Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Organiczna pasta do zębów borówkowa (nowa wersja)

Organiczna pasta do zębów zapewnia skuteczną higieny jamy ustnej, wzmacnia szkliwo i zapobiega rozwojowi próchnicy. Delikatnie poleruje szkliwo zębów, przywracając mu naturalny blask i biel. Dzięki niezwykle małym drobinkom ściernym przyczynia się do sprawnego i dokładnego usuwania płytki nazębnej. Ekstrakty organiczne z syberyjskiej borówki brusznicy i mongolskiej herbaty zapewniają profilaktykę chorób jamy ustnej, są źródłem witamin i minerałów, mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, wzmaciają szkliwo, przywracają i utrzymują prawidłową mikroflorę jamy ustnej.

Nie zawiera: SLS, SLES, ftalanów, fluoru, parabenów, formaldehydu, metali ciężkich, glutenu, cukru, związków aluminium, chlorheksydyny, parafiny.

Lubię

Była to pierwsza pasta od Babci Agafii jaką zakupiłam i przetestowałam.
Sięgam po pasty z tej serii przede wszystkim ze względu na wspaniałe, czyste składy bez fluoru, słodzików i innych szkodliwych niepotrzebnych wypełniaczy.
Mamy tu za to bogactwo naturalnych wyciągów ziołowych oraz składników aktywnych, które utrzymują w zdrowiu całą jamę ustną.

Pasta borówkowa świetnie odświeża oddech, skutecznie oczyszcza zęby z osadu.
Na plus także wydajność i stosunek jakości do ceny.
To co ją wyróżnia spośród koleżanek z serii, to przyjemny, słodko-owocowy smak oraz kojące działanie na dziąsła. Łagodzi stany zapalne w jamie ustnej, a w okresie rekonwalescencji po zabiegach u dentysty jest niezastąpiona.
Lubię i chętnie wracam do niej :)

Lubię :)

Pasta jak pasta.. :) tyle, że o posmaku borówkowo - miętowym. Jak dla mnie nawet trochę za mocno miętowa ale można się przyzwyczaić z czasem. Dobrze oczyszczała i pozostawiała na długo świeży oddech. A to chyba najważniejsze. Działania wybielającego nie zauważyłam. Powiedziałabym, że bardziej nadaje połysk zębom. Ogólnie polecam, fajna pasta i może kiedyś do niej wrócę.

Dobra organiczna pasta

Bardzo fajna pasta o dobrym składzie. Dobrze czyści i ma przyjemny zapach. W smaku jest słodko-miętowa, a za tym nie przepadam (ale smak to oczywiście kwestia gustu - jednym będzie smakować innym nie, więc to nie wpływa na moją ogólną ocenę). Konsystencja jest lekko kremowa, ale nie jest rzadka. Nie pieni się jak zwykłe pasty, ale to dlatego, że jest organiczna. Nie podrażnia dziąseł i jest delikatna. Pozostawia uczucie świeżości w ustach. Muszę jednak przyznać, że z past do zębów Babci Agafii wolę tę cedrową.

Brdzo dobra pasta!

Już dawno temu przestałam używać past drogeryjnych z florem i SLS i na prawdę czuję różnicę, nie tylko ja, również moi bliscy, nawet moja mama dała sie namówić na naturalną pastę ziołową.
Borówkowa pasta Babci Agafii jest po prostu świetna, dobrze czyści zęby, są porządnie umyte, pasta prawie wcale się nie pieni, bo nie zawiera detergentu, nie wysusza śluzówki jamy ustnej, świetnie odświeża i wydaje mi się, ze odrobinę wybiela. Smak lekko owocowy ze świeżością mięty- to dość zaskakujące połączenie. Polecam tą pastę przetestować, a nikt się nie zawiedzie. Zakupiłam jeszcze pastę solną i mam w planach przetestowanie pasty cedrowej i propolisowej :)

nie od pierwszego użycia, ale lubię

Kiedy kupiłam tę pastę i używałam jej naprzemian z innymi, nie byłam zachwycona. Nawet miałam wrażenie, że gorzej myje i odświeża. Po kilku dniach zaczęłam używać tylko jej i moja sympatia wzrosła - myje bardzo dobrze, zapewnia świeży oddech na długo. Smak - mocna mięta z owocemjest do zniesienia, choć w czasie mycia strasznie piecze. Jest bardzo wydajna a w działaniu podobna do past typu elmex - daje niesamowite uczucie wypolerowania zębów. Nie wie czy spowalnia narastanie kamienia i osadu, ale chyba rzeczywiście trochę tak. W ciągu kilku miesięcy od czyszczenia kamień się nie pojawia, a mam z tym duży problem. Ze względu na smak, będę jednak następnym razem szukać pasty cedrowej.

ŚWIETNA

Kolejna cudowna pasta agafii. Doskonale oczyszcza, odświeża oddech na długo, zapobiega tworzeniu się kamienia, chroni zęby przed próchnicą niesamowicie skutecznie, co jest jej największym atutem. Dla mnie to bezcenny skarb.

Ilość zużytych opakowań: kilka

dobry skład, niedobry smak

Przede wszystkim: rewelacyjny, naturalny skład, lepszy nawet niż w moich ulubionych pastach Dabur. Po drugie: wybiela zęby lepiej niż te pasty drogeryjne, które kiedyś namiętnie kupowałam. Nie odpowiada mi natomiast smak – jest to dość silna mięta, bynajmniej nie borówka (miętę wprawdzie lubię, ale tylko łagodną). Poza tym pasta wysusza mi skórę wokół ust. Jeśli ktoś miętę lubi, wspomniane wady mogą być zaletami. Ostatni minus to cena, ale to akurat mogę zrozumieć – naturalne pasty są zawsze droższe od drogeryjnych.

Ogólnie preferuję Dabur, ale Agafia ma lepszy skład, więc może będę używać naprzemiennie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Najlepsza pasta na świecie!

PLUSY :
\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'

+ Po pierwszym użyciu znika osad

+ Zapach! Pachnie owocami leśnymi :)

+ Smak! Owoce leśne, mięta

+ Wydajność

+ Niewielka ilość wystarczy, by bardzo dobrze wyczyścić
zęby i jamę ustną

+ Zęby po umyciu są niczym porcelana

+ lekko wybiela zęby

+ Daje prawdziwą świeżość, a nie krótkotrwałą jaką dają
zwykłe pasty do zębów

+ Pomysłowe opakowanie

+ Skład! :
"Formuła produktu nie zawiera niebezpiecznych dla zdrowia chemicznych komponentów, takich jak :
SLS, SLES, parabenów, ftalanów, fluoru, formaldehydu,
metali ciężkich, glutenu, komponentów zawierających aluminium,olei mineralnych, składników pochodzenia zwierzęcego, chlorekheksidine,składników modyfikowanych genetycznie,składników z przerobu ropy naftowej."

MINUSY :
\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
Dla mnie minusów brak !
Jednak minusem dla niektórych może być fakt, że pasta się nie pieni. Pewnym osobom na początku, może być ciężko przestawić się ze zwykłych past na tę, mogą mieć złudne wrażenie, że zęby nie są \'umyte\' :)

EFEKTY PO ROKU STOSOWANIA :
\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
Zdecydowałam się na tę pastę, ponieważ jej celem jest wzmocnienie szkliwa. Moje szkliwo było w opłakanym stanie, głownie po zdjęciu aparatu ortodontycznego oraz po wybielaniu paskami. Po roku mycia zębów tą pastą i innymi od babuszki Agafii, moje szkliwo jest w stanie idealnym!! Znikła nadwrażliwość zębów, ubytki w szkliwie znikły na dobre :) Gdy po tym czasie umyłam zęby zwykłą pastą do zębów, po paru dniach czułam ból zębów oraz czułam, że zęby nie są dość dobrze doczyszczone, więc szybko zamówiłam pastę z babuszki i wszystko wróciło do normy :)

Używam tego produktu od: około 18 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: około 10