Physia Color, Oli Essenziali (Profesjonalna nietoksyczna farba do włosów)

Physia Color, Oli Essenziali (Profesjonalna nietoksyczna farba do włosów)

Psyhiacolor jest technologią trwałej koloryzacji szczególnie zalecaną dla włosów siwych, zniszczonych, cienkich. Jest przyjemna dla konsumentek oraz fryzjerów. Swoje dobroczynne działanie zawdzięcza unikalnej technologii opartej na:
- Olejkach eterycznych uzyskanych z drzewa "karite", słonecznika, cytryny, mandarynki i grepfruta. Olejki te ułatwiają i kierują przepływem mikropigmentów przez system łusek i nabłonka nie niszcząc jego budowy. Gwarantują naturalną obronę skóry głowy podczas nakładania produktu.
-Mikropigmentach, które dzięki swojej wysokiej jakości technologicznej z łatwością przenikają przez łuski włosa współdziałając z olejkami etyrycznymi, zapewniają długotrwały efekt, bez widocznych smug, różnic kolorystycznych i przeciążenia kolorem.
- Polimerach 3 D, które okrywają włókno włosa "ekranem", którego trójwymiarowa struktura odbija światło w wielu kierunkach, zapewniając blask i intensywny kolor.
- Słodkiej wodziepozbawionej w 100% amoniaku, co zmniejsza problemy z podrażnieniem skóry głowy oraz układu oddechowego. Przyjemny zapach daje poczucie łagodności i gwarantuje znaczne podwyższenie jakości pracy podczas aplikacji.

farby
bez amoniaku
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Na pewno do niej wrócę

Na zakup farby namówiła mnie pani w drogerii z naturalnymi kosmetykami. Po niedługim namyśle wybrałam odcień 4.17, gdyż gustuje w chłodnych popielatych brązach, które do tej pory było mi trudno osiągnąć. Na włosy za ramiona wystarczyło mi pół opakowania. Kolor wyjściowy przed: sprany, rudawy brąz po nieudanych eksperymentach z farbą Joanna Naturia Organic. Produkt po zmieszaniu z oksydantem tej samej firmy ma dosyć rzadką konsystencje, ale nie sprawia problemów w nakładaniu. Jako, że farba nie zawiera amoniaku nie posiada również nieprzyjemnego zapachu.

Efekty:
Kolor na początku wyszedł prawie czarny, ale już po pierwszym myciu wymył się do pięknego, ciemnego popielatego brązu - jak dla mnie efekt idealny. Po kilku następnych mycicach troche się niestety ocieplił, ale liczyłam się z tym gdyż po pierwsze nie wierzyłam, że jakakolwiek farba jest jest w stanie po jednej koloryzacji trwale zakryć wstrętne, rude prześwity jakie miałam, a po drugie regularnie nakładam oleje na włosy, które też trochę ocieplają kolor. Pomimo tego z efektu jestem bardzo zadowolona.
Jeśli chodzi o stan włosów po farbowaniu to zaraz po wydawały mi się lekko przesuszone ( za to pół gwiazdki w dół), ale już po kolejnym myciu odzyskały swoją witalność z przed koloryzacji i na razie muszę powiedzieć, że nie zauważyłam jakichkolwiek zniszczeń spowodowanych farbowaniem.
Póki co oprócz tego, że tak jak pisałam wyżej kolor się lekko ocieplił nie zauważyłam żeby farba miała się jakoś szybciej wypłukać.
Cena jest moim zdaniem jak najbardziej adekwatna do jakości. Ja na pewno do niej jeszcze wrócę.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1