Clinique, 3-step Skin Care System, Liquid Facial Soap Oily Skin Formula (Mydło do mycia twarzy do skóry tłustej)

Pierwszy krok w Systemie 3 Kroki. Wiedza dermatologów Clinique pozwoliła zamknąć mydło Facial Soap w płynną formułę. Oczyszcza nie pozbawiając skóry ochronnej bariery lipidowej. Przygotowuje skórę na złuszczające działanie Clarifying Lotion. Wygodna pompka pozwala na użycie odpowiedniej ilości produktu.

z pompką
żel
>100ml

Świetnie oczyszcza

Ten produkt zdecydowanie wyróżnia się na tle innych kosmetyków do mycia, których używam czy używałam, ostatnio był to bardzo delikatny olejek różany do mycia z Bielendy. Żel z Clinique to według mnie prawdziwa petarda jeśli chodzi o mycie i oczyszczanie twarzy. Po pierwsze - produkt jest bardzo wydajny, do umycia twarzy używam naprawdę niewielkiej ilości. Po drugie - żel dobrze się rozprowadza, szybko wytwarza fajną, gęstą pianę, przy czym ładnie, świeżo pachnie, trochę miętowo. Po trzecie - przyjemnie chłodzi i odświeża twarz, jest to bardzo odczuwalne. Po czwarte - skóra po umyciu jest bardzo dokładnie i widocznie doczyszczona, a oprócz tego żel pozostawia ją miękką i gładką, nie wysusza ani nie podrażnia. Takiego konkretnego mycia czasem mi brakowało. Oprócz tego zauważyłam, że żel łagodzi wszelkie podrażnienia, a różni nieprzyjaciele znikają szybciej.

Nie do mojej cery.

Żel, który nabyłem w zestawie trzy kroki Clinique. Niestety pani pracująca w drogerii źle mi dobrała produkt do typu cery, a ja wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Moja cera nie jest tłusta więc produkt nie jest przeznaczony stricte dla mnie. U mnie nie sprawdzał się rewelacyjnie, ale tak jak mówię to może być spowodowane innym typem cery. Zachowywał się tak jak każdy inny żel do mycia twarzy. Był przyjemny, pienił się dosyć lekko czego ja akurat nie lubię, bo mam wrażenie, że produkt nie działa. Im więcej piany tym czyściej :D Przyjemnie chłodził twarz, wywoływał efekt zmrożonej twarzy. Nie ściągał cery po umyciu. Niestety nie zauważyłem mocnej poprawy wyglądu mojej twarzy.

Clinigue 3

Bardzo dobry, wydajny żel.
Dobrze oczyszcza, pieni się, ładnie pachnie.
Wyróżnia spośród innych żeli oczyszczających.
Cera problematyczna po 2 miesiącach jest nie do poznania.

Pozytywnie.

Kupiłam ten produkt w zestawie 3steps typ 3. (cera mieszana w kierunku tłustej), pojemność tego żelu to 50ml, zużyłam prawie cały. Zdecydowałam się na ten zestaw, bo chciałam doprowadzić do porządku moją cerę: mieszaną, ze skłonnością do wyprysków na czole i brodzie, ale ogóle nieco odwodnioną.

Jest to moim zdaniem najlepszy produkt z tego zestawu.
+ wydajny: 50 ml, jeszcze została mi 1/5 opakowania, a używałam dwa razy dziennie przez już ponad dwa miesiące
+ bardzo delikatny: kompletnie nie podrażnia oczu, nie zostawia uczucia ściągniętej skóry (ale nawilżonej też nie, po prostu jest czysta).
+ skuteczny: zaznaczam, że przed użyciem żelu zawsze rozpuszczam nieco makijaż płynem do demakijażu Nivea lub płynem micelarnym Ziaja Med, ale z drugiej strony zazwyczaj używam fixerów i mój makijaż jest trwały. A po tym żelu już nic na twarzy nie zostaje :D

+/- zapach,a raczej jego brak: jest tak totalnie bezzapachowy, że to aż nieco dziwne uczucie. Ale dla osób o wrażliwej skórze to na pewno plus.
+/- w trakcie używania całego zestawu stan mojej skóry się nie poprawił, aczkolwiek winię za to głównie tonik z tej serii (recenzję tez zamieszczę)

- cena: w przeliczeniu na mililitry, jest około 3 razy droższy, niż np. żel do twarzy Iwostin Purritin Rehydrin, który działa niemal tak samo.

Podsumowują: Chętnie kupiłabym jeszcze raz ten produkt- i pewnie to zrobię, jak już będę więcej zarabiać ;P

dobrze myje

Trzech krokow Clinique uzywalam juz wielokrotnie. Mialam swoich ulubiencow, jak i mniej zasluzonych.
To mydelko okazalo sie jednak wyjatkowo delikatne, mimo, ze moja skora jest raczej mieszana. Uzywalam go solo, bez drugiego i trzeciego kroku, takze tym razem ocena samodzielna.

Jego konsystencja jest zelowa. Zostawia skore gladka i nawilzona. Bardzo malo sie pieni i co najwazniejsze - nie wysusza. Bylo to dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, poniewaz mam cere zmienna: od suchej, przez normalna po mieszana. W momencie uzywania byla ta ostatnia, a mydelko mimo przeznaczenia dla skory tlustej okazalo sie wyjatkowo delikatne.

Dobrze sprawdzilo sie przy zmywaniu makijazu, mimo ze produkt nie jest bezposrednio do tego przeznaczony. Bez problemu zmyl wszystkie warstwy podkladu i pudrow, zostawiajac cere swieza i czysta.

Moge serdecznie polecic.

Bardzo dobry(skuteczny)

Produkt kupiłam od razu w większej pojemności(400ml) i nie żałuję,bo w zapasie czeka na mnie kolejne 200ml:-) Idealnie odświeża skórę i domywa resztki kremów/olejków/serum po nocy.Czuć mentolowy chłodek coś jak po szamponach przeciwłupieżowych head&shoulders.Nie jest agresywny dla cery,nie wysusza jej ekstremalnie jak np LRP effeclar.Delikatny zapach,wydajność,idealne odświeżenie i przygotowanie do kolejnych etapów pielęgnacji.Nadaje się również po starannym demakijażu skóry wieczorem płynem micelarnym.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: 1/2 z 400ml

Cudowny

Produkt, który daje skórze pełne oczyszczenie. Po użyciu mam wrażenie, że skóra jest cudownie czysta, nie świeci się, nie lepi. Wszystko idealnie się zmywa.
Miałam problem ze skórą i po 2 miesiącach stosowania 3 kroków mam piękną, promienistą skórę, praktycznie bez niedoskonałości.

Dodatkowo żel jest bardzo wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 0,25

Idealny do demakijażu

Z całego zestawu 3 kroków clinique najbardziej lubie mydło. Jest niesamowicie wydajne, dobrze sie pieni, jedna mała kropla (tyle ile daje jedna pompka) spokojnie wystarcza na cała buzie i pieknie zmywa nawet wodoodporny makijarz.
Takie jedno opakowanie to minimum pół roku używania.

Osobiście nie lubie płynów i mleczek do demakijażu, staram sie unikać pocierania okolic oczu by nie naciągać skory i nie robic sobie zmarszczek także opcja mydła ktore poza pielegnacja także pomaga usunąć makijarz jest dla mnie rewelacja.
Zużyłam juz kilka opakowań i zachowytow nie ma końca. Juz na zawsze zostanę przy tym produkcie. To moj KWC!

Używam tego produktu od: dłużej niż kilka lat
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 3

Można się skusić

Żel kupiłam w zestawie, trzech produktów aby przetestować czy rzeczywiście trzy kroki Clinique są tak wspaniałe. Na pierwszy ogień poszło właśnie mydło w płynie dla skóry mieszanej tłustej. Moja cera jest trądzikowa, tłusta. Lubię dokładnie zmywać makijaż troszkę ostrzejszymi produktami. ten w tej roli sprawdził się naprawdę dobrze. Konsystencja jest taka jak powinna- idealnie gęsta, nie spływa z dłoni. Bardzo dobrze się pieni, co ja osobiście lubię przy demakijażu. Zapach świeży, ale nie nachalny. Po zmyciu żelu odczuwam na twarzy lekki chłód, który jest pożądany na letnie miesiące. Cera jest dokładnie oczyszczona, ale niezbyt wysuszona. Jednak jak dla mnie nie nadaje się do używania rano i wieczorem, wtedy mógłby wysuszać. Jeśli ktoś ma mieszaną, tłustą cerę i potrzebuje dokładnego zmycia makijażu, jak najbardziej polecam, bo produkt jest wydajny, i wart swojej ceny.

Ilość zużytych opakowań: Jedno 30ml