Lavera, Anti-Fett Shampoo mit Zitrone & Minze (Szampon do włosów przetłuszczający się z cytryną i miętą)

Lavera szampon z cytryną i miętą reguluje wydzielanie sebum. Czynniki nawilżające na bazie cukru i protein pszenicznych i łagodzący wyciąg z kwiatów arniki pozostawiają włosy w idealnym stanie. Roślinne środki myjące (tensydy na bazie cukru i kokosa) oczyszczają włosy z nadmiaru sebum i nawilżają je. Wyciąg z kwiatu arniki i bio-winogron zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i skutecznie je odżywia. Nie zawiera silkonów.

Na razie najlepszy, choć z sulfatami

Ten szampon przypadł mi do gustu. Pomimo zawartości sodium coco sulfate dość łagodnie obchodzi się z moją głową. Po sls strasznie swędzi mnie głowa, na cocamidopropyl betaine mam uczulenie, więc wybór szamponów do moich przetłuszczających się włosów jest dość ograniczony.
Niestety bio szampon z Amonium Lauryl Sulfate też zaczął mnie podrażniać, a obawy o dobre oczyszczenie włosów glukozydami cukrowymi skłoniły mnie do zakupu Lavery jako opcji z łagodniejszym od innych sulfatów coco sulfatem.

Szampon dobrze oczyszcza i odświeża skórę, zawiera wyciągi roślinne i nawilżającą betainę. Włosy po umyciu są bardzo puszyste, lekko odstają od głowy (nie powoduje przyklepu). Pilnuję, żeby dokładnie go spłukać i przyznam, że podrażnień póki co brak.
Dużym plusem jest lekkie wydłużenie świeżości włosów. 2 dni wytrzymają, no może nie ma szału, ale można wyjść do ludzi. Natomiast standardowo drugiego dnia musiałam się ratować suchym szamponem, który używany często dodatkowo podrażnia skórę i wysusza włosy, przez obecność alkoholu.
Lavera zostanie ze mną na dłużej. Mam zamiar wypróbować szampon bez sulfatów i cb, ale na zmianę z Laverą.

Póki co mój najlepszy szampon!