Senna Cosmetics, Lasting Illusion Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Senna Cosmetics, Lasting Illusion Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Ekskluzywny, długotrwały podkład zapewnia perfekcyjne, nieskazitelne pokrycie, które utrzymuje się do 16 godzin. Satynowo-matowe wykończenie przyciąga i odbija światło od zmarszczek przywracając skórze młodzieńczy blask. Usuwa wszelkie niedoskonałości i nie wchodzi w zmarszczki tworząc jednolitą gładką powierzchnię. Polecany dla wszystkich rodzajów skóry i każdego wieku.

Niestety nie dla mnie

Niestety na mojej skórze kosmetyk się nie sprawdził. Muszę przyznać, że podkład posiada cechy pożądane przez wiele kobiet (mat, mocne krycie) ale ja jestem zwolenniczką kosmetyków innego rodzaju.

Od podkładu wymagam przede wszystkim trwałości, jasnego koloru, lekkiego krycia, naturalnego wykończenia i delikatnego rozświetlenia, łączenia się z filtrem oraz lekkiej, płynnej konsystencji. Jeśli ktoś jest zwolennikiem takich podkładów to senna nie jest dla niego.

Jeśli chodzi o trwałość to podkład zachowuje się różnie. Jednego dnia utrzymuje się w stanie idealnym od rana do wieczora a drugiego dnia schodzi nieestetycznie i zostawia plany. Moim zdaniem podkład w tej cenie powinien ścierać się równomiernie. Pozostawianie "placków" jest niedopuszczalne. Niestety podkład zawiódł mnie na imprezie- po prostu zszedł mi z nosa niszcząc cały makijaż.
Najjaśniejszy kolor jest dla mnie za ciemny. kolor minimalnie ciemnieje w ciągu dnia. O ile osoby o ciemniejszej karnacji nie zauważą tutaj znaczącej różnicy to dla mnie jest to dyskwalifikujące zjawisko. Dopasowanie podkladu zajmuje mi trochę czasu (rozjaśniam go białym podkładem lub utrwalam bialym pudrem, nakładam b małą ilość, przeciągam na szyje) a to ciemnienie niszczy moją pracę. Bladolicym kobietom odradzam.
Krycie określiłabym jako mocne i pełne. Mam ładną cerę i nie chcę jej zakrywać takim tynkiem. Pomimo dużego krycia podklad nie tworzy tapety . Osoby z niedoskonałościami docenią to krycie. Podkład nie powoduje błyszczenia skóry. Ma satynowe wykończenie ale nie rozświetla skóry. Blizej mu do matu. .
Kosmetyk nałożony na filtr wygląda ładnie ale przez cały dzień czuję, że mam coś na twarzy. Nie lubię tego efektu.
Konsystencja podkładu jest dosyć lekka ale nie płynna. Dobrze sie rozciera i wtapia w skórę. Nie zostawia smug ani plam (te robią sie same, później).
Wszystkie pozostałe kosmetyki utrzymują sie na nim bardzo dobrze.

Podsumowując: jest to kryjący podkład. Niestety na skórze zachowuje się różnie- jednego dnia jest trwaly, drugiego schodzi w nieestetyczny sposób, łatami.
Polecam osobom z normalną i mieszaną skórę, które mają coś do zakrycia.
Osoby z jasną cerą i ładną cerą mogą nie być zadowolone.
Ja jestem na nie. W podkładach szukam innych cech. Chociaż ogólnie to dobry kosmetyk.

Używam tego produktu od: jakiś czas
Ilość zużytych opakowań: kilka razy , teraz mieszam z lżejszym kosmetykiem