Bielenda, Vanity, Golden 3 oils, Krem do depilacji `Ultra nawilżające olejki`

Bielenda, Vanity, Golden 3 oils, Krem do depilacji `Ultra nawilżające olejki`

Krem do depilacji skóry suchej. Zawiera 3 ultra nawilżające olejki: makadamia, marula, kukui.
Aksamitny i delikatny krem przeznaczony do ekspresowej depilacji. Wyjątkowo łagodnie i bardzo dokładnie usuwa nawet najkrótsze włoski, czyni depilację wyjątkowo szybką, skuteczną i bezbolesną. Krem zawiera 3 drogocenne olejki z najdalszych zakątków świata, o działaniu nawilżającym, regenerującym i zmiękczającym naskórek:
olejek makadamia - nawilża i regeneruje skórę suchą i łuszczącą się, odżywia naskórek.
olejek marula - uzupełnia płaszcz lipidowy naskórka.
olejek kukui - łagodzi podrażnienia i zmiękcza naskórek.
Depilowane miejsca na długo pozostają gładkie i optymalnie wypielęgnowane.
Efekt: jedwabiście miękka i gładka skóra na dłużej.

Cena: 10zł / 100ml.
/w/

nawilżające, regenerujące
w tubie
krem
Skóra
sucha, wrażliwa

Śmierdziuch

plusy:
+ nawilża skórę

minusy:
- śmierdzi
- za rzadki
- kiepsko się rozprowadza
- podrażnia
- niezbyt dobrze usuwa włoski

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ ładne opakowanie
- kiepska wydajność

Dno i tyle.

Krem kupiłam z ciekawości i ze względu na promocje. Opakowanie ładne, gorzej z zawartością. Szpatułka jest beznadziejna, ciężko nią ściągnąć cały krem - posiłkowałam się dużo lepszą szpatułką z avonu. Zapach obrzydliwy, krem po prostu śmierdzi. Wydajność żadna - starcza na 2-3 użycia, nie więcej. Ale najważniejsze - mam grube włoski i krem sobie z nimi całkowicie nie poradził. Trzymałam 10 minut i usunął jedynie jakieś 50-60 % włosków. Konsystencja w porządku. Nie jestem zadowolona i chyba na dobre zrezygnuje z marki Bielenda.

Gładka skóra i brak podrażnień

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z kremami do depilacji. Dotychczas używałam depilatora, ale zaczęła męczyć mnie ilość podrażnień i wrastających włosków, dlatego postanowiłam spróbować czegoś delikatniejszego dla skóry.
Kremu używałam do nóg (właściwie tylko do łydek i kolan, wyżej praktycznie nie mam włosów) i wystarczył mi na 3 aplikacje dosyć grubej warstwy. Za każdym razem trzymałam go około 10 minut, a po zebraniu kremu szpatułką robiłam peeling. Efekt był świetny - gładka, przyjemna w dotyku skóra bez żadnych włosów. Może zapach nie jest najprzyjemniejszy, ale nie jest też bardzo mocny i 10 minut da się wytrzymać, a po zmyciu staje się niewyczuwalny.

Póki co najlepszy

Nigdy nie przepadałam za tego typu produktami. W przeszłości miałam okazję testować kremy różnych marek, zawsze z miernym skutkiem. Przeszkadzał mi głównie zapach i słabe działanie, nie mogące się równać z efektem wosku czy golarki.
Serię Golden Oils, w tym również krem do depilacji, otrzymałam w prezencie, więc postanowiłam kolejny raz spróbować. Było warto! Co prawda kremu używam wyłącznie do depilacji rąk (włoski na nogach mam za mocne) i trzymam go nieco dłużej niż zaleca producent, lecz dzięki temu nie mogę się do niczego przyczepić. Skuteczność 100%. Żaden niechciany włosek się nie uchowa, gładź totalna. Zapach nadal jest specyficzny, na szczęście słabszy niż w innych produktach tego typu. Konsystencja niezbyt gęsta, kremowa, łatwa do rozprowadzenia i nie spływająca ze skóry. Zero podrażnień i zaczerwienień. To czego nie zbierze łopatka, z łatwością zmyje woda lub zetrze ręcznik. Jestem bardzo zadowolona.

Krem jest całkiem przeciętny

Hasło "ultra nawilżające olejki" to jedynie tani chwyt marketingowy, nie zauważyłam jakiegoś widocznego nawilżenia w porównaniu do innych kremów. Przekłamaniem jest też, że wystarczy 5min. Gruba warstwa kremu trzymana 15min poradziła sobie z moimi włoskami (używałam tylko w okolicach bikini). Maksymalny czas trzymania kremu jest 10 min ale u mnie efekt był bardzo słaby, dość sporo włosków pozostało. Konsystencja kremu jest lejąca się przez co produkt bardzo łatwo może spaść ze szpatułki. Kupiłam ten krem z myślą, że będzie godnym zastępcą serii vanity laser expert, ale nie ma się czym zachwycać. Krem jest całkiem przeciętna, miałam gorsze, ale miałam też lepsze.

plusy:
cena
zapach (może nie jakiś super, ale nie śmierdzi tak jak inne tego typu produkty)
nie podrażnia
minusy:
- mało wydajny
-trzeba długo trzymać
-konsystencja