Dr Irena Eris, Lirene, Cera tłusta i mieszana, Żel matująco - oczyszczający do mycia twarzy

Żel do codziennego mycia twarzy i szyi cery tłustej i mieszanej. Żel głęboko oczyszcza pory i zwęża je zmniejszając przetłuszczanie się skóry. Zawiera wyciągi z tymianku i szałwii, których synergiczne działanie normalizuje wydzielanie łoju.

nic specjalnego

Żel jest na tyle rzadki, że przecieka przez palce, zanim zdąży się nałożyć go na buzię. Ciężko go otworzyć. Skóra po umyciu była ściągnięta. Może to zasługa występująceo w składzie SLS. Jedynym plusem jest przyjemny zapach. Postanowiłam zużyć go do ciała, bo do twarzy się nie nadaje.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Ulubiony

Używam tego żelu niezmiennie od kilku lat (z 6 na pewno). W między czasie dałam się skusić na inne i to był błąd. Mojej mieszanej cerze naprawdę służy. Bardzo dobrze oczyszcza (o niebo lepiej niż Skin Adapt Olay czy Ultranawilżający żel AA), świetnie sobie radzi z niewodoodpornym makijażem, przyspiesza gojenie wyprysków, nie przyczynia się do powstawania nowych i nie uczula. Po umyciu delikatnie ściąga (u mnie nie powoduje to dyskomfortu bo z reguły stosuję krem) i matuje na długo. Parę lat temu myłam nim też plecy, żeby pozbyć się wyskakujących krostek i pomógł!
Czasami ciężko jest otworzyć opakowanie, bo ma bardzo mocny zacisk i konsystencja żelu mogłaby być mniej lejąca.
Dla mnie stanowi podstawę pielęgnacji twarzy. Polecam go z czystym sumieniem.

Używam tego produktu od: >6 lat
Ilość zużytych opakowań: niezliczona :)

Poniżej przeciętnej

Zawiodłam się ta tym żelu niestety.
Używałam nowszej wersji w niebieskiej tubie i z SLS w składzie, jednak pod tą samą nazwą.
Czemu uważam, że żel jest poniżej przeciętnej? Zmycie makijażu przekracza jego możliwości, a ja lubie produkty wash&go, które załatwiają wszystko jednocześnie. Uczucie odświeżenia bardz względne. Walory pielęgnacyjne, jak dla mnie żadne. Nie zrobił nic dobrego dla mojej cery, a zaznaczam, że cere mam mieszaną, więc powinnam być targetem docelowym tego produktu.
Jestem zdecydowanie na nie.

pierwsza depilacja bikini

moze byc

zel do twarzy jakisch wiele.plusem jest to ze dobrze czysci twarz ale jego konsystencja jest zbyt wodnista -az scieka z palcow-musze sie spieszyc zeby nalozyc go na twrz w innym wypadku wiekszoc wyladuje w zlewie ,to ze sie nie pieni to mi akurat nie przeszkadza,ladnie pachnie, odrobine sciaga skore,nie zauwazylam zeby moja skora byla bardziej matowa po uzyciu,za taka cene mozna sprobowac,moze komus bardziej przypadnie do gustu.Używam tego produktu od:2 tyg.
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

przeciętny

Na początku byłam nim zafascynowana ale fascynacja przeminęła po pierwszym opakowaniu. Produkt nie jest zły. Niby prawidłowo dobrałam kosmetyk do swojej cery ale chyba bardziej nadaje się do cery normalnej. Nie wysusza, nie powoduje powstawania nowych niespodzianek, ma przyjemny zapach, dobrze się rozprowadza i spłukuje, odświeża. Niestety nie oczyszcza zbyt dobrze a to wg mnie poważny zarzut, bo to jego zasadniczy cel. Konsystencja mogłaby być gęstrza, rzeczywiście za każdym razem wylewa się go za dużo. Nie wiem czy do niego wrócę...może teraz, kiedy latem odstawiam kosmetyki kolorowe - w sumie lubię go ale to oczyszczanie...

Używam tego produktu od: od jakiegoś czasu na zmianę z innymi

żadna rewelacja

W moim odczuciu ten żel niczym szczególnym się nie wyróżnia, być może jest zbyt delikatny dla mojej tłustej, problemowej cery, raczej polecałabym go mieszanej i normalnej. Oczyszcza przeciętnie, zawsze przecieram po nim twarz tonikiem i na waciku zbiera się sporo "brudu". Po umyciu twarzy nie odczuwam specjalnego odświeżenia. Nie pomaga na wypryski. A czy matuje- to nie ma dla mnie znaczenia, bo matowienie to nie rola żelu do mycia twarzy a kremu i podkładu. Zapach na początku mi odpowiadał, ale po jakimś czasie zaczął męczyć. Konsystencja zbyt rzadka- mimo to dość wydajny. Na pewno nie wysusza- to na plus. Ogólnie- po prostu przeciętny.

Używam tego produktu od: używam ok 4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kończę 1

świetny

Dla mnie rewelacja!
Przyjemnie się nim myje. Jest delikatny, nie wysusza. Buźka po nim jest miękka, czysta, odświeżona. Nie zatyka porów! No i nie zawiera tych paskudnych SLS-ów! Po kilkumiesięcznym używaniu (wraz z tonikiem z tej samej serii) cera zdecydowanie mi się poprwaiła.
Niska cena to dodatkowy plus.

Ilość zużytych opakowań:

najlepszy

Moj ukochany zel do twarzy. Bardzo wydajny, skuteczny, ladnie pachnie, dokladnie oczyszcza, nie powoduje podraznien ani innych niespodzianek. Wystarcza na naprawde dlugo.

Szkoda, ze dokonali zmian w tym produkcie, podobno na gorsze.

Jesli jednak spotkam w drogerii starsza wersje na pewno kupie!

Używam tego produktu od: co najmniej 1,5 roku

Troszeczke za delikatny...

Może się pochwalic wieloma zaletami, ale konkretne oczyszczenie w moim mniemaniu do nich nie należy. Zwyczajnie jest za delikatny. Bardzo przyjemnie pielęgnuje cerę ale mam wrażenie niedomycia. Przyrównałam go do takiego swoistego toniku do mycia i w tej roli sie sprawdza. Cerę oczyszczam czymś innym, Erisem ją "tonizuję" aby zabezpieczyć się przez ewentualnym wysuszeniem i doczyszczam. Ale w moim przypadku ciężar pielęgnacji anty-ewentualnie-wypryskowej przesunął sie w stronę właśnie żeli do mycia i toników (effaclar),więc jeśli ktoś stosuje poważniejsze środki,to ten żelik będzie super,gdyż nie podrażnia,nie wysusza i jakby wręcz nawilżał. Baaardzo wydajny i tani. W drogerii usłyszałam,że Eris zmienia mu szatę,ma być droższy i ma być go mniej. Oby tylko składu nie zmienili,bo jest bardzo przyjazny dla skóry.

Używam tego produktu od:2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:1,5

rewelka:)

Same zalety - zero wad. Doskonale oczyszcza, buzia jest rozjaśniona i zmatowiona. Dość płynny, ale ładnie daje się dozować na dłoń - ma odpowiedni "fistaszek" przy butelce, więc nie rozlewa się. Pierwszoklaśny, odświeżający zapach - jeden z lepszych, jakie spotkałam w kosmetykach pielęgnacyjnych do mycia buzi (troszkę świeżo-ogórkowy, troszkę herbaciany). Wygodny i poręczny, mimo, że to butelka a nie tuba. I tak łatwo go wydostać. W trakcie aplikacji nic a nic nie maże się po skórze, za to bardzo delikatnie pieni, a następnie dobrze spłukuje wodą - bardzo szybko i łatwo go usunąć. Za wyprodukowanie tego żelu - duże całusy:)

Używałam tego produktu przez: ok. 3 miesiące

Bardzo dobry

W kategorii cenowej jest to najlepszy żel, jaki miałam. Nie zawiera drażniącego składnika SLS.
Żel ten nie podrażnia, nie wysusza, ładnie zmywa makijaż, jest wydajny.
Po umyciu skora jest delikatna w dotyku, dobrze oczyszczona.
Używam zamiennie z droższymi produktami i żel ten dorównuje jakością.
Za ta cenę naprawdę polecam.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

jak dotąd lepszego nie miałam

Ten żel jest najlepszy spośród wszystkich, które dotąd używałam. Żelik jest bardzo przyjemny. nie wysusza, bo nie zawiera SLS ani podobnych SMS (sodium myreth sulfate). Nie pieni się prawie wcale. Kiedyś myślałam,że jeśli się coś nie pieni to dobrze nie oczyści, ale jak widać myliłam się. Ten żel bardzo dobrze oczyszcza, wcale nie mam uczucia , jak ktoś wcześniej napisał, tłustej twarzy, trzeba wiedzieć jak myć się takim żelem. Twarz po umyciu nim nie jest przesuszona, jest gładka w dotyku Ma ładny delikatny zapach, wydajny też jest, gdyby jeszcze miał pompkę albo w tubce, łatwiej by się go używało, ale to taki mały minus

Zauważyłam, że teraz ten żel produkowany jest w tubce - to zmiana na plus, ale wraz ze zmianą szaty zmieniono też skład chemiczny i dodano, o zgrozo paskudne SLS i glicerynę, która może zapychać pory, więc tego nowego już nie kupię, chyba,że spotkam jeszcze gdzieś wersję butelkową (w co wątpię) Dlaczego to co dobre jest zmieniane na gorsze? :(
Używam tego produktu od:2 tygodni
Ilość zużytych opakowań:pierwsze