Nivea, Men, Power Styling Gel (Extremalny żel do włosów)

Nivea, Men, Power Styling Gel (Extremalny żel do włosów)

Ekstremalnie mocne utrwalenie przez cały dzień. Zachowuje elastyczność podczas aplikacji, aby potem utrwalić fryzurę. Dla zdrowych włosów i skóry głowy. Nie pozostawia osadów, łatwo go zmyć.
Sposób użycia: Dla uzyskania pożądanego efektu, nałóż żel na suche lub wilgotne włosy i wymodeluj.

w tubie
żel

B. mocny żel, który klei włosy

Uwielbiam testować na moich krótkich włosach żele do włosów. Tutaj niestety jest problem bo ten żel jest za mocny i klei włosy (a znam mocne żele do włosów które tego nie robią - Artiste niebieski, Taft przeźroczysty (nowy, seria Power).

Moje włosy:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po raz kolejny czerwień – obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety wykonana makabrycznie – za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią. Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem. Obecnie są krótkie - przez problemy ze stylingiem (są oporne), puch i problemy z skórą głowy.

Wygodna, miękka tubka. Zamknięcie na klapkę, więc korek nigdzie nie ucieknie.

Zapach / konsystencja:
Zapach jest typowy dla męskich kosmetyków nivea - przyznaję, b. podoba mi się ta woń :o Konsystencja jest żelowa, kolor przeźroczysty. Nie ucieka z dłoni i ładnie się wyciska przez otwór, który jest dopasowany do konsystencji.

Dzialanie:
Utrwalenie jest b. mocne. Ten żel lubi kleić włosy. Gdy ktoś ma ochotę na irokeza ten żel jego włosy postawi bez problemu. Ja sama takich fryzur nie preferuję - lubię żel na włosach, ale w ilości minimalnej. Taft przeźroczysty, mimo, że jest b. mocny tak nie klei włosów, także ten kosmetyk jest dziwny, bo można stworzyć żel idealny do podkreślania kosmków bez efektu "beton na włosach". Lubię b. mocne żele, ale ten jest za mocny - także zakup był planowany i nie był błędem - lubię mocne żele i dlatego testuję Nivea. Dlatego tekst producenta "nie zostawia osadu na włosach można między bajki włożyć - zostawia i klei włosy. Efekt elastyczności jest niemożliwy.

Cena / dostępność:
Cena jest w normie, dostępność - Rossmanny na męskim dziale.

Ponowny zakup?
Nie, gdy ktoś lubi efekt irokeza ten żel się przyda. Ja będę testować inne b. mocne żele, ale tego akurat nie kupię (być może kupię wersję Elastyczną tego męskiego żelu).

Podsumowanie:
+ Zapach

Na minus:
- klei włosy

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakicie pierwszej tuby