Guerlain, L`Heure Bleue EDT

Guerlain, L`Heure Bleue EDT

Nieco lżejsza odsłona słynnych perfum, które pierwszy raz ukazały się na rynku w 1912 roku. Interesujący jest fakt, że były to pierwsze perfumy, w których sklad weszły aldehydy. Niestety, na jakiś czas Guerlain zawiesił produkcję tej linii zapachowej, jednak w roku 2014 L\`Heur Bleue powróciło triumfalnie, zreformułowane ale wciąż piękne. Reformulacja ujęła nieco z początkowych, animalistycznych nut, ktore obecnie chyba są trudne do zaakceptowania przez współczesne kobiety. Jest to więc jeden z niewielu przypadkow, w ktorych reformulacja nie odebrała piękna pierwzoru a jedynie go dopracowała.

Kategoria zapachowa: orientalno-pudrowo-kwiatowo-aldehydowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, anyżek
nuta serca: goździk, kwiat pomarańczy, róża, tuberoza
nuta bazy: heliotrop, irys, wanilia, piżmo

Perfumy jak kropla wieczności zasygła w czasie. Jak piękna baśń...szkoda, ze nie moja.

Do nabycia flakonu skłoniła mnie....ciekawość i fascynacja historią zapachu. Zdecydowałam się na EDT i teraz myślę, że to był dobry pomysł, ponieważ nawet EDT ma swoją siłę rażenia, oj ma. Nie boję się trudnych zapachów, jednak w mojej ocenie EDP miałoby zbyt długi ogon, nawet jak na mój gust. Używanie ograniczyłam do trzech testowych psików. Zyskałam zainteresowanie i zaintrygowanie otoczenia (zwłaszcza kolegów) ale sama uważam, że jeszcze chyba nie dorosłam do L\\\\\\\'Heure Bleue.

Pierwsze wrażenie: puder i kwiaty. To nuta głowy. W tym stanie zapach trwa przez pierwszą, krótką fazę. I w tej fazie są nieco duszne. Potem zapach powolutku, jak na szlachetną markę przystało, zaczyna się rozwijac. W nucie serca kwiaty nieco gasną, ustępując miejsca piżmu, wanilii, bobowi tonka i jaśminowi. Zapach żyje, ponieważ nuty pięknie się przeplatają i dominują na zmianę. Najtrafniej ujął tę fazę jeden z kolegów (też maniak zapachów): "Mija, Ty się iskrzysz tym zapachem".

Z czym mi się kojarzą....chyba naprawdę z błękitną godziną, czyli już nie dzień ale jeszcze nie noc. To taka pora, gdzie naturalnie zwalniamy a przez otwarte okno dolatuje nas z ogrodu woń kwiatów nocy, które otwierają swe kielichy.

Lub z Belle Epoque. Ze zmysłową kobietą czekająca na schadzkę z kochankiem. Gdzieś obok, Tolouse-Lautrec popija absynt i szkicuje ją śmialymi pociagnięciami ołówka. Żadnych zasad, zmysły biorą górę nad rozsądkiem. Tej nocy wszystkie one legną w gruzach pokonane przez namiętność i szaleństwo oddania. Cały ten świat wart jest tej jednej, jedynej chwili szaleństwa i zapamiętania w upojeniu.

Zapach ma ogon. Stanowczo zwraca uwagę na osobę, która go nosi. Jest niesamowicie ogoniasty- wystarczy jeden psik z atomizera. I trwały- nawet w wersji EDT trwa do kilku godzin a na sukience panoszy się jeszcze następnego dnia. Gaśnie spokojnie i lagodnie.

Dlaczego to nie moja opowieść? Być może dlatego własnie, że to opowieść o zmysłowości a to jest coś, czym nie chciałabym się dzielić z postronnymi. Tylko z tym jednym, wyjątkowym i wybranym mężczyzną. Być może dlatego, że to zapach kobiety, bardzo pewnej siebie, która z własnej kobiecości potrafi uczynić potężny oręż i jedwabną nicią spętać wolę i zmysły każdego męzczyzny na jej drodze? Być może dlatego, że jeszcze nie dorosłam i nie dojrzałam do Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy? Sama nie wiem. Pomyślę o tym w Błękitnej Godzinie.

Używam tego produktu od: Trzy dni- testowe psiki
Ilość zużytych opakowań: flakon 93 ml