Pharmaceris, T, Octopirox (Kojący krem do twarzy SPF 15 (nowa wersja))

Pharmaceris, T, Octopirox (Kojący krem do twarzy SPF 15 (nowa wersja))

Specjalistyczny krem o działaniu kojącym, nawilżającym i natłuszczającym skórę z problemem trądziku. Preparat reguluje gospodarkę hydro-lipidową skóry wzmacniając jej barierę ochronną. Zmniejsza nadmierne łuszczenie się naskórka i skłonność do podrażnień. Octopirox o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, przywraca równowagę mikroflory naskórka, zapobiegając nawrotom dolegliwości łojotokowego zapalenia skóry. Krem normalizuje wydzielanie sebum zapewniając efekt zmatowienia. Preparat wykazuje wysoki stopień tolerancji. Zawarte filtry SPF 15 chronią przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego.
Składniki aktywne:
Octopirox - działa antybakteryjnie, przywraca równowagę mikroflory naskórka, niwelując łuszczenie się skóry, zapobiegając nawrotom dolegliwości. Wspomaga ustępowanie istniejących zmian grudkowo-krostkowych.
Filtry UVA i UVB - odbijają i pochłaniają promienie słoneczne dla zapewnienia skutecznej i wysokiej ochrony przed intensywnym nasłonecznieniem.
Sposób użycia: Na oczyszczoną skórę twarzy preparatami z serii Pharmaceris T, nałożyć krem omijając okolice oczu. Stosować codziennie.

w tubce
Struktura
lekkie
krem
Filtry
SPF 15 – 30
<50ml

Godny polecenia

Polecony przez znajomego i miłe zaskoczenie. Stosowany regularnie działa fajnie. Skóra jest ukojona i ładnie się regeneruje. Niestety moja skóra jakby się przyzwyczajała i co jakiś czas zamieniam go na inne kremy. Dla mnie jest niczym misja ratunkowa dla buzi. Wielki plus.

Rewelacyjny

Bardzo mi pomógł gdy skóra na moich policzkach była czerwona, sucha, swedzaca i piekąca. Kocham ten krem tak samo jak Kerium DS od LA Roche Posay, używam ich zamiennie, jednocześnie. Oba te kremy bardzo polecam. :)

Bardzo pomocny krem.

Korzystam z niego już od wielu miesięcy z racji mojego ŁZS. Staram się już nie stosować go codziennie, żeby tak nie przyzwyczajać skóry a jeśli już to punktowo, w okolicach objętych zmianami. Jest naprawdę pomocny. Zaczęłam go używać po odstawieniu "genialnych" maści ze sterydami gdy skóra fiksowała i nic nie pomagało. Na różne inne zmiany trądzikowe nie działa ale na ŁZS jak najbardziej. Pozostałe kosmetyki z linii T są bez szału ale TEN krem będę wychwalać.
Krem jest bezzapachowy. Tubka maleńka i muszę uważać, żeby nie wycisnąć więcej niż potrzebuję. Dość szybko się wchłania.

SPEŁNIA OCZEKIWANIA

Krem poleciła mi moja dermatolog. Na początku nie byłam skłonna do zakupu. Owszem, obejrzałam produkt w drogerii i zapoznałam się z opisem, jednak minęło dobrych parę miesięcy, nim zdecydowałam się na zakup. Nie żałuję jednak.

ZALETY:
+ DZIAŁANIE:
łagodzi trądzik, a jednocześnie radzi sobie z nadmiernie łuszczącą się skórą,

+ NAWILŻENIE:
na poziomie; kremom do cery trądzikowej zdarza się nadmiernie przesuszać skórę,

+ FILTR:
miejski, 15 SPF,

+ PRODUKT CAŁOROCZNY:
zaczęłam go stosować na początku kwietnia przy dość niesprzyjającej aurze, ale teraz także daje radę.

WADY:
- TRĄDZIK A KALENDARZ:
trądzik dorosłych - dotyka, niestety, coraz większej liczby osób, ale nie spotkałam się jeszcze z kremem, który opracowano by z myślą o tym konkretnym problemie; z tej przyczyny często muszę wybierać między pielęgnacją przeciwzmarszczkową (czoło/okolice oczu/ust) a przeciwtrądzikową (linia żuchwy/policzki/okolice uszu),

- POJEMNOŚĆ/WYDAJNOŚĆ
30 ml nie wystarcza na długo, tym bardziej, iż nie jest to preparat punktowy; standardowy krem do twarzy zużywam w 3-5 miesięcy, ten jednak wykończyłam przed końcem trzeciego miesiąca,

- DOSTĘPNOŚĆ/CENA:
apteki, bądź drogerie apteczne; najtańsze opakowanie, jakie widziałam, kosztowało 29,99 zł.

REASUMUJĄC:
Zdecydowanie polecam! Mojej zmaltretowanej trądzikiem skórze zapewnił długo oczekiwaną chwilę oddechu. Nie potrzebuje wiele czasu, by rozwinąć skrzydła - od pierwszej aplikacji do rezultatów nie minęło więcej niż 5 dni.

Podsumowując, świetnie się u mnie sprawdza, mimo że moja cera jest sucha.

Krem jest dedykowany cerze tłustej, jednak absolutnie mnie nie wysusza. Używam go co 2 dzień, czasem rzadziej, ponieważ w mojej pielęgnacji stawiam na nawilżenie.
Plusy:
- nie wysusza
- ładnie matowi,
- jest idealny nawet dla cery suchej,
- redukuje łuszczenie się skrzydełek nosa,
- łagodzi łojotokowe zapalenie skóry (używałam go przez jakiś czas, kiedy skończyła mi się maść od dermatologa).
Minusy:
- jedynym minusem może być mała ilość produktu, nawet przy korzystaniu z niego, co parę dni.

mały cud

Na prawdę uwielbiam ten kremik. Nie jest to może jakiś super leczniczy specyfik jednak dla mojej skóry jest idealny.

Krem ma dość gęstą konsystencję, która wchłania się w mgnieniu oka. Moja twarz, zwłaszcza latem nawet pomimo namiętnego stosowania filtrów zawsze jest podrażniona. Dzięki temu maleństwu podrażnienie znika szybciej niż się pojawiło. Skóra staje się nawilżona, odżywiona, napięta,wygładzona, rozjaśniona. Nie miałam takiego efektu po żadnym innym kremie.

Posiada filtr 15. Jeśli ktoś nie używa kremów z filtrem, to może być jakaś alternatywa jednak stałby się strasznie niewydajny ;)

Nie lubię trochę jego zamknięcia, wolałabym &quot;klik&quot;. No i pojemność mogłaby być większa, jednak mimo tych malusieńkich minusików kocham ten produkt i szczerze go wszystkim polecam.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedna tubka 30ml