie w moim odczuciu wygląda tak jakby staro? niejednolita struktura skóry jest podkreślona do granic możliwości. Kompletnie nie o to mi chodziło.

puder się delikatnie utlenia w granicach normy

nie maskuje porów przez co wydają się większe niż sa w rzeczywistości.

nie z każdym podkładem się lubi

ładnie matuje, trzyma dosć długo w ryzach podkład. Za to duży plus.

zapach lekki nienachalny.

za tę kosmiczną cenę jaka jest w sephorze nie kupiłabym go. w drogerii internetowej też nie. produkt przeciętny nie wart ceny.

Używam tego produktu od: 1,5 mc
Ilość zużytych opakowań: odsypka ok 5 g

W końcu się polubiliśmy

Puder zakupiłam już półtora roku temu, ale na początku mi nie podpasował. Myślę, że po prostu to nie jest produkt do jakichś zadań ciężkiego kalibru i wtedy, kiedy potrzebowałam silniejszego zmatowienia, nie dawał sobie rady na dłuższą metę.

Teraz, kiedy moja skóra się uspokoiła i jest mieszana, nie tłusta, to bardzo się polubiliśmy :)
- ładnie stapia się czy to z podkładem, czy to z cerą jeśli nałożymy go na gołą skórę
- nie tworzy szpachli, nie jest widoczny, tylko delikatnie ujednolica koloryt, czy podkład
- w tej chwili bez problemu utrzymuje sebum w ryzach, ale tak jak mówiłam, przy tłustej skórze sobie nie radził
- mat jest subtelny, dodatkowo delikatnie rozświetla skórę
- w ogóle twarz wygląda w nim po prostu ładniej
- duża gramatura i wysoka wydajność
- nie zapycha, nie wysusza, nie wyrządza żadnej szkody
- cena jest wysoka, ale wyjąwszy okres, na który go odstawiłam, używam go już jakieś pół roku i nie zużyłam nawet połowy

Jedyny minus jaki mogę zauważyć, to duże opakowanie, które jest nieporęczne żeby zabierać ze sobą do kosmetyczki (no i puder się niestety nadmiernie przez sitko wysypuje jeśli nie stoi nieruchomo), ale ja przesypałam część pudru do mniejszej puderniczki po innym pudrze i jest dobrze :)

Wyjątkowy pokaz Chanel na jesień-zimę 2015/16 w luksusowym kasynie!

Ech... :/

Nie mam ostatnio szczęścia do Chanel...

Nie wiem... nie jestem zadowolona z tego pudru. Trudno mi właściwie wskazać dlaczego. Puder utrwala na jakiś czas makijaż. Co do tego nie mam zarzutów, choć zawsze mógłby dłużej. Problemem jest efekt jaki zostawia na twarzy. Nie do końca wiem o co chodzi (jedna z Was przede mną też pisała o takim wrażeniu), ale po jego zastosowaniu twarz jest brzydsza, jakaś taka zmęczona. Stosowałam go na różne podkłady (głównie YSL i Dior Forever) i z każdym w różnym stopniu, ale jest to samo. Najlepiej wygląda nałożony na gołą twarz.
Gdyby nie cena dałabym mu 3, 3+

Swietny puder wykanczajacy

Pudru uzywalam gdy przez hormony mialam skore bardzo tlusta i wtedy sie nie sprawdzil. Ale do mieszanej skory jak i do tej odwodnionej jak najbardziej.
Nigdy nie uzywam pedzla a zawsze puszka/gabeczki i wklepuje go.

+Ladne satynowe wykonczenie, bez plaskiego matu
+Utrwala makijaz
+Nie podkresla suchych skorek
+Brozner i roz ladnie po nim sie \'slizgaja\' ale nie umniejsza ich trwalosci
+Nie bieli
+Eleganckie i porzadne opakowanie
+Ladnie pachnie, tak... pudrowo :P
+Wydajny, jedno opakowanie wystarczylo mi na praktycznei caly rok przy prawie codziennym uzytkowaniu

-Gdy puder jest pelny bardzo latwo sie wysypuje z sitka, ale to chyba norma :)
-Jednak czasami ma tendencje do tworzenia maski, niestety.

krótko i na temat!

Jest ok! Wszystko to o czym zapewnia nas producent sprawdza sie dodatakowo jest mega wydajny.
Lekko ciemnieje na twarzy.
Nie używam po pudru sypiego na codzień dla tego nie porafię zdefiniować czy kupiłabym produkt ponownie.

...

Do tego pudru musze sie albo przekonac, znajdujac nowy sposob aplikacji, albo puscic dalej w swiat, jeszcze sie nie zdecydowalam.
Pewne jest jednak, ze zrobilam sobie nie calkiem udany prezent, bez okazji i teraz zastanawiam sie, czy bede mogla go zuzyc w spokoju.
Kolor (30) jest bardzo ladny, wspolgra z moja cera, nie odcina sie w zaden sposob. Zmielony bardzo drobno, co tez mi odpowiada. Zapach sredni, ale to jest akurat bez znaczenia, bo nie jest jakis dokuczliwy. Nie uczula mojej wrazliwej cery.

Na pierwszy rzut oka wszystko jest ok, a jednak...puder nie wyglada dobrze na twarzy. Zupelnie nie wiem o co chodzi, ale porownujac z tym, co zazwyczaj uzywam (Clinique Stay Matte i Blended Face Powder) wypada blado, a twarz wyglada po prostu niekorzystnie, obojetnie od ilosci uzytego kosmetyku. Jest delikatny, matuje (na +), ale zupelnie nie widac jakiegokolwiek \\\'uszlachetnienia\\\', zdrowego rozswietlenia cery, czy nadania ladnego ocienia, jakich by sie mozna bylo spodziewac. W zamian jest warstewka czegos, co ewidentnie, w miare uplywu godzin utwierdza nas w przekonaniu, ze to nie jest nasz dzien.
Przyczyna jest najprawdopodobniej sam puder.
Raczej to nie kwestia podkladu (tez Clinique), bo ten zawsze dobrze wspolpracuje, nie tylko z pudrami tej samej marki. Malo tego, bez wykonczenia tym pudrem wyglada duzo lepiej, mimo blysku.
Dlatego zakupu na pewno nie powtorze i nie polecam. Na tej polce cenowej mozna znalezc o wiele ciekawsze rzeczy.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Lubię i chwalę;)

Puder zakupiony zupełnie na ślepo na lotnisku. Zacznę od tego, że pojemność świetna - starczy mi na długo. Poprzedniczki mówiły o nietrafionym opakowaniu. Trochę muszę się z tym zgodzić bo puder nie nadaje się do przewożenia ani noszenia w torebce. Ja sobie go przesypuję do mniejszego opakowania. Teraz same właściwości. Otóż uważam, że to jeden z lepszych pudrów sypkich jakich używałam do tej pory. Wygląda bardzo naturalnie - prawie niewidoczny i nie daje takiego płaskiego matu. Przy mojej cerze mieszano-suchej matuje na kilka godzin, potem wystarczy bibułka. Dobrze współgra z podkładami, chociaż czasem miałam wrażenie, że z Estee Lauder DW trochę się gryzł i ważył. Przy podkładzie Clarins matującym po prostu mat trwa krócej. I teraz dla mnie najważniejsze: NIE WYSUSZA. Mam z wieloma pudrami ten problem, więc chyba za to największy plus;) Na pewno zakupie ponownie;)

UWAGA: Cena w Douglas: 230zł, lotnisko: 180zł;o

EDIT: Kocham kocham kocham!!!! Po roku nadal mam pół opakowania, więc jest szalenie wydajny:) Polecam z czystym sumieniem.

Najlepszy dla skóry suchej

Mam sucha skore z wyjatkiem brody. Bardzo ciezko bylo znalezc puder odpowiedni dla mojej skory.
Ten jest genialny! Idealnie wyrownuje i matuje skore. Ma bardzo ladne opakowanie i bardzo wygodnie sie go naklada.

Wart swojej ceny, jedyny w swoim rodzaju. Polecam serdecznie.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

bardzo średni

Puder jest faktycznie bardzo dorbno zmielona, łatwo się go aplikuje, matowi twarz. Jest bardzo wydajny.
Niestety jakość za tę cenę nie powala. Ot taki zwykły przeciętny puder.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie i więcej nie kupię

Warto

Bardzo lekki puder który swietnie konczy makijaz. Utrzymuje sie przy tym dlugo na twarzy, absolutny brak efektu maski, wydajny. Jedyny minus to dosc duze opakowanie ktore ciezko zabrac ze soba np. Na impreze do malej torebki.
Puder nie ma wlasciwosci kryjacych, nie polecalabym go osobom ze skora naczynkowa, czy tradzikiem.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 cały

Vive le naturel!

Jako posiadaczka suchej skóry nie lubiłam nigdy pudrów. Skóra zawsze wydawała się bardziej sucha niż była w rzeczywistości, mimo kremów ultranawilżających i podkładów dla suchych cer. Jeśli już jakiegoś używałam, to Clinique, który był w miarę okay.

Jednak wiadomo, to co nałożymy na twarz trzeba utrwalać pudrem, nie ważne jak bardzo long-lasting podkłady mamy. Poszłam więc do perfumerii i z konsultantką analizowałyśmy mój przypadek. I tak spośród wielu pudrów jedynie sypaniec Chanel w 99% spełnił moje oczekiwania.

Mam kolor 03, który dopasowywuje się nawet do jasnych podkładów (01 z Lancome, 02 z Diora, 2.0 z Estee).

KONSYSTENCJA: puder jest bardzo, bardzo drobnomielony. Konsystencja talku.

APLIKACJA: po nałożeniu podkładu, aplikuję puder załączonym puszkiem, potem omiatam twarz pędzlem Hakuro i wtedy twarz wygląda bardzo naturalnie jednolicie.

DZIAŁANIE: Puder natychmiast się wtapia, tworząc piękny matowy woal na twarzy. Wygląda bardzo naturalnie. Z dobrym podkładem (najbardziej lubię go z Diorskinem) daje supernaturalny efekt nagiej skóry.
Niestety rozświetlenia (oprócz drobnych migoczących drobinek w opakowaniu) nie zauważyłam, a szkoda- za to pół gwiazdki w dół.

TRWAŁOŚĆ: ok 6-7 godzin (na suchej skórze).

OPAKOWANIE: dla mnie nie jest nieporęczne, jeśli stosuje się puszek. I jest go bardzo dużo- 30 g!

To produkt naprawdę godny polecenia tym, którym zależy na naturalnym looku.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy.