Stara Mydlarnia, ECO Receptura Vitamin C, Aktywne skoncentrowane serum do twarzy z witaminą C

Aktywne, skoncentrowane serum do twarzy z zawartością 15 % witaminy c. To pielęgnacja stworzona z myślą o cerze z problemami naczynkowymi, skłonnej do zaczerwieniania lub przebarwień. Serum o elowej konsystencji dobrze się wchłania, nie pozostawiając uczucia tłustości. Receptura zawierająca ekstrakty z jagód goji, cytryny oraz zielonej herbaty, odżywia zmęczona skórę. Regularne stosowane serum rozjaśnia przebarwienia oraz poprawia kondycje skóry. Ponadto aplikacja serum zapewnia wzrost nawilżenia oraz poprawę elastyczności i sprężystości skóry.

bez parabenów, bez silikonów, bez alkoholu
z pompką
lekkie
żel
koncentraty i esencje
na przebarwienia, wybielające / rozjaśniające, rozświetlające
z przebarwieniami / defektami

księżniczka (wit. C) wreszcie działa

Bardzo przepraszam, ale widzę, że ta recenzja dotyczy nowszej wersji (aktualnie w sprzedaży) serum z wit. C od Starej Mydlarni. Czasami trudno się połapać co jest aktualne, a co wycofane.

Moja skóra jest dojrzała, mieszana. Nie do uwierzenia (dla mnie samej), ale nie przykładałam znaczenia do wit. C w kosmetykach. To się zmieniło kilka miesięcy temu, kiedy wreszcie poczytałam literaturę i zrozumiałam nie tylko, że wit. C jest konieczna dla dobrego wyglądu skóry, ale i zrozumiałam jakich kosmetyków trzeba szukać, by wit. C działała.

By wit. C działała (a warto tę witaminową księżniczkę zmusić do pracy) potrzebne jest spełnienie przez kosmetyk kilku warunków.

SKŁAD
W składzie tego serum jest to co trzeba: wit, C w stężeniu 15%, kwas ferulowy i wit. E. To są składniki idealne. W zasadzie niczego więcej nie trzeba. Tu mamy dodatkowe substancje. Nie mam dość wiedzy, by rozumieć po co są i jak współdziałają z. wit. C.

Dodatkowo, by wit. C dobrze działała pH kosmetyku powinno być niskie. Producent nie podaje pH. Napisałam do firmy i otrzymałam informację, że pH jest na poziomie 2,5 - 3,5. To jest idealne pH do najbardziej efektywnego działania wit. C.

OPAKOWANIE i STOSOWANIE
Opakowanie -kartonik i butelka z białego, nieprzejrzystego szkła. Idealnie. Zarówno na kartoniku jak i butelce. wystarczająca ilość czytelnych informacji (choć przydałaby się informacja na temat pH - to by zachęciło to kupna).

Serum jest bezbarwne, bez zapachu, olejowe. Ale wchłania się błyskawicznie, bez pozostawiania uczucia lepkości. Ja od razu aplikuję serum z ceramidami, krem nawilżający i SPF.

Nie podrażnia.

DZIAŁANIE
Skóra twarzy wygląda bardzo ładnie. Jest rozjaśniona, co w wieku dojrzałym jest jak najbardziej pożądane. Warto poczytać o wpływie wit. C na skórę. Jest mnóstwo informacji, więc ich nie powtarzam.

Czy. coś dramatycznie zmienia długoterminowo? Nie potrafię tego ocenić. Używam wielu kosmetyków.

To serum podoba mi się pod względem składu (ma to, co mają wielokrotnie droższe kosmetyki), ceny i komfortu stosowania.

Trzymam w lodówce, choć producent. nic na ten temat nie pisze, ale mam nadzieję, że to przedłuży życie wit. C.

W podsumowaniu - moje absolutnie nr. 1 serum z wit. C. Po miesiącu stosowania dostaje 5 gwiazdek.

Serum, które działa!

Serum jest świetne. Po dłuższym stosowaniu widać efekty- koloryt jest bardziej wyrównany i mniej przebarwień. Sprawdza się przy cerze naczynkowej.
Zapach jest neutralny. Konsystencja wodnista, ale zupełnie to nie przeszkadza, takie jest serum. Wysokie stężenie witaminy C - jak najbardziej na plus.
Bardzo polecam!

Na mnie nie podziałało

Słyszałam wiele dobrych opinii o produktach ze starej mydlarni. Nie mogłam sobie poradzić z przebarwieniami na twarzy więc zdecydowałam się na serum z witaminą C. Przeszlam przez wszystkie możliwe stężenia, zajęło to długie miesiące a efektów nie było żadnych. Dosłownie żadnych. Skóra była nawilżona i dość mozno się lepiła-to jedyne rzeczy które zauważyłam.

Nie dla cer problematycznych, tak dla przebarwionych

Bardzo mocny koncentrat wit.C. Nie nadaje się na moją twarz- nawet w niewielkiej ilości podrażnia mi skórę i powoduje wysyp. Nic dziwnego- mam wrażliwą skórę i z mocnymi składami tak jest zawsze, ale i tak próbuję ;)

Mam za to bardzo dobre doświadczenia z redukcją przebarwień na szyi, tu mnie nie podrażnia i stosowany pod krem wybielający świetnie działa.

Polecam niewrażliwym skórom, bardzo dobry kosmetyk o świetnym składzie.

Dobry kosmetyk

Serum stosowałam z myślą o zwężeniu rozszerzonych naczynek krwionośnych, nawilżeniu i wygładzeniu skóry twarzy. W tym zakresie preparat spełnia oczekiwania. W pewnym stopniu redukuje zaczerwienienia naczynkowe, pozostawia skórę miękką i gładką, daje uczucie nawilżenia. Nie powoduje podrażnień, swędzenia, uczucia ściągniecia. Dobrze się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu.

POlecam nie tylko na przebarwienia

kupiłam serum bo po prostu mi się spodobało, i cena była bardzo dobra, dodatkowo w prezencie dostałam próbkę kremu z tej samej serii. Generalnie używam dopiero kilka dni ale skóra jest bardzo ładna, super nawilżona, nic nie ściąga i nie swędzi, po nocy jest wypoczęta i świetlista. Polecam serdecznie serum bardzo wydajne.

Super działanie w niskiej cenie

Zainteresowana wieloma wzmiankami o zbawiennym działaniu witaminy C,zaczęłam szukać czegoś co będzie w przystępne cenie.Nie wiedziałam czy moja cera polubi tę witaminkę dlatego nie chciałam wydawać milionów.
Kupiłam więc to serum na próbę, pełna nadziei że przebarwienia po nieprzyjaciołach choć trochę się rozjaśnią. Muszę przyznać że tak właśnie się stało. Stosując go pierwszy raz wydawał się klejący,jednak przywykłam do tego uczucia. Na serum nakładałam krem z tej samej serii i czułam komfort,skóra była dostatecznie nawilżona i zaopiekowana. ( mała uwaga myjcie ręce po aplikacji serum, ja zdziwiłam się jakim cudem drugiego dnia mam lekko żółtawe dłonie). Zużyłam dwie buteleczki,szczerze polecam dla osób które zaczynają przygodę z Witaminą C,a nie chcą przepłacać.
POLECAM !

Najlepszy!

Mam 35 lat i nagle z dnia na dzien pojawiła się duża ilośc drobnych wyprysków na czole oraz podskórne bolące zapalenia tradzikowe w kilku miejscach na twarzy. Nie pamiętam kiedy ostatni raz miałam tego typu problem ze skórą! Intuicyjnie sięgnęłam po serum oraz krem z wic C z tej samej serii (zwykły krem, nie serum-lrem). Używam rano i wieczorem i juz po dwóch dniach różnica była niewiarygodnie zauwazalna. Serum pięknie złuszcza skórę i wyraznie ja napina, w miejscach, gdzie skóra była uszkodzona lekko szczypie przy aplikacji ale no nawet przyjemne biorąc pod uwagę, ze czujemy, ze działa - pewnie to równiez zasługa alkoholu, który znajduje się w skladzie. Krem, nakładany naprawde w niewielkiej ilości, doskonale nawilża skóre. Do tej pory używałam odzdzialnie kremu matującego na partię czoła oraz kremów nawilzających na resztę twarzy. Teraz spokojnie moge uzywac tylko tego zestawu. Skóra nie świeci sie, jest jaśniejsza, niedoskonałości zniknęły po tygodniu stosowania, tzn skorki nadal się goja i złuszczają z dnia na dzień. Nic więcej nie trzeba robić!!! Co więcej, mimo nieco lepkiej konsystencji spokojnie używam serum pod makijaż. Jestem zachwycona, nie spodziewałam się aż tak dobrego efektu :) W dodatku moja skóra jest wyraznie wygładzona i napieta. Od dawna nie wiedziałam jej w takim stanie.
Mam ochotę zakupić kolejne produkty z tej serii a po skończonej miesięcznej kuracji uzyć ze stawu na dekolt i szyje. Póki nie wystwiam się na słońce :)

Eko receptura w wydaniu Starej Mydlarni zaskakuje... Ogólnie marka jak dotychczas wzbudza bardzo pozytywne wrażenia...

Obecnie decydując się na jakiś kosmetyk dość szczegółowo zagłębiam się w opinie wcześniejszych jego użytkowniczek. Bardzo sobie cenię opinie i spostrzeżenia wcześniejszych użytkowniczek...
Tak też było w przypadku zakupu skoncentrowanego serum aktywnego z witaminą c -Starej Mydlarni...

Kolejnym aspekltem na który coraz częściej zwracam uwagę jest marka- cenię sobie nasze własne, rodzime kosmetyki. Stara Mydlarnia polska marka specjalizująca się w produkcji naturalnych kosmetyków. Obecnie moja gama tego producenta rozwija się w ekspresowym tempie...
Jeden kosmetyk wzbudza tak pozytywne doświadczenia, że z chęcią sięgam po kolejne nieznane jak dla mnie produkty...
Tak właśnie było w przypadku serum...

Poza tym zawsze po szalonym lecie w okresie jesiennym do mojej pielęgnacji włączam produkty z witamina c.

Serum po zakupie zamknięte jest w kartonowe pudełeczko. Sam kosmetyk zamknięty jest w 30 ml szklaną buteleczkę z jasnego szkła- co akurat uważam za minus... Witamina c szybko się utlenia dlatego producent powinien zabezpieczyć kosmetyk ciemnym szkłem. No ale cóż... Taka mała aluzja.
Samo opakowanie od początku nie zawodzi. Pipetka solidna, bez problemu dozuje odpowiednią ilość kosmetyku. Dodatkowo forma podania jak najbardziej na plus przez wzgląd właśnie na pipetkę- bardzo higieniczne rozwiązanie...

Efekt
Obecnie serum stosuję od dokładnie 4 tygodni każdego dnia na noc. Tak też zaleca producent. Jest to produkt o oleistej formule, która potrzebuje trochę czasu aby się wchłonąć. Zaraz po nałożeniu przez krótki czas odczuwam lekkie mrowienie co świadczy, iż witamina c jest aktywna i działa.

Obecnie zaobserwowałam rozjaśnienie kolorytu twarzy i wyrównanie. Co w głównej mierze przypisuje temu kosmetykowi. Zapach jest dodatkowym atutem- przyjemnie mocno cytrynowy. Tak jak lubię - cytrusy pod każdą postacią tak zapach jak dla mnie zdecydowanie na plus.

Jeśli chodzi o wydajność, przy regularnym stosowaniu- dodam nie szczędzę sobie kosmetyku jestem na poziomie zużycia jednej trzeciej opakowania więc za wydajność kolejny duży plus. Bilansuję, ze serum wystarczy mi bez obaw na kolejne dwa miesiące użytkowania.
Podsumowując kosmetyk bardzo dobry- przy systematycznym stosowaniu każda z nas odnotuje korzyści na własnej skórze...

Serum warte wypróbowania

Witamina C jest składnikiem, który już od kilku lat stosuję w sezonie jesień/zima a to dlatego, że witamina C świetnie działa na moją skórę. Po lecie bywa szara, z drobnymi przebarwieniami i brakuje jej witalności a chciałabym dawać jej tylko to co dobre :)

To już drugi rodzaj serum z witaminą C ze Starej Mydlarni, którego używałam i pierwsze było bardzo dobre. Duży plus miało taki, że było zamknięte w buteleczce z ciemnego szkła i witamina C miała lepszą ochronę niż to serum (to jest w białym szkle). Buteleczka zawiera precyzyjną pipetkę, na którą mogę spokojnie nabrać zamierzoną ilość produktu. Serum ma specyficzny, w moim odczuciu przyjemny zapach. Lekko chemiczny, ale ja w takich koncentratach widzę samo dobro :) konsystencja jest typowo wodnista, tylko zabarwiona na żółto.

Serum wchłania się momentalnie, właściwie zaraz po wklepaniu można przejść do kolejnego kroku pielęgnacji, czyli w moim przypadku aplikacji kremu. Nie zauważyłam zaczerwienienia, uczulenia, podrażnień.

Jakie plusy jeszcze widzę w tym kosmetyku? Nawilża, wygładza, rozświetla naskórek i redukuje drobne przebarwienia powstałe w wyniku ekspozycji słonecznej. Większych zmian potrądzikowych nie posiadam, ale kilka pojedynczych blizn po niedoskonałościach mam i walczę z ich rozjaśnieniem i ten produkt jest moim wiernym partnerem :) Większych zmarszczek nie posiadam, więc ich redukcji nie ocenię, ale wierzę, że działa na skórę typowo anti-aging.

Witamina C jest w stężeniu 15%, więc jest to dość spora ilość i nie wiem jak reagowały cery innych użytkowniczek, ale ja sezon z witaminą C rozpoczęłam od innego serum z mniejszą zawartością tego składnika i być może dzięki temu moja skóra przyjęła 15-procentowe stężenie bez żadnego problemu. Jest po prostu przyzwyczajona do witaminy C. Ogólnie, niezależnie jaki kwas czy koncentrat stosujemy na twarz - zawsze jestem za tym, aby zaczynać od mniejszych, bezpiecznych stężeń.

Oprócz tego, że cera stała się bardziej promienna to zauważyłam wzrost napięcia naskórka. Po lecie bywa szara i wiotka, to serum po prostu budzi moją skórę na nowo :) nie wchodzi w niepożądane reakcje z innymi kosmetykami, podkłady czy korektory się na nim nie ważą - tu nie mam mu nic do zarzucenia.

Jak pewnie wiele z Was wie, witamina C jest świetnym składnikiem uszczelniającym naczynia i drobne zaczerwienienia, które mam przy płatkach nosa jakby osłabły i stały się mniej widoczne. Nie przebijają nawet przez lekkie podkłady, więc jak tylko nie mam większych niedoskonałości na twarzy to wybieram podkłady lekkie, tylko wyrównujące koloryt skóry.

Kosmetyk można stosować także pod oczy. Jako, że mam cienie pod oczami to preparaty rozjaśniające są u mnie bardzo mile widziane. Serum pomaga lekko rozjaśnić tę cienką skórę, ale jestem też świadoma tego, że natura zrobi swoje i prędzej czy później cienie znowu się pojawią. Nie marnuję jednak okazji na choćby chwilowe ich rozjaśnienie:)

Serum jest bardzo wydajne, na początku stosowałam je raz dziennie na noc a kiedy słońca już nie widać za oknem zaczęłam używać go 2x dziennie, mniej więcej od połowy opakowania i 1 buteleczka wystarczyła mi na jakieś 3 miesiące (3 krople na twarz i 1 na szyję i dekolt). Dla mnie to naprawdę niezły wynik tym bardziej, że produkt nie kosztował więcej niż 35-36zł. Oczywiście, nawet jak nie widzę słońca na oczy to nie zapominam o filtrach chroniących o faktorze SPF20-30.

Podsumowując: serum spokojnie mogę polecić osobom z każdym typem cery, która potrzebuje nawilżenia, wzmocnienia i redukcji drobnych przebarwień. Jest dedykowane cerom, które potrzebują zastrzyku witalności i napięcia naskórka. Jest równie dobre jak jego kolega w ciemnej butelce, z pewnością do niego wrócę :)

Bardzo fajny!

Serum to kupiłam ponieważ "weszło" mi w oczy w starej mydlarni. Nie spodziewałam się szału a szał trochę się stał. Przede wszystkim miałam teraz trudny czas na uczelni. Zarywane noce, kiepski tryb życia. Wszystko to zazwyczaj odbijało się na cerze. Nie tym razem i to na pewno zasługa tego serum. Nie wyglądałam jak zombie po zarwanych nocach, nie potrzebowałam maseczek bankietowych. Skóra wyglądała jak trzeba. Mam także wrażenie że to serum jakoś mnie optycznie odmłodziło. Generalnie w trakcie używania zbierałam komplementy że dobrze wyglądam, że jakoś tak świeżo. Wierzę także w jego działanie przeciwzmarszkowe ze skutkiem na przyszłość. Nie wiem dlaczego producent umieścił ten kosmetyk w jasnej butelce- to przyspiesza utlenianie wit. C. Ja po prostu nie wyjmowalam jej na codzień z kartonika ale to duży błąd. Po jego aplikacji można też poczuć na rękach dziwny zapach utlenionej witaminy c. Nie wiem do czego go porównać ale nie jest on przyjemny. Produkt jest wydajny. Kosztuje ok 40 zł i mi starczył (a używam dużo, na twarz i szyję, czasem dwa razy dziennie) na dwa miesiące. Na pewno do niego wrócę choć teraz robię przerwę (stara mydlarnia w moim mieście się remontuje). Daję zasłużoną piątkę.

fajny kosmetyk

Zalety:
+ mała, szklana butelka z pipetą, którą rewelacyjnie odmierza się krople
+ bardzo lekka, płynna konsystencja, która bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy
+ skóra jest wygładzona i rozjaśniona
+ drobne niedoskonałości, czerwone plamki poznikały
+ skóra jest promienna

Wady:
- butelka jest z białego szkła, więc trzeba uważać, żeby słońce nie zmieniło nam kosmetyku