Jane Iredale, Powder ME, Dry Sunscreen SPF 30 UVA/UVB (Ochronny puder do twarzy i ciała - wysoka ochrona)

Puder sypki, który zapewnia bardzo dobrą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Stworzony na bazie dwutlenku tytanu i czystej glinki - składników naturalnie bogatych w minerały. Jest odpowiedni do wszystkich typów skóry. Można go stosować na twarz oraz na odkryte części ciała (szyja, dekolt, dłonie). Dostępny w 3 odcieniach: Translucent, Tanned, Golden. Ma praktyczny aplikator z gąbką, która służy do wklepywania pudru w wybrane partie ciała.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (tj. ok. 1,2 g pudru na samą twarz).

sypki, mineralny
Krycie
lekkie

Praktyczny

Bardzo fajny produkt,
Ma podręczne lustereczko, gąbeczkę którą odrazu aplikuje się puder.
Mam kolor transparentny i używam jako wykończenia na Liquid Minerals.

+Mają wysoki spf 30!
+ bardzo wygodny w podróży
+ ładnie matuje
+ wydajny dzięki wbudowanej gąbeczce dozowanie jest bardzo ekonomiczne

Polecam na wyjazdy wakacyjne i zimowe!

Filtr mineralny (dla alergików)

Kupiłam ten puder wyłącznie ze względu na to, że posiada SPF 30.
Wiem, że idealnie jest stosować krem z filtrem, a puder lub podkład z SPF tylko jako dodatek/dodatkową ochronę. Trzeba nałożyć solidną porcję kosmetyku aby uzyskać taką ochronę jaka jest na opakowaniu stosowanego produktu. Jeśli maźniemy się fluidem lub pudrem z SPF 15 to prawdopodobnie rzeczywista ochrona będzie o wiele mniejsza. Tak przynajmniej twierdzili dermatolodzy z którymi rozmawiałam.
Stosowałabym codziennie krem z filtrem gdybym nie miała uczulenia na większość produktów z SPF. Testowałam już wiele dermokosmetyków przeciwsłonecznych i większość powodowała u mnie alergie (puchnięcie twarzy/wysypki).
Ten puder jest filtrem mineralnym, zawiera 17% Titanium Dioxide, czyli chroni zarówno przed UVB jak i UVA (które są z nami przez cały rok). U mnie ten puder nie wywołał alergii. Wiem, że nie ochroni mnie tak dobrze jak krem SPF, ale lepiej taka ochrona niż żadna.
Gdybym miała go polecić, to głównie osobom, których skóra nie toleruje typowych filtrów w kremie.
Puder występuje w 3 odcieniach. Ja posiadam "Translucent", który jest idealny dla kobiet o bardzo jasnej cerze. Jest drobno zmielony, przedłuża trwałość makijażu i pozostawia matowe wykończenie. Stosuję go codziennie od kilku tygodni na całą twarz, szyję i dekolt. Jestem z niego naprawdę zadowolona. Staram się go delikatnie wklepać w skórę, aby uzyskach ochronę przed UVA/UVB. To jest mój codzienny filtr do stosowania w mieście. W gorącym klimacie/w wakacje w pełnym słońcu użyłabym jednak czegoś solidniejszego.
Tak jak napisałam wcześniej - stosuję ten kosmetyk jako filtr UVA/UVB. Gdy robię makijaż wieczorowy to wybieram innym puder, który daje bardziej spektakularny efekt (rozświetlenie/wygładzenie). Gdybym miała ocenić "Powder me" za efekty wizualne to bym mu dała tylko trzy gwiazdki. Daje normalny mat, jest po prostu ok, ale nie powala. Daję pięć gwiazdek, ponieważ oceniam go w kategorii filtrów. Nie uczulił mnie, a to jest sukces.

Widziłam kilka podobnych pudrów z różnych firm. Jeśli któraś z Pań będzie zainteresowana kupnem, to radzę zwracać uwagę na skład oraz na gramaturę. Niektóre są bardzo drogie, a zawierają tylko pare gram. Dla porównania:
Jane Iredale Powder-Me Dry Sunscreen SPF 30 - 17 gram
Chantecaille Loose Powder Sunscreen SPF 46 - 2,5 gram
Colorescience Mineral Sunscreen Brush SPF 50 - 6 gram
Lierac- Sunfic 1 Poudre Irisee SPF 30 - 2,3 gram

Używam tego produktu od: Kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: Moje pierwsze i nie ostatnie