Venus, Hipoalergiczny żel do higieny intymnej

Venus, Hipoalergiczny żel do higieny intymnej

Żel di higieny intymnej chroni przed infekcjami dróg moczowych. Hipoalergiczna formuła żelu wzbogacona w prebiotyki, kwas mlekowy i betainę odświeża, nawilża i zmiejsza uczucie dyskonfortu. Delikatny żel sprawdzi się w codziennej pielęgnacji. Zadba o miejsca intymne narażone na infekcje dróg moczowych i wzmocni naturalną barierę ochronną okolic intymnych. Produkt dla kobiet ze sklonnością do podrażnień. 0% sls, sles, parabenów, mydła.

Świetnie dobrany do potrzeb kobiet

Dawno nie używałam tak dobrego żelu do higieny intymnej. Mam bardzo małą odporność na zapalenia miejsc intymnych i dróg moczowych. To produkt 2w1, czułam się zabezpieczona przed obiema dolegliwościami. I faktycznie podczas używania tego żelu nie miałam ani żadnego nieprzyjemnego pieczenia, ani problemu z zakażeniami dróg moczowych. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy ten żel, niemniej jednak jestem zadowolona.

+ Chroni przed zapaleniem dróg moczowych i intymnych
+ Nie pojawia się żadne pieczenie i swąd
+ Wydajny/niska cena (kiedyś w Rossmannie 7 zł)

- Mały minusik - raz był w krakowskim Rossmannie jako nowość, od tamtej pory już go ani w drogeriach ani w hipermarketach nie mogę znaleźć

Prawie jak woda.

Produkty do higieny intymnej tej marki nie są zbyt popularne, ale lubię testować nowe produkty, więc kupiłam.
I niestety - już wiem dlaczego te żele nie są popularne... Jakość i właściwości pozostawiają wiele do życzenia.

Żel jest transparentny, bardzo rzadki, wodnisty, przez co mało wydajny.

Ja używając tego produktu czuję jakbym myła się samą wodą. Nie pieni się praktycznie wcale, nie odświeża, nie chroni... Po prostu nie robi nic ani na plus ani na minus.
Pachnie nienajlepiej, ale na szczęście bardzo subtelnie.

Próbowałam się do niego przekonać wiele razy, bo ma naprawdę bardzo fajny skład - bez parabenów, bez SLS, jest ekstrakt z acai oraz z żurawiny.
Jednak nie widzę sensu w kosmetyku, który nie spełnia podstawowej funkcji - nie myje oraz nie odświeża tak jak należy.

2 gwiazdki daję właśnie za fajny skład oraz za to, że produkt jest bardzo neutralny - ani nie pomaga, ani nie szkodzi.

Nie kupię ponownie tego produktu ani nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Niemal idealny, świetnie chroni!

PLUSY:
- bardzo wydajny – mam go prawie dwa miesiące i zużyłam dopiero około połowę opakowania;
- bardzo przyjemny, delikatnie żurawinowy zapach;
- nieco się pieni, ale niezbyt intensywnie, dzieki czemu mycie jest przyjemne, a wypłukanie bezproblemowe;
- pozostawia uczucie dużej świeżości;
cena – 6 zł to naprawdę świetna cena, tego typu kosmetyki bywają znacznie droższe, a ze skutecznością bywa różnie;
- skuteczność – niestety, już wiem, że żel nie wyeliminował całkowicie mojej tendencji do infekcji – miałam nieprzyjemność zapaść na kolejną, niedawno. Ale (i dlatego skuteczność umieszczam w kategorii „PLUSY”) bardzo wyraźnie zmniejszył podatność na infekcje. Skąd to wiem? Po latach nawracających problemów, potrafię mniej więcej ocenić i przewidzieć w jakich sytuacjach zapalenie pęcherza może znowu mnie dopaść. I w ostatnich 2 miesiącach takich sytuacji było kilka… a infekcja pojawiła się tak naprawdę dopiero wtedy, gdy już i tak leżałam w łóżku, osłabiona przedwiosenną grypą… Więc, mimo, iż infekcja jednak mnie dopadła, to skuteczność żelu oceniam wysoko, bo tak naprawdę problemów powinno było być znacznie więcej, tak przynajmniej jest gdy używałam innych żeli…

Żel do higieny intymnej z serii Healing od Venus zostanie więc ze mną na stałe. A przynajmniej do czasu, gdy znajdę coś (prawdopodobnie taki specyfik jeszcze nie istnieje), co spowodowałoby, że moje problemy znikną na zawsze. Do tego czasu, pod prysznicem mam zamiar mieć żurawinowy żel od Venus, który jak żaden dotąd, mnie chroni i uroczo pachnie :) .

Używam tego produktu od: marzec 2015
Ilość zużytych opakowań: w połowie 1

produkt w porządku

Produkt kupiłam w Rossmanie za trochę ponad 7 złotych. Ma on 250ml. Jest w nieprzezroczystej butelce (moja wersja, ale widziałam w sklepie i wersję z butelką przezroczystą), ale lekkiej, więc potrząsając nią można stwierdzić czy mało produktu zostało. Produkt właśnie mi się kończy. Ma lejącą konsystencję, wydobywaną przez wygodną pompkę, która się nie zacina. Pachnie przyjemnie żurawinowo. W czasie użytkowania go nie miałam żadnych infekcji ani podrażnień. Produkt moim zdaniem mało wydajny. Cena przystępna. Nie stał się jednak moim ulubionym produktem tego typu. Możliwe jednak, że jeszcze kiedyś go kupię. Uważam, że warto wypróbować.

Używam tego produktu od: parę tygodni
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze