Nivea, Color Care & Protect, Szampon chroniący kolor

Nivea, Color Care & Protect, Szampon chroniący kolor

Zapewnij włosom intensywną pielęgnację i dodaj kolorowi blasku z szamponem Nivea Color Care & Protect. Pielęgnująca formuła z Kompleksem Color Oil wzbogaconym olejkiem makadamia:
- pomaga utrzymać zdrowe włosy
- chroni kolor i podkreśla blask włosów
- pozostawia włosy miękkie i gładkie w dotyku

Szampon typu ok ;)

Zawsze mam trochę kłopot z oceną szamponów, bo tak naprawdę ciężko spodziewać się rewolucji po takich produktach. Zbyt krótko są na włosach, żeby oczekiwać nie wiadomo jakich efektów pielęgnacyjnych. Mam kilka szamponów rodzaju 'wow!', które sprawiają, że włosy wydają się grubsze, trafiałam też na takie, które kołtuniły włosy i robiły z nich siano, i zasługiwały na marną jedną gwiazdkę na Wizażu. Ten plasuje się mniej więcej pośrodku - ani nie wpływa negatywnie na włosy, ani nie czyni z nimi cudów. Jak w tytule - szampon zasługujący na określenie 'ok' ;)
Czyli: konsystencja przyjemna, dobrze się rozprowadza,dobrze się pieni, ładnie pachnie. Doczyszcza włosy, zostawia je odświeżone. Jako właścicielka farbowanych, ale rozjaśnianych włosów nie ocenię działania ochronnego na kolor, bo na jasnych włosach barwnik się nie wypłukuje, może jedynie łapać inny odcień. Tu akurat szampon nijak nie pomógł latem, gdy włosy tak jak bez jego użycia, nadmiernie rozjaśniały mi się na słońcu. Nie wierzę, żeby szampon mógł temu zapobiegać, efekt da raczej tylko filtr stosowany na włosy.
Nie przesusza, nie podrażnia skóry głowy, nie plącze włosów. Nie obciąża - ale też moje włosy są dość suche, więc mało co zadziała na nie obciążająco.

Podobnie jak odżywki z serii, zużyłam kiedyś około 2 opakowań + niezliczoną ilość saszetek w podróży.

Nie daję pełnej oceny, ponieważ żaden szampon zawierający SLSy takiej ode mnie już nie dostanie - odkąd zrobiłam Olaplex i używam tylko szamponów bez siarczanów, widzę jaka jest różnica i te klasyczne uważam po prostu za dużo gorsze.

(moje włosy: cienkie, delikatne, rozjaśniane)

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

fajny produkt

Dostałam próbki wraz z odżywką z tej lini i wypróbowałam bo co miałam je wywalić?
Nie farbuje włosów od półtora roku bo ciąża itp. ale mam odrost po blondzie (moje naturalne obmre) i jak to zawsze bywa końcówki wołają o pomstę do nieba. Łamią się i wszędzie zostają, jeszcze moje hormony wracają do normalności po ciąży i karieniu.... a po umciu tym produktem, miękka chmurka na głowie! włosy milutkie w dotyku, fajnie się układają no wow!

jedyny minus, powyskakiwały mi niedoskonałości na głowie po dwóch myciach... i to bardzo drażni mimo wow efektów

Średniawka

Miałam okazję przetestować ten szampon w zestawie z odżywką z tej samej serii. Obecnie przejęła go po mnie moja mama.
Szampon bardzo dobrze się pieni - uważam to za jego zaletę. Ładnie pachnie. Nie plączę włosów. Delikatnie podkreśla kolor.
Jedynym minusem jest obciążenie włosów. Do tego są szorstkie ale to zasługa SLS-ów które wykluczyłam ze swojej pielęgnacji w ostatnim czasie.
Mamie szampon odpowiada. Jest z Niego zadowolona,

Jedno wielkie NIE

Produkt ten kupiłam ze względu na promocje, poza tym marka Nivea dobrze mi się kojarzy. Użyłam szamponu 3 razy, jestem zawiedziona. Używając tego szamponu musiała bym myć włosy rano i wieczorem.
Plusy:
- kolor włosów rzeczywiście jest podkreślony
- świetny zapach
- niska cena
Minusy:
- obciąża włosy
- bardzo mocno się pieni
- szybko przetłuszczają się włosy

Ilość zużytych opakowań: 1 nie pełne

nie, nie, nie

Szampon dostałam, ja sama nie przepadam za kosmetykami do włosów z nivei. I ten szampon tylko mnie w tym utwierdził.
Dobrze się pieni, ładnie pachnie, ale obciąża moje włosy. Końcówki wyglądają tragicznie. W dodatku ciężko rozczesać włosy, oczyszcza za bardzo.
Nie polecam.

Pięknie pachnie, dobrze się pieni, ale obciąża włosy

Lubię Nivea. Kupiłam ten szampon, ale niestey okazał się nie dla mnie. Dość mocno obciążył moje cienkie włosy. Niestety spowodował też wzmożone przetłuszczenie u nasady. Poza tym pięknie pachnie i daje dużą pianę.

Używam tego produktu od: po 3 myciu zrezygnowałam
Ilość zużytych opakowań: niestety, nie zużyłam do końca opakowania

Silikon, ale fajny :)

Mam duże opakowanie tego szamponu. Jest bardzo wydajny, łatwo się pieni, ma przyjemny zapach. Włosy nie są po nim splątane, po umyciu nim mogę je z łatwością przeczesać palcami. Dobrze oczyszcza, jednak jeżeli ktoś ma problem z przetłuszczającymi włosami obawiam się , że może nie domyć. Naprawdę chroni kolor- farbowałam włosy dwa miesiące temu na rudy odcień i moje włosy jeszcze mają ładny kolor. W połączeniu z odżywką z tej samej serii tworzy zgrany duet. Wad nie zauważyłam, jednak dla kogoś ten szampon może być za ciężki, dosyć mocno dociąża włosy. Ogólnie jestem na TAK :)

Używam tego produktu od: 2 miesięce