Vichy, Purete Thermale, Perfecting Toner (Tonik udoskonalający skórę)

Vichy, Purete Thermale, Perfecting Toner (Tonik udoskonalający skórę)

Tonik udoskonalający do skóry wrażliwej. Uzupełnia oczyszczanie, usuwając pozostałości makijażu i zanieczyszczenia. Skóra jest czysta i świeża. Zawiera Wodę Termalną z Vichy. Produkt testowany na skórze wrażliwej pod kontrolą dermatologiczną. Hipoalergiczny. Bez alkoholu. Nakładać za pomocą wacika. Nie spłukiwać.

Jak dla mnie ok

Jest to odświeżający tonik do twarzy, który ma za zadanie usunięcie pozostałości makijażu. Sprawdza się w tym bardzo dobrze, usunie dokładnie wszystkie zanieczyszczenia. Płyn jest bardzo delikatny i ma przyjemny zapach. Został stworzony na bazie wody termalnej Vichy by działać wzmacniająco, regenerująco i kojąco. Rzeczywiście produkt sprawia, że nasza skóra jest nawilżona i dokładnie oczyszczona. Płyn nie przesusza skóry i eliminuje uczucie szorstkości. Pozostawia skórę czystą i świeżą. Płyn jest wydajny i starczy na długo, a jego cena jest przystępna. Produkt jest hipoalergiczny co sprawdza się przy cerze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Kiedy moja skóra była w kiepskiej kondycji on ją uspokoił i pomógł jej wrócić do normy. Po zastosowaniu nie ma uczucia ściągnięcia, skóra jest miękka i delikatna w dotyku.

Uzupełnienie demakijażu i nic więcej.

Nie mam pojęcia, o jakim udoskonalaniu skóry pisze tu producent i co ma na myśli. Produkt ściągnie z naszej skóry wszelkie mikroślady makijażu, którym nie dał rady micel i żel i to by było na tyle. Ale po kolei.

Nie jestem fanką marki Vichy i w sumie ten tonik złapałam przypadkowo bo mój regularny z Eisenberga skończył się kilka dni wcześniej a bez toniku moja skóra nie daje rady po myciu micelem i żelem. Nie ukrywam też, że wkurza mnie cena Eisenberga (ponad 180 zł za tonik!) więc postanowiłam zastąpić go innym tonikiem a że zawsze jestem w biegu to ten z Vichy nabyłam przy okazji kupowania tabletek przeciwbólowych w aptece.

Opakowanie eleganckie i bezpretensjonalne, jak to z Vichy bywa. Niebieskawy kolor toniku kojarzy się ze świeżością i orzeźwieniem (niestety, w tym przypadku tylko kojarzy), zapach nieodrzucający i ulotny.

DZIAŁANIE:

rzeczywiście, ściąga ewentualne resztki makijażu, którego nie ściągnął micel i żel do mycia twarzy. Nie zostawia po sobie denerwującej, tłustawej warstewki. Nie ściąga twarzy w koci pyszczek.

Nie zauważyłam natomiast, by pozostawiał po sobie tego wrażenia czystości i odświeżenia. Ani troszkę nie nawilża. Ot, dobry dla kogoś z normalną, niewymagającą bardzo młodą cerą bez skłonności do problemów. Czyli nie robi tego, co dobry tonik robić powinien. Nie wymagam, oczywiście, by sam tonik super nawilżył moją skórę, bo od tego są sera i kremy. Jednak choć troszkę powinien. Ot, tyle, by przygotować skórę na przyjęcie w/w produktów. A tu nic.

Cena, w porównaniu do działania jest z kosmosu. Płacimy za markę. Taki sam efekt da nam tonik marki Ziaja za kilka złotych a nawet lepszy.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: kończę powoli pierwsze