Schwarzkopf Palette, Perfect Care Color, Farba do włosów bez amoniaku

Schwarzkopf Palette, Perfect Care Color, Farba do włosów bez amoniaku

Delikatnie pielęgnujący krem koloryzujący bez amoniaku z Eliksirem Jedwabiu wraz z pielęgnacyjną odzywką sprawi, że włosy będą miękkie i jedwabiste. Technologia Multi-layer zawarta w formule pozwala odkrywać świeżą warstwę koloru przy każdym myciu włosów zapewniając niesamowitą intensywność koloru.

Nigdy więcej !

Ta farba to jeden wielki bubel! Jest to coś okropnego. Włosy są po niej popalone. Użyłam jej kilka razy bo nowa formuła bo to bo tamto. Kłamstwo nic w niej sie nie zmieniło tylko opakowanie. Skóra głowy jest bardzo podrażniona a miejscami popalona. Farba do włosów nie ma pachnieć ale też nie powinna tak strasznie śmierdzieć. Oczy łzawią wytrzymać sie nie da. Powinni to wycofać.

Używa produktu od: próbka

Schwarzkopf

FARBA MASAKRA! pali wlosy strasznie. po jednym uzyciu pol roku nie moglam doprowadzic ich do porzadku.. strasznie smierdzi i szczypie. później schodzila mi skora z glowy

nie polecam

Od pewnego czasu używam farb profesjonalnych kupionych w internecie ale zapasy się skończyły a będąc w drogerii natrafiłam na farbę Palette w odcieniu szlachetnego fioletu. Obecnie mało jest drogeryjnych farb w kolorze głębokiego fioletu - stwierdziłam że czemu nie - awaryjnie wypróbuję farbę Perfect Color. Do tego producent obiecuje, że ta pozbawiona amoniaku farba pięknie kryje i odżywia włosy. Wiem, że farby Palette cieszą się złą sławą sama używałam kiedyś farb tej firmy z różnym skutkiem, ale pomyślałam nie wiem czemu, że ta będzie inna.
Farba jest dość płynna - dobrze się nakłada i na tym plusy się kończą.
Potwornie śmierdzi ale nie na samym początku po ok. 30 minutach gdy przychodzi czas na mycie smrodek jest straszny śmierdzi nawet ręcznik, którym wycierałam włosy. Do tego same włosy są szorstkie, nieprzyjemne w dotyku, źle się układają a skóra głowy swędzi. Nie pomaga nawet dołączona odżywka (wg mnie nic z włosami nie robi) Po farbowaniu innymi farbami nawet tymi najtańszymi włosy są śliskie wygładzone a nawet za miękkie a tu efekt jest nieprzyjemny.
Do tego kolor jest nijaki. Ani fiolet ani szlachetny raczej ciemno brązowe bordo do tego jakiś taki przymatowiony i bez wyrazu. Innych odcieni nie miałam okazji używać ale tego z pewnością nie polecam. Samej farby również ze względu na to co robi z włosami.

Nie tego się spodziewałąm

W tym tygodniu farbowałam włosy tym produktem i jestem niezwykle rozczarowana efektem koloryzacji. Użyłam Palette Perfect Care Color o numerze 390, opisanym jako "jasna miedź". Ten produkt nie jest absolutnie jasną miedzią, to nawet nie jest miedź. To jest wściekły pomarańcz wpadający w czerwień. Kolor jaki prezentuje opakowanie zupełnie nie odpowiada temu co wychodzi po jego użyciu. Włosy, na które w ciągu ostatnich miesięcy poświęciłam kilkaset złotych, aby wyjść z czerni do jasnej rudości, zostały przez ten produkt cofnięte do etapu pierwszego rozjaśnienia - kiedy były ciemne i nierównomiernie pokryte kolorem. TO JEDNA WIELKA TRAGEDIA. Farba została użyta zgodnie z instrukcją a spowodowała katastrofe, przez którą czeka mnie kilka kolejnych wizyt w celu zmiany koloru i kilka kolejnych, przysłowiowych stówek wydanych u fryzjera. NIGDY nie zdarzyło mi się tak urządzić przy jakiejkolwiek innej farbie. Nawet Joanna, która kosztuje 6-7 złotych jest lepszym produktem niż ta farba. Używałam też Syossa, Garniera, Loreala i nie zdarzyło mi się, żebym miała na głowie to czego nie chce. Bardzo dziękuję za zrujnowanie mojej fryzury

Nie ma szału... :)

Farbowałam odcieniem 658 - Kremowa mokka. Z natury mam brązowe włosy, ale przyciemniam je do ciemnej czekolady. Wybrałam ten kolor, bo nie chciałam uzyskać całkiem czarnych włosów. Niestety ta farba nie pokryła mi odrostów - czyli odcienie są zgodne z numeracją i obrazkiem na pudełku. Zdecydowałam się na nią ze względu na promocyjną cenę 8,99 zł. Natomiast nigdy nie zdecydowałabym się na nią w cenie regularnej, ponieważ Palette słynie z niszczenia włosów. Ta wersja Palette faktycznie jest delikatna.

Zalety:
- nie niszczy włosów,
- przyjemnie pachnie,
- jest wydajna, 1 opakowanie wystarczy dla włosów do ramion.

Wady:
- zbyt wysoka cena regularna,
- słabo kryje,
- podczas aplikacji, występuje delikatne uczucie pieczenia.

Podsumowując - Za taką cenę nie warto jej kupować. Ja dalej będę szukać swojego ideału :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Od kilku miesięcy jestem blondynką. Z racji zniszczonych rozjaśnianiem włosów chciałam użyć czegoś delikatnego,co da sobie radę z odrostami jednocześnie nie niszcząc reszty. Bałam się trochę, że farba bez amoniaku nie rozjaśni wystarczająco moich naturalnych włosów,jednak pod tym względem jest nawet przyzwoicie. Zapach całkiem przyjemny,konsystencja dość gęsta,nie spływa z włosów. Na tym kończą się plusy. Farba bardzo zniszczyła i wysuszyla moje włosy. Bardzo szczypała mnie skóra głowy,do tego stopnia że ledwo wytrzymałam wyznaczony czas,a po zmyciu farby skóra była podrażniona. Używałam już wielu farb i nawet te najtańsze nie zostawiły takiego spustoszenia na mojej głowie. Podsumowując,jeśli szukasz czegoś delikatnego to absolutnie odradzam tę farbę.

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc

Nigdy więcej Palette

Witam! Przeczytałam wiele opinii na temat farby bez amoniaku Palette Care Color i niestety niemiło się zawiodłam na farbie tego producenta. Wcześniej farbowałam włosy farbą polskiego producenta ( i tańszą niż Palette ) i byłam bardziej zadowolona niż obecnie. Postanowiłam wypróbować "lepszą", jak mi się wydawało farbę, zważywszy na producenta. Sama zawartość opakowania już na początek nie zadowala, albowiem producent nawet nie dołączył szamponu, a sam sposób koloryzacji tą farbą ( zbyt rzadka ) powinien mieć postać łatwego w użyciu aplikatora. Włosy już w trakcie zmywania farby są w dotyku strasznie szorstkie, ciężkie, z trudem wypłukuje się farbę. Po nałożeniu odżywki i spłukaniu jej, włosy nadal są szorstkie, a po wysuszeniu strasznie przesuszone. Więc raczej w składzie tej farby nie ma żadnej substancji, która w jakiś sposób chroniła by włosy przed negatywnym oddziaływaniem farby. Używałam farb z amoniakiem i bez amoniaku, i po ich nałożeniu skóra głowy mnie nie piekła, natomiast w przypadku farby Palette Care Color, po jej nałożeniu pod koniec czasu pozostawienia farby na włosach skóra głowy zaczęła mnie lekko piec i pojawiły się małe krostki. Dlatego nigdy więcej farbowania włosów tą farbą. Jestem rozczarowana...

Używam tego produktu od: tydzień

Niszczyciel!! Odcień 500!

Zachecona pięknym kolorem u pani z pudełka i brakiem amoniaku postanowiłam wypróbować i bardzo tego żałuję! Miał być jasny brąz, pomijając że wpada w czerń to kolor wyszedł okropny brudny i nijaki brąz. Dodatkowo włosy są suche, sztywne. Nigdy więcej, jednak krążące złe opinie na temat farb palette są prawdziwe, gdyż próbowałam wiele farb,raz wychodziło lepiej a raz gorzej ale żadna farba nie wysuszylo mi tak włosów !! Brak amoniaku?? Nie wiem czym naładowania jest ta farba!! Ostrzegam was dziewczyny!!

Używam tego produktu od: 1miesiac

pierwsza koloryzacja udana!

Przyznam,że była to moja pierwsza farba,z którą zaczęłam swoją przygodę z farbowaniem. Palette są znane z tego,że niestety ale bardzo niszczą włosy i naszpikowane są chemią. Moja mama odradzała mi kupować z tej gamy farbę i pomalować sobie delikatnymi naturals z Garniera. Uparałam się,ze względu na piękny odcień włosa u modelki na górze,więc postawiłam zaryzykować. Nie pożałowałam,udało mi się uzyskać piękny głęboki odcień ciemnego brązu z rudawmi przebłyskami(855). Taki jaki,chciałam mieć ! Generalnie jestem zadowolona,włosy miałam w porządnej kondycji,gładkie,lśniące oraz podatne na układanie. Po paru tygodniach farba zaczęła mi się spłukiwać i zauważyłam niewielkie zniszczenia na końcówkach.Cóż ...każda z nas farbując włosy wie,że jest to nieobojętne dla struktury włosa i po czasie potrzebuje porządnej regeneracji...stosuje maski oraz jedwab,które wygładzają mi ubytki po farbowaniu i mogę cieszyć się ładnymi włosami.
Podsumowując,polecam ten produkt ale warto zaopatrzyć się w wspomagacze,które pozwolą zabezpieczyć włosy ;)

Używam tego produktu od: marzec
Ilość zużytych opakowań: dwa

cudo

Mój kolor: 219 Lodowy blond
Farbowałam tylko końcówki na dwa razy i zużyłam całą farbę.
Plusy:
+cena
+dostępność
+konsystencja, nie ma problemu z wyciśnięciem farby z tubki
+zapach, nie drażni, całkiem miły
+ nie podrażnia
+ nie poniszczył włosów, nie poczułam różnicy w ich kondycji, aczkolwiek używałam własnej odżywki
+wyszedł mi fajny kolor, naturalny :)
Wad nie widzę :)

Używam tego produktu od: jedno użycie

Świetna farba do włosów - nie niszczy i daje naturalny kolor

Chyba się przeproszę z Schwarzkopfem po tej farbie. Bo jest na prawdę dobra :ehem:

Oceniam odcień 770 (czekoladowa czerwień)

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety wykonana makabrycznie – za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią. Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem. Dodatkowo obecnie są ścięte na krótko - ze względu na problemy z skórą głowy i problemami z ich układaniem - nie są to podatne.

Ze względu na stan moich włosów dawno już ich nie farbowałam. Poza tym lubię ich naturalny kolor, więc jakoś nie chciałam farbować. No, ale że tylko krowa nie zmienia zdania to kupiłam sobie tą farbę. ;)

Farbowałam z zeszłą sobotę 2 maja więc mamy tydzień od farbowania.

Konsystencja:
Kremowa. Nie ścieka z włosów, przez co nie plami wszystkiego na obkoło. Mieszanie farby jest bez problemowe - oba składniki się b. wygodnie mieszają.

Brak zapachu typowego dla amoniaku. Najgorsza w kwestii zapachowej wśród farb z amoniakiem była u mnie Excellence Creme z L\\\'oreala - lepsza była pod tym względem Recital Preference też z L\\\'oreala (stara wersja). Równie dobra co Recital była polska Joanna Multi Cream Color. Tu zapach jest łagodny, bo sama farba nie zawiera amoniaku. Gdy ktoś nie lubi tego specyficznego zapachu to polecam tą farbę.

Efekt:
Naturalny (w załączniku jest fragment moich włosów przed farbowaniem i po farbowaniu. Jest to czekolada z delikatnymi pasemkami. Nie wygląda to sztucznie. Efekt zniszczenia - znikomy mimo moich b. mocno zniszczonych i nadwyrężonych włosów. Farba dobrze się trzyma i ładnie pokryła włosy (przy osobach z siwymi jednak polecam farby na amoniaku) - nie mam praktycznie siwych włosów, więc moje naturalne są ładnie pokryte farbą. Ładnie też sprała się z skóry głowy. Zwracam na to uwagę, bo czerwienie są trudne w koloryzacji - z L\\\'oreala miałam I9 (oczywiście wycofany :rolleyes: ) z Joanny porzeczkową czerwień.

Update 15.05 - farba b. ładnie się trzyma na włosach. To dobrze, bo biorąc pod uwagę, że jest bez amoniaku.

Cena:
Niska. Za L\\\'oreala płaciłam 32 zł, tymczasem Palette jest za 16 zł (na promocji za 13 zł.

Także polecam przetestować tą farbę. Ja sama będę ją kupować gdy będę chciała nadal farbować włosy a jeszcze siwych nie będę miała na głowie w większej ilości.

Podsumowanie:
Na plus:
+ konsystencja
+ niska cena
+ zapach
+ naturalny kolor
+ delikatne wypłukiwanie się koloru
+ minimalne zniszczenia włosów
+ brak podrażnień skóry głowy / wypadania
+ łatwe usuwanie zabrudzeń z skóry.

Na minus:
- brak :)

Używam tego produktu od: 1 farbowanie tydzień temu

bardzo dobra

Oceniam odcień 390

Jestem bardzo zadowolona z tej farby, ładnie pokryła odrost oraz resztę rozjaśnionych włosów. Co ciekawe, na części rozjaśnionej kolor nie wypłukiwał się szybciej niż na nierozjaśnionej części. Podczas aplikacji farby nic nie szczypało ani nie piekło, jedynie co czułam to delikatne uczucie chłodu. Na szczęście nic nie śmierdzi, nawet bym powiedziała że zapach jest przyjemny, a dołączona odżywka bardzo dobra. Na włosy za łopatki potrzebowałam 2 opakowania.

Używam tego produktu od: 2 miesiące temu